RIZO (RIZ-odašiljači d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIZO (RIZ-odašiljači d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prijedlog za otvaranje stečajnog postupka.
Kako to?
https://e-oglasna.pravosudje.hr/sites/default/files/ts-zg-st/St-556-2019.pdf



Naravno,zemljiste ima na sebi zabiljezbi od raznoraznih banaka,banke ce to zakonski ovrsiti i sagraditi vec ono sto sam naveo…..
S cime ce iznajmiti halu?Sa kojim alatima i materijalom ce raditi?Tko ce uopce raditi?

Valjda bi dobili nešto od prodaje zemljišta. Spominjala se cifra od 80 M kuna.
Da li se već zna što bi se gradilo tamo?
[/quote]

Vjerojatno neciji privatni apartmani, ali na moru.

Lako…Duzni su lovu,zar ne?
Mislim da su na srecu pokleknuli….
Sada ispocetka…

Danas,13.04.u Jutarnjem listu clanak o RIZ-odasiljacima….
“Sami su otisli u Maroko po dugovanje od 5 mil.kuna da si isplate plaće u siječnju tako da sami sebe ovrše”…..
O kojoj mi to vrhunskoj firmi pričamo?
Odakle im novac za putovanje u Maroko?
Kazu,sami su si to platili,a sa druge strane placu sa Pernarom da su gladni…..
Jednom riječju,bore se za spas…
Vjerujem da se bore da Uskok i Dorh ne uđu u prostorije firme,ali koliko znam,oni su već tamo a Uprava i radnici su poiskakali kroz prozore i dali petama vjetra…

Niz se nastavlja …

“Njihovi odašiljači prisutni su u više od 50 zemalja svijeta, hvale se u njoj, a čak su i napredni Južnokorejci došli učiti od RIZ-ovih inženjera. Nemaju ni neku konkurenciju na svjetskoj razini, osim u kanadskoj tvrtki Nautel. No, na njihovu nesreću, imaju državu kao vlasnika, nekretnine i atraktivno zemljište na 14.000 četvornih metara, preko puta zagrebačkog parka Maksimir, oko kojeg se oduvijek lome koplja. Oni su, karikirano, poput Konga u Africi – države koja leži na dijamantima, a istovremeno je jedna od najsiromašnijih na svijetu.”

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/prisutni-su-u-50-zemalja-korejci-uce-od-njihovih-inzenjera-a-u-hrvatskoj-su-u-blokadi/8730389/

Pozdrav

svi smo mi Crobex

U svakoj ozbiljnijoj firmi uprava/direktor te njihova kontrola u obliku NO odgovaraju svojem vlasniku. Ovdje imamo šeficu NO i direktora iz redova radnika koji odgovornost prebacuju na nekog virtualnog trećeg. Vrijeme je da institucije uđu u poslovne knjige i da na površinu ispliva sve što treba. Ovdje su potraćeni milijuni, vrhunski kadrovi koji su bili duh firme su otišli ili potjerani. Ostalo je sjećanje na firmu koju su nekad davno vodili SPOSOBNI i INTELIGENTNI ljudi te zarađivali milijune na svjetskom tržištu.


U svakoj ozbiljnijoj firmi uprava/direktor te njihova kontrola u obliku NO odgovaraju svojem vlasniku. Ovdje imamo šeficu NO i direktora iz redova radnika koji odgovornost prebacuju na nekog virtualnog trećeg. Vrijeme je da institucije uđu u poslovne knjige i da na površinu ispliva sve što treba. Ovdje su potraćeni milijuni, vrhunski kadrovi koji su bili duh firme su otišli ili potjerani. Ostalo je sjećanje na firmu koju su nekad davno vodili SPOSOBNI i INTELIGENTNI ljudi te zarađivali milijune na svjetskom tržištu.

Vrhunski kadrovi su mozda nekoc radili u tom poduzecu, ali lako je bilo raditi kad je kupac proizvoda bila JNA i “nesvrstani”…
Sa pardonom, sto to oni danas i kome mogu proizvesti??Samo podatak da na svijetu postoje 2 tvornice takve vrste daje prosjecnom mozgu poput mojega da shvati to ispravno, bave se zastarjelim tehnologijama i bave se neprofitabilnom granom elektronike….
To je moje skromno misljenje….


Niz se nastavlja …

"Njihovi odašiljači prisutni su u više od 50 zemalja svijeta, hvale se u njoj, a čak su i napredni Južnokorejci došli učiti od RIZ-ovih inženjera. Nemaju ni neku konkurenciju na svjetskoj razini, osim u kanadskoj tvrtki Nautel. No, na njihovu nesreću, imaju državu kao vlasnika, nekretnine i atraktivno zemljište na 14.000 četvornih metara, preko puta zagrebačkog parka Maksimir, oko kojeg se oduvijek lome koplja. Oni su, karikirano, poput Konga u Africi – države koja leži na dijamantima, a istovremeno je jedna od najsiromašnijih na svijetu."

