RIZO (RIZ-odašiljači d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIZO (RIZ-odašiljači d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U revidiranom financijskom izvješću za 2017 se vidi značajno povećanje izdataka za upravu koja stvara gubitke. U normalnim firmama vlasnik mijenja nesposobnu upravu.Prema istom izvješću je jasno da odjel Odašiljača ima mizerne prihode u inozemstvu. Ovo ne čudi obzirom da tehnologiju odašiljača srednjeg i kratkog vala svi napustili. Očigledno ne postoji poslovna vizija i sposobnost za nove stvari. Na tender brojila idu preko posrednika. Nije dobro, treba mijenjat stvari ukoliko već nije kasno.


U revidiranom financijskom izvješću za 2017 se vidi značajno povećanje izdataka za upravu koja stvara gubitke. U normalnim firmama vlasnik mijenja nesposobnu upravu.Prema istom izvješću je jasno da odjel Odašiljača ima mizerne prihode u inozemstvu. Ovo ne čudi obzirom da tehnologiju odašiljača srednjeg i kratkog vala svi napustili. Očigledno ne postoji poslovna vizija i sposobnost za nove stvari. Na tender brojila idu preko posrednika. Nije dobro, treba mijenjat stvari ukoliko već nije kasno.

http://novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/U-hrvatske-domove-stize-2-2-milijuna-novih-brojila-za-struju.-Evo-sto-se-konkretno-mijenja?meta_refresh=true

Tržište postoji i to ne samo u RH. Strašan novac se spominje u ovom članku za nabavu brojila… Ukoliko Riz u privatizaciji prezme ERNT, Iskra ili neka treća firma tog kalibra, budite sigurni da će se dogoditi promjene u upravi i da će se podići prihodi i profitabilnost. Nije još kasno ali kako je nedavno najavljeno, treba ići privatizacija čim je ranije moguće. Ne zna država ništa o ovom biznisu i to treba prepustiti privatniku u protivnom tih 100-njak ljudi za par godina neće imati posao. Što se tiče valuacije kompanije, trži se na 1/5 knjigovodstvene vrijednosti, tako da bi moglo biti zanimljivo kad krene preuzimanje..

Ne bi išla privatizacija prije Ustavnog suda, a posao s brojilima je prevelik da bi se prepustio tim luzerima koje profit ne zanima. Eventualno da Riz dobije posao, a netko drugi zaradu, tako bi se moglo odraditi.


Ne bi išla privatizacija prije Ustavnog suda, a posao s brojilima je prevelik da bi se prepustio tim luzerima koje profit ne zanima. Eventualno da Riz dobije posao, a netko drugi zaradu, tako bi se moglo odraditi.

Ne znam na kakav Ustavni sud mislite, ne postoje nikakvi sporovi ni na Ustavnom ni na Upravnom sudu. Koliko mi je poznato radnici su izgubili sve sporove oko ESOP-a a Ustavni je odlučio ovako još prije par godina https://sljeme.usud.hr/usud/praksaw.nsf/0/c12570d30061ce54c1257f070041ea98/$FILE/U-III-6063-2011.pdf

Guglajte Pejnović, RIZ odašiljači, privatizacija, godina 2014.


Guglajte Pejnović, RIZ odašiljači, privatizacija, godina 2014.

To su stare vijesti, sudovi su pravomoćno odlučili. Mislim da ne postoje nikakvi sporovi, zato je i pisalo u onom članku da RiZ može brzo u privatizaciju…

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/evo-kako-je-pejnovic-odgovorio-radnicima-riz-a-20141211

Pejnović je htio prodati RIZO, ali nije napisao natječaj zbog Ustavnog suda. Hvala lijepo, doviđenja i sretno.


Pejnović je htio prodati RIZO, ali nije napisao natječaj zbog Ustavnog suda. Hvala lijepo, doviđenja i sretno.

To je bilo 2014. Odluka Ustavnog suda je bila 2016. Sada je 2018. Ja sam priložio linkove a ti pričaš napamet. Hvala tebi i doviđenja.



Pejnović je htio prodati RIZO, ali nije napisao natječaj zbog Ustavnog suda. Hvala lijepo, doviđenja i sretno.

To je bilo 2014. Odluka Ustavnog suda je bila 2016. Sada je 2018. Ja sam priložio linkove a ti pričaš napamet. Hvala tebi i doviđenja.
[/quote]

I na prošlogodišnjoj skupštini direktor Planinic je rekao da nema nikakvih sudskih sporova.

Nikakvih zapreka za privatizaciju nema.Zapreke se u glavama političara i ministra Marića zbog kojega je izmišljeno ministarstvo državne imovine koje je odluku o privatizaciji Riza trebalo donijeti jučer jer danas ili sutra bi moglo biti kasno, s obzirom na sposobnu upravu.

zanimljivo i ovdje na licitaciji, nitko ne želi dobru količinu po dobroj cijeni
2000 na 40kn

Ako je tako dobro zašto ne kupiš?Mislim da stavi i po 4 kune da nebu išlo.

New Report

Close