RIZO (RIZ-odašiljači d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIZO (RIZ-odašiljači d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ako netko misli da će mali dioničari ili veći nešto
profitirati od zemljišta, ja ne znam da li se taj pardon
na izrazu zajebava ili što. profitirati će jedino onaj
koji će prodati tj. kupiti ako vam to nije jasno čuvajte
novce i držite gaće da stvar ne izmakne kontroli.
raspitajte se kakva je ovo firma, kako se radi posluje itd.

Na zk 1915/9 vidljiva je i hipoteka na preko 40 M kn. Znači li to da je vlasnik zemljišta ZABA?

ima li što novoga

Umjesto RIZ-a, na rubu Maksimira planirali dva naselja s neboderima

Ovo je bila lijepa navlakuša.
Jucer nasjeo i izvukao se danas u zadnji čas sa nepotrebnim minusom.

Izvukao se se a prodano 176 dionica?

Provjerio u zemljišnim knjigama i stvarno RIZ ima hipoteku od 40M HRK!?!?!?!? To se nigdje ne spominje u financijskim izvješćima. Izgleda knjige vode stručnjaci isto kao donedavno našu veliku A kompaniju. Očigledno možemo uvesti novi pojam Potemkinova firma i adekvatno upravljanje….

A kako bi se trebalo spominjati? Dugoročnih obveza gotovo da nema a kratkoročne obveze su oko 40 mil. kuna (to su dva kredita na temelju kojeg je upisano založno pravo). Kratrotrajna imovina je 70 mil. kn a dugotrajna 38 mil. kn. To što je upisano založno pravo na nekretnini, ne znači da je banka vlasnik te nekretnine niti da je to trenutni iznos duga banci (uzrok zalog je dug koji je viljiv u bilanici i nema “dupliranja” duga). Glavna zgrada je procjenjena na oko 40 mil. Tržišna kapitalizacija RIZ-a je oko 14. mil. kn.

Zar nije Iskra dobila natječaj za brojila?

Struktura kratkoročnih obveza od 40M samo u 096 odnosi se na Obveze prema bankama i iznosi 12.9M. To je poseban kredit koji je dignut da bi se došlo do likvidnosti. Ostale obveze nemaju veze sa hipotekom koja je stavljena prije par godina. Alarmantno je 098 obveze prema dobavljačima od 9M. U svakom slučaju 100M posao koji je mogao izvući firmu iz dubioza je dobila ISKRA. U vrijeme kad jedan Rimac iz garaže dolazi do tržišne vrijednosti od miljarde HRK vrhunski “stručnjaci” RIZ-a neznaju isprojektirat pločicu smart brojila. Naravno većina stvari za smart brojila je u SoC rješenjima gdje su 80% stvari već rješili dizajneri chipova. Naravno treba “malo” i softwarea napisat. Taman za to vrijeme razmišljanja u RIZ o smart brojilima smo došli od GSM do 5G tehnologije.Razvoj moderne tehnologije je za sposobne firme npr. Ericsson ili ljude sa vizijom npr. Rimac.

Jos sam ja super prosao sa onih minusom od parsto kuna.
Danas na tu cijenu od neki dan jos -23% dolje…

Izvješće!

8 mil. gubitka i 3000 kn na računu, ma odlično, a isporučena roba s odjela odašiljača i ugovor za brojila se izvršava, ovi očito ne mogu više raditi bez gubitka

New Report

Close