SAPN (Saponia d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SAPN (Saponia d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
SAPN
75,50
4.908
65
75,50
79,00
0,67%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kakva spektakularna reakcija tržišta…….skoro kao da su Kraft Foods kupilì……

I meni se čini da je preblaga reakcija. Osim pozitivnog utjecaja na dobit, taj će novac biti vjerojatno usmjeren u vraćanje duga pa je korist dvostruka

@kadija
Još cemo vidjeti kakav ce imati utjecaj na RDG, mozda bude i gubitak…pretpostavljam da je prodano po nabavnoj cijeni…najvaznije je da je para sjela i da nema vise Agrokora…mozda bude i divka?

Rastimo zajedno...

Parice, kako misliš po nabavnoj cijeni? Koja je nabavna cijena?


Parice, kako misliš po nabavnoj cijeni? Koja je nabavna cijena?

Na nabavnu vjerovatno misli na knjizenu pa prema tome mislim da nece utjecat na rdig

Ignore : renči

@Status
Da. Nadam se da ce u izvjescu pisat iznos, bas me zanima koliko se trenitno vrednuje Fortenova..

Rastimo zajedno...

knjižena cijena je već diskontirana


knjižena cijena je već diskontirana

Pa u nagodbi su svi dobavljaci oderani (haircut), neko manje, neko vise i to je gotova prica. Udjel u FG se odnosi na vrijednost potrazivanja nakon haircuta i on je, po mom misljenju, prodana po nabavnoj cijeni…

Rastimo zajedno...

U bilanci knjiže vrijednost Fortenove 67mil. Kn a prodano za cca.30 mil.kn.

Tek ce se vidjeti postignute cijene . No, ako su prodali za 40-50% knjizene vrijednost onda će imati minus no to je onda knjigovodstveni gubitak, bez odljeva novca iz kompanije. S druge strane, smanjit će zaduženost za naplaćeni iznos. Kako god bilo, ta transakcija će imati jednokratan učinak i njome će biti završeno poglavlje “Agrokor”, a bilanca očišćena od toksične imovine.

Biti će to jednokratni financijski prihod, koji je to iznos(50-100 mil.) možemo samo nagađati,.imali su prošle godine taj otpis potraživanja u iznosu od 57 mil. kn tako da je vrijednost u knjigama konzervativno napravljena pa mislim da tu neće biti nekih problema.
Glavno je da su se riješili tog Agrokora i naplatili velik dio potraživanja, smanjiti će dug, investirati u proizvodnju, imati će bolje rezultate kompanija…


U bilanci knjiže vrijednost Fortenove 67mil. Kn a prodano za cca.30 mil.kn.

Kako znate da je prodano za 30 mil?

New Report

Close