SAPN (Saponia d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SAPN (Saponia d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pricamo o lanjskom snijegu i njegovom utjecaju na proljetnu sjetvu.

Ma baš nekak tak i ispada kolega one…..dobra

Meni je interesantno da je Stanić stavio u svoj asortiman sokove Maraska uz svoj strateški artikl Juicy.


Meni je interesantno da je Stanić stavio u svoj asortiman sokove Maraska uz svoj strateški artikl Juicy.

Kako vrijeme prolazi, bit će sve bliže i bliži ti sokovi, sve dok se jednog dana ne sljube.

Što očekuju manjinski dioničari ovdje?

@ohladi
Pricekaj da opet kupi par komada pa ce, ponovno, otvoriti novi profil i pisati o realnoj cijeni od 600-700 kn.
Vjerujem da mnoge zivcire, meni je smijesan.

Ništa pametno za zaključiti iz TOP10. Fajdetić OUT. ZABA skrbnički IN

Najvažnije je da se riješio uteg Agrokora i da će se za to dobiti solidan vanredni prihod, firma posluje jako dobro, Kandit je zlatna koka( pa samo on vrijedi bar 300 mil.kn) , stalno izbacuju neke nove proizvode, Atlantic će pogurati prodaju u regiji, Saponija je stabilna, , Maraska raste, ima tu dosta jakih regionalnih brandova, pa koliko samo ti brandovi vrijede…a cijela tržišna kapitalizacija nešto malo preko 200 mil. kn.


…Kandit je zlatna koka( pa samo on vrijedi bar 300 mil.kn) , stalno izbacuju neke nove proizvode,

Možeš molim te malo argumentirati ovu tvrdnju oko vrijednosti Kandita. Jer ovo vrijedi bar 300 mil. Kn bez konkretnih brojki i objašnjenja ti više nitko ne puši.

Ja mislim da Kandit vrijedi barem toliko

Firma radi preko 300 milijuna kuna prihoda i preklani je postala operativno i prilično neto profitabilna. U novu tvornicu je investirano preko 25 milijuna eura do sada i otprilike Kandit ima prodajnu realizaciju trećine Kraša. Pa ako Kras trenutno vrijedi cca 1,2 milijardi kuna (pri cijeni od 810 kuna za dionicu) odnosno p/s 1,2 onda i Kandit valjda vrijedi 1xsales sto je vise od 300 milijuna kuna. Ne zaboravimo da je nedavno Saranovic plaćao Kras i vise od 1,5 sales s namjerom da moguće plati i vise za kontrolni paket. Otuda i iz nekih drugih pokazatelja smatram da bi Kandit pri prodaji dostigao cijenu od spomenutih 300 milijuna kuna.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/u-kanditu-nemamo-problema-s-radnicima-slavonci-se-otimaju-da-rade-kod-nas-foto-20180124/print

Evo ja sam konkretne brojke stavio na papir.

Prosječni multiplikator (x*EBITDA) kod preuzimanja u food industriji vani se kreću od 11-16 tako da sam u analizi uzeo x11 što predstavlja diskont obzirom da pričamo o Hrvatskoj.
(Izvor: https://www.mossadams.com/getmedia/b1eb9383-da2f-4130-802e-3f1fbd92509b/food-and-beverage-market-monitor.pdf?ext=.pdf)

U preuzimanju sam vrijednost računao Debt free/Cash free sa multiplikatorom 11xEBITDA.

Ovo je po meni optimističan scenarij vrijednosti Kandita.
Paralelno sam isti princip primjenio na Kraš i vrijednost mu ispada oko 550 kn što mislim da je fer vrijednost da nije bilo ovog fighta na relaciji Hrvatska vs Srbija koji je izobličio “realnu” vrijednost Kraša.

Komentari su dobrodošli…

Fer vrijednost Kraša 550?

Ajde, Ajde… ja bih ti savjetovao da se baviš nekim drugim poslom.

Hrvatska… Srbija… stari moj ti očito živiš u nekom paralelnom svemiru. Fight je za tržište i brendove… za budući vrijednost….Hrvatska… Srbija….ccc

New Report

Close