RIZO (RIZ-odašiljači d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIZO (RIZ-odašiljači d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

RIZ je na srecu ili zalost toliko opljackan od strane uprave i radnika da im svijetla buducnost nije izgledna.Netko se nakanio tamo napraviti gradjevinski objekt i to je zavrsena prica.Samo jos jedna ostavstina komunistickog giganta u kojem sposobnih ima malo,a ostala svita u redu zaposlenika samo ceka svoje place i mirovinu…

“Novi poslovi se dogovaraju..”Koji to poslovi?Što to RIZ proizvodi?vrhunsku tehnologiju koju koriste zemje 3 svijeta?Niti jedna vojska na svijetu?Brojila koja kostaju kao da.su od platine i dijamanata?Bolje im je da se dogovore i kazu ljudima koji su zaposleni u RIZ-u da si traze nove poslove…Apsolutno neprofitalbilna tvrtka gubitaš…


"Novi poslovi se dogovaraju.."Koji to poslovi?Što to RIZ proizvodi?vrhunsku tehnologiju koju koriste zemje 3 svijeta?Niti jedna vojska na svijetu?Brojila koja kostaju kao da.su od platine i dijamanata?Bolje im je da se dogovore i kazu ljudima koji su zaposleni u RIZ-u da si traze nove poslove…Apsolutno neprofitalbilna tvrtka gubitaš…

Ma kako sad to? A vidi ovo?
https://m.vecernji.hr/zagreb/mercedes-smo-za-partnere-u-inozemstvu-a-ovdje-nam-se-svi-rugaju-1165065

Naravno,takav clanak moze napisati tko hoce i kada hoce u ovom nasem apsurdistanu..Pa sto ti partneri ne pomognu RIZ-u?Zasto ne uloze kapital?Pa ne znam kome nije jasno da ovdje u nasu zemlju strateski partneri i razni investitori dolaze MAZNUTI a ne uloziti..Primjera koliko hoces,pa pogledaj brodogradnju,autoindustriju,naftnu industriju….Ali,ipak je ovo Hrvatska,zemlja jala,poznanstava i premrezenosti



Ima li netko saznanja što se trenutno događa u Riz-u? Što se sprema?

Čini se da ide nabolje. Priča se, da su radnici dobili plaće, te da se novi poslovi dogovaraju. Dosta pesimizma, treba biti optimističan!
[/quote]

Mislim da imate krivu informaciju. Danas je Živi zid na poziv radnika održao konferenciju za novinare ispred Riza s ciljem pomoći oko isplate zaostslih plaća.

https://youtu.be/mrU452zj4l8 upravo sam vidio ovaj prilog o RIZO..Jel moguće da njihov direktor dolazi sporadično u tvrtku?!?!?! Jel moguće da plaće nema zadnjih 5mj, pa kako nije proglašen stečaj već!?!?!? Pa tvrtkom upravljaju predstavnici radnika(CEO i šef NO) , ne mogu krivit sad “vanjske faktore” za svoju očiglednu nesposobnost. Vrijeme je da institucije rade svoj posao.

Živi zid ce im sigurno pomoci oko isplate plaća,ali nakon što RIZ vrati milijune kuna kredita koje su podigli tako da su jamcili za njega istim onim zemljistem koje kao kane prodati i preseliti proizvodnju na Jankomir.Kakve plaće i otkuda da im se isplate kada im je račun u blokadi?Ali,koliko god da oni prosvjeduju,većinom su sami krivi za situaciju u kojoj se nalaze..

Mislim da imate krivu informaciju. Danas je Živi zid na poziv radnika održao konferenciju za novinare ispred Riza s ciljem pomoći oko isplate zaostslih plaća.
[/quote]

ako su zvali živi zid onda nije čudo da se nalaze u ovakvoj situaciji

Radnici su pokazali svoju slogu samim time sto ih se okupilo 20-ak sa predstavnicima Zivog zida…A sami su se borili za ovo sto imaju,za nerad i place,pa sada uzivaju da nazalost ili nasrecu rade ali ne primaju place..Posto su d.d. a igrom slucaja im je vecinski vlasnik drzava,sami moraju rijesiti svoje probleme bez uplitanja drzave,mada ce me nakon ovog teksta sigurno masa ljudi popljuvati,samo nazalost govorim o realnosti i o poimanju D.D….Ljudi jos uvijek ne razlucuju jabuke od sljiva…


Radnici su pokazali svoju slogu samim time sto ih se okupilo 20-ak sa predstavnicima Zivog zida…A sami su se borili za ovo sto imaju,za nerad i place,pa sada uzivaju da nazalost ili nasrecu rade ali ne primaju place..Posto su d.d. a igrom slucaja im je vecinski vlasnik drzava,sami moraju rijesiti svoje probleme bez uplitanja drzave,mada ce me nakon ovog teksta sigurno masa ljudi popljuvati,samo nazalost govorim o realnosti i o poimanju D.D….Ljudi jos uvijek ne razlucuju jabuke od sljiva…

Koji ljudi, kakve jabuke, koje šljive ???

Nisu to jabuke i sljive,to je vec 2 spasavanje gubitasa u posljednjih par godina,pa se nadam da ce se to sve iznova postaviti na zdrave temelje,jer krpanje ovakvog gubitasa samo produzuje agoniju zaposlenika,a oni,zaposlenici,kada se kunu da imaju znanja i kapaciteta sigurno ce lagano naci drugi posao,zar ne…

Nadam se da će Živi zid pomoći RIZ Odašiljačima. Sinčić i Pernar imaju dobre kontakte i volju i poznati su pomagači.

New Report

Close