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/prisutni-su-u-50-zemalja-korejci-uce-od-njihovih-inzenjera-a-u-hrvatskoj-su-u-blokadi/8730389/

Pozdrav

.odličan članak u Jutarnjem 👍 ..nažalost pokazuje da u RIZO nema sreće



Niz se nastavlja …

"Njihovi odašiljači prisutni su u više od 50 zemalja svijeta, hvale se u njoj, a čak su i napredni Južnokorejci došli učiti od RIZ-ovih inženjera. Nemaju ni neku konkurenciju na svjetskoj razini, osim u kanadskoj tvrtki Nautel. No, na njihovu nesreću, imaju državu kao vlasnika, nekretnine i atraktivno zemljište na 14.000 četvornih metara, preko puta zagrebačkog parka Maksimir, oko kojeg se oduvijek lome koplja. Oni su, karikirano, poput Konga u Africi – države koja leži na dijamantima, a istovremeno je jedna od najsiromašnijih na svijetu."

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/prisutni-su-u-50-zemalja-korejci-uce-od-njihovih-inzenjera-a-u-hrvatskoj-su-u-blokadi/8730389/

Pozdrav

.odličan članak u Jutarnjem 👍 ..nažalost pokazuje da u RIZO nema sreće
[/quote]
Nisam siguran da to ima veze sa neimanjem srece?
Prije sa jugosocijalistickim upravljanjem isprepletenim sa kapitalistickim nacinima izvlacenja novca iz nazovimo ga preduzeća….



U svakoj ozbiljnijoj firmi uprava/direktor te njihova kontrola u obliku NO odgovaraju svojem vlasniku. Ovdje imamo šeficu NO i direktora iz redova radnika koji odgovornost prebacuju na nekog virtualnog trećeg. Vrijeme je da institucije uđu u poslovne knjige i da na površinu ispliva sve što treba. Ovdje su potraćeni milijuni, vrhunski kadrovi koji su bili duh firme su otišli ili potjerani. Ostalo je sjećanje na firmu koju su nekad davno vodili SPOSOBNI i INTELIGENTNI ljudi te zarađivali milijune na svjetskom tržištu.

Vrhunski kadrovi su mozda nekoc radili u tom poduzecu, ali lako je bilo raditi kad je kupac proizvoda bila JNA i "nesvrstani"…
Sa pardonom, sto to oni danas i kome mogu proizvesti??Samo podatak da na svijetu postoje 2 tvornice takve vrste daje prosjecnom mozgu poput mojega da shvati to ispravno, bave se zastarjelim tehnologijama i bave se neprofitabilnom granom elektronike….
To je moje skromno misljenje….
[/quote]

A da de informiraš
https://www.openpr.com/news/1673584/Radio-Transmitter-Market-2019-2023-Global-Key-Country-Analysis-by-GatesAir-Broadcast-Electronics-Nautel-RIZ-Transmitters-Continental-NEC-Beijing-BBEF-Science-Thomson-Broadcast.html




U svakoj ozbiljnijoj firmi uprava/direktor te njihova kontrola u obliku NO odgovaraju svojem vlasniku. Ovdje imamo šeficu NO i direktora iz redova radnika koji odgovornost prebacuju na nekog virtualnog trećeg. Vrijeme je da institucije uđu u poslovne knjige i da na površinu ispliva sve što treba. Ovdje su potraćeni milijuni, vrhunski kadrovi koji su bili duh firme su otišli ili potjerani. Ostalo je sjećanje na firmu koju su nekad davno vodili SPOSOBNI i INTELIGENTNI ljudi te zarađivali milijune na svjetskom tržištu.

Vrhunski kadrovi su mozda nekoc radili u tom poduzecu, ali lako je bilo raditi kad je kupac proizvoda bila JNA i "nesvrstani"…
Sa pardonom, sto to oni danas i kome mogu proizvesti??Samo podatak da na svijetu postoje 2 tvornice takve vrste daje prosjecnom mozgu poput mojega da shvati to ispravno, bave se zastarjelim tehnologijama i bave se neprofitabilnom granom elektronike….
To je moje skromno misljenje….
[/quote]

A da de informiraš
https://www.openpr.com/news/1673584/Radio-Transmitter-Market-2019-2023-Global-Key-Country-Analysis-by-GatesAir-Broadcast-Electronics-Nautel-RIZ-Transmitters-Continental-NEC-Beijing-BBEF-Science-Thomson-Broadcast.html

[/quote]
O cemu da se informiram…?
O poduzecima ili ako ti odgovara preduzecima koji PROIZVODE..?
Mance, bio si dobar nogometas, pusti price za malu djecu….

Ne razumim ako je u drzavnom vlasnistvu zasto drzava ne reagira zar HEP-u ne bi dobro dosao proizvodjac brojila ,pa taj njihov dug je smijesan za ozbiljne tvrtke .Pa postoje i neke nekretnine koje bi se mogle unovcit.

New Report

Close