SAPN (Saponia d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska SAPN (Saponia d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
SAPN
75,50
4.908
65
75,50
79,00
0,67%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

5 godina stagnacije u najvecem i najduljem bull marketu u povijesti….pametnom dosta…..i da, gleda se EBITDA

Tako je veliki znalce, EBITDA nema bas nikakve veze s dobiti, bas nikakve, i zato je dobit nebitna.

@filip70
Ukopavas se….nemoj vise…..




Bit ce sve Ok sa SAPN samo moraju pokazati preokret u poslovanju i rezultate…

da, umjesgto dobiti trebajjju napraviti preokrret u gubitak
[/quote]

5 godina stagnacije u najvecem i najduljem bull marketu u povijesti….pametnom dosta…..i da, gleda se EBITDA
[/quote]
Ovo je točno. Što ako krene bear market sljedece ili sljedećih godina?! Kako će onda cijena Saponije?
Meni je ovdje glavni problem vlasnik ne njegovih 87% ( a i to je problem) nego njegovo neznanje, to je onaj stari kov kojeg je pregazilo i vrijeme a i veličina firme ga je odavno prevazisla. On se ne možeš s tim nosit. Ego mu ne dopušta da uzme profi menagera iz vana, jer da se ne zavaramo takav ne postoji u HR. Iz vana neće nitko ni doći u hr pa i za iste novce koje bi dobio u recimo Milanu ili Parisu. Opet ego mu ne dozvoljava da on proda tu firmu nekom ,jer to je naučeno da nikad ništa se ne prodaje, Bože sačuvaj prodat komad zemlje, što će selo reći da je propao i sl.
Vlasnici gdje god su uložili su izgubili van ove priče Saponija. Brodomerkur stečaj, Mepas malo slično, par miliona u apartmanima kod Zadra izvarali od lokalaca, Maraska nula teška. Saponijom se oni zapravo uopće ne bave nego sa 100 dnevnih gluposti po Mostaru i Širokom Brijegu. Neću trositi tekst o novoj CEO, lokalni doktorat učenice sa peticama , ona je da predaje u školi djacima koji će se za par godina iseliti iz Hrvatske kad shvate da nisu stekli nikakvo znanje od osobe koja isto zapravo ništa ne zna.
Kako ulagati u firmu koja ovisi o hr tržištu gdje se svake god smanjuje broj stanovnika ( u regiji je još i gori pad).
Troškovi rada će im zato skočiti bar 30% do 2021.
Kad vidim onu ambalažu Maraske i Kandit pa pitam se tko to može kupiti. Probao sam neki dan radi sentimenta onaj keks Paris ( sjećao sam se da je bio dobar , al zadnji puta ga jeo 1990.godine) i nisam mogao pojesti do kraja ni jedan, bacio kutiju.
Tu je samo pozitivan Faks i snaga tog brenda , da nije toga odavno bi i propali. Ovako će godinama stagnirati i sa tim krpati rupe koje donose njihovi ostali poslovni poduhvati. Taj tip ljudi neće napustiti brod prije nego potone, isto kako i Pevec, Zadro Kerum i Todorić ista sorta ljudi, potonuti će s firmom radije nego da prodaju dok ima kupaca.



@one

To se slazem…Kras stagnira zbog jako lose Uprave….to je ona omiljena, vrhunska kompanija/brendovi a losa Uprava…to je uvidio i gospodin, samo nije uspio…

Ja bas mislim da je uspio. Saranovic će preuzeti Kras ili netko treći tko će biti njegov igrač, isto kao sto će Saponija prodati Kandit ili Marasku ako se pojavi kupac sa atraktivnom cijenom.

Pojedinci pišu gluposti ovdje, a meni je jasno i zašto. No nema veze, doći će vrijeme za sve nase firme koje imaju vrijedne brendove. Podravka, Kras, Saponija, Franck, “you name it”…Itd.


Što ako krene bear market sljedece ili sljedećih godina?! Kako će onda cijena Saponije?

Kad vidim onu ambalažu Maraske i Kandit pa pitam se tko to može kupiti. Probao sam neki dan radi sentimenta onaj keks Paris ( sjećao sam se da je bio dobar , al zadnji puta ga jeo 1990.godine) i nisam mogao pojesti do kraja ni jedan, bacio kutiju.

Kod nove korekcije ce past cijena samo Saponiji, to sto je kod prosle korekcije LRH pala na 900, CROS na 2000, ADRS na 200, KORF na 25, ARNT na 60 itd se dogodilo sasvim slucajno, kad sljedece korekcije ce pasti samo SAPN ostale dionice na ZSE nece ni mrvicu prema dolje.

Ambalaza je presudna za poslovanje firmi i u velikom sam strahu zbog lose ambalaze.

Sad idem na benzinsku kupiti Paris kekse, i ako budu losi tj. ako ih i ja pljunem, odmah cu prodat sve dionice SAPN.

Bože, gdje ovi ljudi žive? Kandit je katastrofa? Pa ljudi u 6 mjeseci izbace novih proizvoda kojih se ne bi postidjeli ni najveći svjetski proizvođači(no guilt, pink…). A što reći osim složiti se “o ukusima se ne raspravlja”.

Atlantic sa Saponijom i Kanditom potpisao ugovor vrijedan preko 100 milijuna kuna…

Vaš link …

Rast prihoda osiguran u naredno razdoblju – rekao bih… Ja sam podebljao…

Hey Joe, bravo :-)!


Atlantic sa Saponijom i Kanditom potpisao ugovor vrijedan preko 100 milijuna kuna…

Vaš link …

Rast prihoda osiguran u naredno razdoblju – rekao bih… Ja sam podebljao…


Hvala kolega Joe. Ovo je velika stvar za Saponiju.

Pisao kolega Jubito na ATLN, da ne bi ovdje isto buhe bile DDT-ijem tretirane!

Nova metla bolje mete. Bravo Dajana, samo dalje tako. “Kraljevinu SHS” pokrivate preko Atlantic, a Bosnu gazda sam pokriva distribucijom. 100 miljki je skoro 10% više prihoda, rekao bi nije loše za početak. Držimo fige Dajani da nam priredi još koje pozitivno iznenađenje.

Prije 5 godina su zbog pada prodaje napustili vlastitu distribuciju u Makedoniji i prodaja im se tamo raspala.
Koliko im je sada prodaja u Slo i Srb
kad očekuju 100mil.kn.??

New Report

Close