RIZO (RIZ-odašiljači d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIZO (RIZ-odašiljači d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hrvatska gospodarska komora:
“Zagrebačka tvornica RIZ Odašiljači d. d. isporučitelj je naprednih brojila koja će ugraditi Hrvatska elektroprivreda dijelu svojih potrošača priključenih na elektrodistribucijsku mrežu, a krajem prosinca iz tvornice izlazi pošiljka od preko 10 tisuća naprednih trofaznih i jednofaznih elektroničkih brojila za mjerenje potrošnje električne energije. Proizvod tvornice RIZ Odašiljači d. d. u potpunosti je rezultat vlastitog razvoja te serijske proizvodnje u vlastitom proizvodnom pogonu gdje se elektronička brojila električne energije za tržište proizvode od 1995. godine. Brojila zadovoljavaju suvremene standarde te se mogu koristiti za daljinska očitavanja, pohranu višemjesečnih obračunskih perioda dostupnih korisnicima, a mogu biti nadograđena nizom funkcija koje će postati dostupne uspostavom naprednih mreža (smart grid) čime bi se, uz temeljnu funkciju mjerenja utrošene električne energije, omogućilo učinkovitije korištenje električne energije potrošačima koji za mjerenje koriste ovakve vrste brojila.”

Hvala!

Nije mi jasno da je ovakva informacija devet i pol tjedana prolazila ispod radara dicnih forumasa.Divnih devet i pol tjedana mirne kupnje.Popravite radare.

Katarina ja osobno sam kupovao nisam prodavao nit imam namjeru.L.p


Nije mi jasno da je ovakva informacija devet i pol tjedana prolazila ispod radara dicnih forumasa.Divnih devet i pol tjedana mirne kupnje.Popravite radare.

Meni nije jasna rasprodaja 3. Cvetko Božice…pa tek zadnjih par komada kupovina i dizanje cijene od 4. i 7. Top10.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Što je vama prodaju od 100 dionica vi smatrate rasprodajom ?i je uopće znate tko je Cvetko Božica ako ne raspitajte se i bit će vam puno jasnije.

10 000 brojila, pa to je cca 10-12 000 000 kn maksimalno, možda i manje…

A sto mislis koliko godisnje HEP mora promjeniti brojila da bi do 2030. zavrsio posao.To nije tesko izracunati.Potrudi se malo i javi koliko milijuna brojila je to.Novogradnju svih tih godina preskoci bilo bi ti previse.Bilo bi najlakse kad bih ja to sad napisala ali ne vidim smisao toga.

Bravo Kristina.

Na hrvatskom tržištu struju prodaju četiri velika igrača – HEP-Operator distribucijskog sustava, RWE Energija, GEN-I i Hrvatski telekom. Od ukupno oko 2,2 milijuna kućanstava, samo su 153 tisuće odabrale nekog tržišnog opskrbljivača.

Po članku iz 2015… 2,2 milijuna, mada mislim da je to krivo interpretirano, to su kompletno svi potrošači ( privatni i preduzeća).

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Kad-dodu-daljinska-brojila-HEP-ce-neplatisama-struju-moci-iskapcati-automatski
Vaš link …

Opet iz 2015, dobar članak, HEP predviđa trošak zamjene oko 200€ po brojilu, trošak do 2030 oko 3,5 milijardi kuna.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

I, naravno, valjda vam je svima jasno da taj posao ne može odraditi samo RIZ, trebao bi imati kapacitet od 4000 komada dnevno. Da je to tako, nebi se hvalili sa 10000 komada.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

New Report

Close