SAPN (Saponia d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SAPN (Saponia d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I dobit ću najmanje 20 Ili vise milijuna kuna Ebitde. I to je opet u rangu uobičajenih vrednovanja u prodaji. Ja ne očekujem cijenu manju od 25 milijuna eura. Oko 30 milijuna eura očekujem.

Stanic je prije 7 godina platio Juicy, postrojenje i brend 45 milijuna eura. Ta firma je lani, nakon 6 godina radila nepunih 180 milijuna kuna ukupnih prihoda.

http://www.agrokor.hr/hr/vijesti/agrokor-prodao-jamnicin-juicy-stanic-grupi/

@Iknow
odlično, evo imamo prvi pravi bet:

ti tvrdiš 30 mil Eur (cca 220 mil kn) TK Maraske što daje EV/Ebitda od 10,5 (i to zato jer si fulao Ebitdu koja je po tebi 30 mil kn a za financijski dug si uzeo, koliko vidim krivo, 92 mil kn što su ukupne DO i KO iz bilance na Q3_19), dakle cijena će po tebi doseći 154 kn/dionici

ja tvrdim da će TK biti ne više od 142,75 mil kn što daje EV/Ebitda od 11,0 pri normaliziranoj Ebitda od cca 18 mil kn i financijskom dugu od 56 mil kn (DO + KFO), dakle moja cijena je samo 100 kn/dionici

dalje se neću truditi pisati pa ćemo vidjeti konačnu ponudu i tko će biti bliže istini i, da se razumijemo, sve ispod 125 kn ću smatrati mojom pobjedom jer sam u tom slučaju ja bliži, brojkama
živi bili pa dočekali!

Maraska mijenja vlasnika

Mirko Grbešić u pregovorima o prodaji zadarske Maraske, zainteresiranih kupaca je više[/url]

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Nakon rješavanja pitanja Agrokora ovo je iznimno dobra stvar za Saponiju.
Maraska im nije core-business, firma će dobiti značajna novčana sredstva da poslože stvari do kraja i da Saponija i Kandit postanu extra profitabilni a onda će neupitna vrijednost doći do izražaja.
Da nije bilo otpisa za Agrokor, rezultat za 2019 godinu bi bio 48 mil. kn. neto dobiti, u 2018 je bio 31 mil. kn. neto dobiti.


Nakon rješavanja pitanja Agrokora ovo je iznimno dobra stvar za Saponiju.
Maraska im nije core-business, firma će dobiti značajna novčana sredstva da poslože stvari do kraja i da Saponija i Kandit postanu extra profitabilni a onda će neupitna vrijednost doći do izražaja.
Da nije bilo otpisa za Agrokor, rezultat za 2019 godinu bi bio 48 mil. kn. neto dobiti, u 2018 je bio 31 mil. kn. neto dobiti.

Prodati Marasku, lova u džep, smanjiti dug, investirati u core business.
Prodati Kandit, nakon optimizacije procesa, lova u džep, smanjiti dug, investirati u core business.
Prodati core business Henkelu ili nekome. Našlo bi se i pripetavača.
I ovo bi onda mogla biti priča kao na Optimi.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

Vrlo mlačna reakcija na Saponiji glede prodaje Maraske. Al dobro, obicno to tako bude. Kad sve bude vani onda će svi biti jako pametni i vidjeti vrijednost.

Onda će valjda biti… Aman taman.


Koju korist mali dioničari očekuju od prodaje Maraske?

Prodaja neprofitabilnog non core biznisa, nadam se uz finu svotu novca.
Ulaganje tog novca u core biznis i smanjenje duga.

@kupiprodaj

nadam se slicnom scenariju.



Nakon rješavanja pitanja Agrokora ovo je iznimno dobra stvar za Saponiju.
Maraska im nije core-business, firma će dobiti značajna novčana sredstva da poslože stvari do kraja i da Saponija i Kandit postanu extra profitabilni a onda će neupitna vrijednost doći do izražaja.
Da nije bilo otpisa za Agrokor, rezultat za 2019 godinu bi bio 48 mil. kn. neto dobiti, u 2018 je bio 31 mil. kn. neto dobiti.

Mislim da bi u konačnici mogao biti ovakav rasplet,također ne vjerujem da bi gosp. Grbešić prodavao Marasku da nema jakih ponuda.
Primjer Kraš,pričalo se da ga neće nikad prodati,ali kad je stigla jako jaka ponuda,prodao se!
Mislim da kad stigne jako jaka ponuda i za Kandit pa i za Saponiju bude to gosp. prodao pa u sretnu mirovinu.
Do tada promatrajmo!

Prodati Marasku, lova u džep, smanjiti dug, investirati u core business.
Prodati Kandit, nakon optimizacije procesa, lova u džep, smanjiti dug, investirati u core business.
Prodati core business Henkelu ili nekome. Našlo bi se i pripetavača.
I ovo bi onda mogla biti priča kao na Optimi.
[/quote]

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

Mislim da bi u konačnici mogao biti ovakav rasplet,također ne vjerujem da bi gosp. Grbešić prodavao Marasku da nema jakih ponuda.
Primjer Kraš,pričalo se da ga neće nikad prodati,ali kad je stigla jako jaka ponuda,prodao se!
Mislim da kad stigne jako jaka ponuda i za Kandit pa i za Saponiju bude to gosp. prodao pa u sretnu mirovinu.
Do tada promatrajmo!

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!


Meni je interesantno da je Stanić stavio u svoj asortiman sokove Maraska uz svoj strateški artikl Juicy.


Neslužbeno, Stanić je prvi kupac, nije jedini u igri.

Što manjinski misle ovdje da će dobiti od većinskog sa Maraskom ili bez Maraske?

Lp

New Report

Close