RIZO (RIZ-odašiljači d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIZO (RIZ-odašiljači d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ide Riz u postupak procijene vrijednosti i privatizaciju: http://www.cerp.hr/UserDocsImages/sjednice/2018/Sjednica%201012.2018/RIZ%20Oda%C5%A1ilja%C4%8Di.pdf

Direktor na mandat od 6 mjeseci i prodaja!?

Razmišljam tko bi imao koristi od preuzimanja većinskog paketa od države i na pamet mi je pao HEP. Više ne bi bilo potrebe da raspisuju natječaje za brojila koja su im potrebna zbog EU direktive u narednih cca 10 godina nego bi sve de facto radilo in-house. Da se razumijemo, ne tvrdim da će se to dogoditi ali je jedan od mogućih scenarija. Tu su i najmanje dvije velike privatne firme koje bi mogle imati interes ali i igrači koje zanimaju nekretnine. Treba vidjeti procjenu kolika je imovina a koliki dugovi pa ćemo biti pametniji. Trenutna tržišna vrijednost je svega oko 7,5 mil. kn, dok je P/B 0.12. Rizik od propasti firme postoji ali u Hrvatskoj se u ovakvim situacijama u pravilu nađe neko kvazitržišno rješenje (tipa Petrokemija ili Imunološki) pa ne vjerujem da bi vladajućima odgovaralo da firma u većinskom vlasništvu propadne dok uistinu postoji potreba za brojilima. Nadam se sa će se brzo naći rješenje za problem nelikvidnosti odnosno za isplatu plaća.

Mislim da su dubioze prevelike. Dug po kreditu Zabi, dug poreznoj, radnicima itd.
Ne znam da li ima ugovorenog posla ali svi su na kolektivnom od ponedjeljka.


Mislim da su dubioze prevelike. Dug po kreditu Zabi, dug poreznoj, radnicima itd.
Ne znam da li ima ugovorenog posla ali svi su na kolektivnom od ponedjeljka.


Teško je u ovo povjerovati. Kako su se odjednom, iznenada pojavile ove teškoće? Toliki dugovi i problemi. Nadam se da će se pojaviti neka dobra vijest!

Novost na ZK ulošku 30390:

25.
25.1 Zaprimljeno 18.12.2018.g. pod brojem Z-68602/2018

ZABILJEŽBA, pokretanja ovršnog postupka, temeljem prijedloga za ovrhu zaprimljen kod Općinskog građanskog suda u Zagrebu 30. studenog 2018.


Novost na ZK ulošku 30390:

25.
25.1 Zaprimljeno 18.12.2018.g. pod brojem Z-68602/2018

ZABILJEŽBA, pokretanja ovršnog postupka, temeljem prijedloga za ovrhu zaprimljen kod Općinskog građanskog suda u Zagrebu 30. studenog 2018.

Ovo je posljedica blokade računa. Vjerojatno se radi o promjeni predmeta ovrhe (s novčanih sredstva na nekretnine). Ovrhu na nekretnini je moguće započeti radi par tisuća kuna duga. Za RiZ bi možda bilo najbolje da se otvori predstečaj pa da se te kratkoročne obveze riješe i da u predstečaju uđe novi vlasnik, sukladno odluci CERP-a.



Mislim da su dubioze prevelike. Dug po kreditu Zabi, dug poreznoj, radnicima itd.
Ne znam da li ima ugovorenog posla ali svi su na kolektivnom od ponedjeljka.


Teško je u ovo povjerovati. Kako su se odjednom, iznenada pojavile ove teškoće? Toliki dugovi i problemi. Nadam se da će se pojaviti neka dobra vijest!
[/quote]

Apsolutno se slažem, do nedavno je na jednom blogu pisalo da je ovo skriven dragulj. Ne toliko skriven i velik kao DDJH jer DDJH je već to big to fail kategorija, ali ipak dragulj.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

https://www.google.com/amp/s/www.vecernji.hr/amp/zagreb/mercedes-smo-za-partnere-u-inozemstvu-a-ovdje-nam-se-svi-rugaju-1165065 Od GLS Mercedesa do Yuga 45 ispod preše u samo 1g..Ovo je impozantna poslovna transformacija..Nije logično nešto ovdje, “Kako To” nije mi jasno.

Ima li netko saznanja što se trenutno događa u Riz-u? Što se sprema?


Ima li netko saznanja što se trenutno događa u Riz-u? Što se sprema?

Čini se da ide nabolje. Priča se, da su radnici dobili plaće, te da se novi poslovi dogovaraju. Dosta pesimizma, treba biti optimističan!



Ima li netko saznanja što se trenutno događa u Riz-u? Što se sprema?

Čini se da ide nabolje. Priča se, da su radnici dobili plaće, te da se novi poslovi dogovaraju. Dosta pesimizma, treba biti optimističan!
[/quote]

Hvala na informaciji. Baš mi je drago to čuti.


Ima li netko saznanja što se trenutno događa u Riz-u? Što se sprema?

Odmah da kažem ja sam RIZO davno riješio iz portfelja a što se sprema pogledaj šta se dogodilo sa drugim sličnim dionicama tipa đure petrokemije badel itd . Vjerovatno prodaja dokapitalitacija pa možda i delist …

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

New Report

Close