SAPN (Saponia d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SAPN (Saponia d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
SAPN
75,50
4.908
65
75,50
79,00
0,67%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@Tizian

To bi Stanicu bio iskorak u alkoholni biznis. A zna li se koji su ostali interesenti?


Što manjinski misle ovdje da će dobiti od većinskog sa Maraskom ili bez Maraske?

Lp

Osnazivanje kompanije, vracanje duga i ulaganje u core biznis…

Treba prije dionicu kupiti

Ja sam malo danas gledao financijsko revidirano Maraske i pogledao slične transakcije. Moram priznati da sam ranije podcijenio vrijednost. Nakon analize suglasan sam s kolegama koji su tipovali na cijenu od 25 milijuna eura ili vise za 100% dionica.

ne bi me iznenadilo da je u igri i Badel, s obzirom na nedavnu akviziciju Vinarije Šibenik i alkoholnog programa Dalmacija vina ili ovi Česi što su kupili Radensku



@Tizian

To bi Stanicu bio iskorak u alkoholni biznis. A zna li se koji su ostali interesenti?


Nemam info koji su drugi potencijalni kupci osim Stanića, glavno je da postoje.

Znači ovako……ako Marasku prodaju po prihodi x1 za udio možemo očekivati preko 130 kn po dionoci……lošiji scenarij bio bi možda oko 100 a onaj ljepši čak i oko 200 kn po dionici……e sad, što je realno za očekivati?….kakva su vaša razmišljanja?……

Keostlin?…..prihodi za 9 mil kuna veči nego kod Maraske…….181 mil. VS 172 mil…….udio nešti manji ali značajan…..kolikò se tu može dobiti prodajom?……ovako napamet……dobit ce keša skoro koliko je TK cijele Saponije…..ha,ha……daj pomozite……

Sta mislite kako bi se prodaja po 100kn po dionici ( sto je realna cijena) odraziti na cijenu dionice Saponije. Vidim da su tu neka nerealna ocekivanja od 200kn, pa me zanima da li ova prodaja moze zaustaviti rast ili cak srusiti trenutnu cijenu.

110 kn po dionici MRSK ako je samo jedan ponuđač, više od toga ako ih je više.


Znači ovako……ako Marasku prodaju po prihodi x1 za udio možemo očekivati preko 130 kn po dionoci……lošiji scenarij bio bi možda oko 100 a onaj ljepši čak i oko 200 kn po dionici……e sad, što je realno za očekivati?….kakva su vaša razmišljanja?……

Uzmite u obzir da je taj S (kao Sales) precijenjen. Pogledajte zadnje godišnje rev. izvješće, dio s posl. prihodima. Ima nešto što se zove superrabat, odobrava se krajem godine kupcu na ukupan promet i nije zanemariva stavka. I ja sam na svojoj kalkulaciji cijene gledao bez tog rabata pa sad dvojim da sam se zeznuo dobrano u rezultatu. U svakom slučaju ostajem pri tvrdnji da je 142.7 mil kn za sve dionice tj. 100 kn po dionici vrh, sve što ušićare preko toga pripisat ću dobro ispregovaranoj cijeni.

Ja očekujem najjmanje 30 milijuna eura od prodaje Maraske odnosno cca 16 milijuna eura za udjel Saponije, tj.181 kuna po dionici.

New Report

Close