RIZO (RIZ-odašiljači d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIZO (RIZ-odašiljači d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Još nedavno ovdje je postojala šansa za privatizaciju.
Sada, izgleda da je moguća još jedino nekakva divlja – hrvatska dokapitalizacija.
Mi koji imamo nešto uloženo u ovu firmu možemo računati sa ( potpunim ? ) gubitkom investiranog kapitala.
Još jedna prića iz Hrvatske.

S obzirom da je kredit podignut 06.05.2015g, od 40 mil. kn u Zabi (hipoteka na ZK ulošku: 30390) nekretnine će sada prodavati banka a što će onda biti sa preseljenjem?

Pa kako sad odjednom sve te loše vijesti!? A sve je idilično i perspektivno izgledalo. Ja sam šokiran!? Nadam se da je to samo privremeno.

Možete li zamisliti kada bi liječnici, kapetani brodova, ili piloti bili tako nestručni i neodgovorni kao menadžeri u Hrvatskoj, a javnost se ponaša kao da je sve to normalno.


Pa kako sad odjednom sve te loše vijesti!? A sve je idilično i perspektivno izgledalo. Ja sam šokiran!? Nadam se da je to samo privremeno.

Da je bilo tako idilično i perspektivno ne bi još 2015 dizali ogroman kredit!


S obzirom da je kredit podignut 06.05.2015g, od 40 mil. kn u Zabi (hipoteka na ZK ulošku: 30390) nekretnine će sada prodavati banka a što će onda biti sa preseljenjem?

Pa gdje je nestalo tih 40 milijuna kuna? Jesu investirane u proizvodnju i napredak tvrtke? Kad će se vratiti taj novac?

Kad se vidi perfektno sročen dopis na ZSE o blokadi, sa svim elementima poslovnog komuniciranja nema više nikakve dvojbe. RIZO vode sposobni i mudri vizionari. Čudi me da nisu bili na dodjeli Zlatne kune, to ih čeka sigurno slijedeće godine. RIZO plovi prema svom cilju ubrzano i kvalitetno.

https://novaplus.dnevnik.hr/product/emisije/35705-dnevnik-07-12-2018 gledati od 23min. Nastupa naš RIZO, izgleda puno teža situacija nego što mislimo. Vele da 4mj nije bilo plaće, uprava nema odgovor, spominju kraj godine. Očigledno se nezna poslovat na tržišnim principima. Nije mi jasno uprava je iz redova radnika, po netu sam vidio da je baš ovaj Banjac veličao sadašnjeg direktora. Stvar je jednostavna, ukoliko se ne zarađuje i stvara nova vrijednost tad se propada. Eh da, očigledno kadar koji je vrijedio napustio tvornicu i ostali oni kojima se novci prave u bankomatu.

Pa kako je to moguće, a sve je izgledalo dobro!? Tvrtka ima perspektivu i vodeća je na svijetu u proizvodnji radio odašiljača. Ja vjerujem u bolje, a ne gore. Naprijed RIZ!

Da li netko ima saznanja jel ima kupaca za Božidarevićevu i ima li izgleda za nastavak poslovanja?


Pa kako je to moguće, a sve je izgledalo dobro!? Tvrtka ima perspektivu i vodeća je na svijetu u proizvodnji radio odašiljača. Ja vjerujem u bolje, a ne gore. Naprijed RIZ!

trebalo je razgraditi firmu.. a najlakše ako prikažeš da nije profitabilno
tamo je vrijedno zemljište za ekipu preko puta koja je napravila ono ruglo od kocke koju zovu zgradom
cijena kvadrata masna, a dolje u prizemlju imaš stanicu za teh. pregled; kamioni, buka, dim
malo se raspitajte

Ide Riz u postupak procijene vrijednosti i privatizaciju: http://www.cerp.hr/UserDocsImages/sjednice/2018/Sjednica%201012.2018/RIZ%20Oda%C5%A1ilja%C4%8Di.pdf

New Report

Close