RIZO (RIZ-odašiljači d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIZO (RIZ-odašiljači d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tehnika je izuzetak od pravila. Bilo je mnogo više stečajeva koje su radnici predložili, a stečajni sudac prihvatio. Na pamet mi pada jedan od najvećih, Pevecov. Tada se i isto govorilo o tajanstvenim partnerima koji će istresti hrpu para i spriječiti stečaj, ali gle čuda, to se nije dogodilo. Ono što RIZ ima, to su nekretnine, sve ostalo su vrlo uspješno upropastili. Brojila su im trebala biti posao tisućljeća, umjesto toga ih čeka stečaj. Nema nikakvog smisla to spašavati, a da HEP može sam proizvoditi brojila, već bi kupio Kotru, ili kako se već zove ta firma koja dobiva te poslove. A s obzirom da je ova dionica u posebnom modu, čak neće biti ni vatrometa koji se zna dogoditi u takvim situacijama, nego će se ugasiti na mizernim prometima.

Riz nema niti nekretnine jer su vanknjižno vlasništo, najblaže rečeno.


Riz nema niti nekretnine jer su vanknjižno vlasništo, najblaže rečeno.

a ono što je upisano na njih,pod hipotekama je tak da ne vidim na čemu pojedinci temelje natruhe optimizma??
stečaj i game over jedina je opcija, bojim se

zorangutan često bude u pravu, ponekad naravno i pogrješi ali češto pogodi.sjećam se uljanika na 10 kn kad je ratovao s par njih koji su svaki dan pisali kako će uljanik upup pa vidimo kako je završio.
ja takodjer smatram da se rizo neće izvući jer je scenarij stečaja i gašenja firme već napisan.mali ne prodaju jer se još nadaju čudu ali kad dođe iz stražnjice u glavu krenut će prodaja po bidu i stati tko zna gdje

Bilo je u RIZ-u stvarno pametnih visokoobrazovanih ljudi. Nažalost oni su šutke gledali kako nesposobni prodaju demagogiju i vode firmu u stečaj. Tehnološka firma u kojoj je šef NO sa srednjom školom zaslužuje upravo ovo što se dešava. Najgore je kad neznaš da neznaš i dobiješ moć upravljanja. U toj firmi su čak NKV odlučivali o strategiji poslovanja ;).

Misliš šefica?

jedina ozbiljnija kupnja formirala se na 3,30 kn i 5 kn

ignore: one


jedina ozbiljnija kupnja formirala se na 3,30 kn i 5 kn

A ozbiljna prodaja se još nije formirala.
Ako proglase stečaj ne treba se više ni formirati. 🙂

Pa nije država dala 350 000 tisuća kuna za procjenu da bi firmu poslala u stečaj?pa nisu valjda toliko nesposobni?

Jok, ti si


jedina ozbiljnija kupnja formirala se na 3,30 kn i 5 kn

Danas sam pratio trgovanje.
Uz stalnog prodavatelja ( gospođu Cvjetko ) imali smo još jednog “preplašenog” na 13 Kn.
Imali smo i dva “neupućena” kupca na 13 Kn, koji još ne znaju da će biti stečaj.
Pitam se što će biti sa nalozima “ozbiljnih” kupaca na 3,3 i 5 Kn ako “preplašenih” neće biti u većem broju, a “neupućeni” nastave “bacati svoj novac” na ovako “visokim” cijenama.

Nastavlja se rasprodaja:daj što daš

New Report

Close