RIZO (RIZ-odašiljači d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIZO (RIZ-odašiljači d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


-mislim da će se dobiti posao ,neće se valjda dogoditi da država sama sebi izbije posao iz ruku

I ja se nadam…ali kod nas je sve moguce…mozda i zele nekom prodat jeftino…

To sto vam postavljaju Iskrina brojila nema ama bas nikakve veze s ovim posljednjim natjecajem koji je jos uvijek U TOKU. Nakon “Otvaranja ponuda” (sto je bilo 29.03.) slijedi “Pregled i ocjena tih ponuda”, a tek nakon toga dolazi “Odluka o odabiru najpovoljnijeg ponuditelja”, sto u ovom slucaju jos uvijek cekamo. Odluka o odabiru je JAVNA i objavljuje se na EOJN. Nakon toga slijedi “Rok mirovanja” unutar kojeg nezadovoljnici mogu u roku od 5 ili 10 dana pokrenuti zalbeni postupak pred Drzavnom komisijom.

Dakle, mi smo jos uvijek u fazi pregleda i ocjene pristiglih ponuda i jos uvijek nije napisana i objavljena odluka o odabiru s kim narucitelj zeli sklopiti ovaj ugovor.

Drugo, predmet nabave podijeljen je u dvije posve zasebne i nezavisne grupe, tako da RIZ moze dobiti ili obje grupe ili samo jednu grupu ili ono sto nitko od nas ne zeli – niti jednu grupu.

Trece, na proslom velikom natjecaju HEP-a bilo je dosta grupa nabave, mislim 6 ili 7, a RIZ je preko svojih partnera dobio vise od pola grupa, ali ne sve. Mozda je druge grupe dobio netko povezan s Iskrom, pa vam zato sad ugradjuju i ta brojila. Ali, vjerojatno na svako Iskrino brojilo dolazi, bubnut cu, 10 RIZ-ovih.

Tako da drzite gace, ne spustajte ih prerano.

Ima li neki rok precizniji za pregled i ocjenu tih ponuda?? Da li je 60 dana ili??


-mislim da će se dobiti posao ,neće se valjda dogoditi da država sama sebi izbije posao iz ruku


kod me e su neki dan ugradili Riz brojilo,da ovaj natječaj dobije neka strana firma onda smo zbilja kao država u teškom sranju gdje dajemo konkurenciji poslove

Nadamo se da ce preko svojih partnera ili direktno, dobit barem jednu grupu…

Ovaj ugovor u iznosu 57 mil. kn bez PDV-a za koji pretpostavljamo da ce dobiti RIZ preko varazdinske Cotre ima rok izvrsenja unutar 1 god., za razliku od proslog ugovora koji je bio potpisan na 2 god. To znaci da ce akumulacija novca biti intenzivnija u dosta kracem razdoblju, pa ocekujem lijepe brojke u narednim izvjescima.

P.S. i zadnji put je RIZ dobio od Cotre cijeli ugovor, ali ne treba zaboraviti i da je dobio dio izvrsenja za druge grupe koje su dobivali Brodomerkur i drugi, tako da slican scenarij moguc je i sada.

Daj link…ja sam trazio, nisam nasao…

https://eojn.nn.hr/SPIN/APPLICATION/IPN/DocumentManagement/DokumentPodaciFrm.aspx?id=612823

Prva grupa, koju je Cotra dobila, su brojila za izravno mjerenje. Vjerujem da su marže dosta manje nego na brojilama za daljinsko očitanje, što je druga grupa.

U zajednici ponuditelja koja je dobila drugu grupu je Brodomerkur, s kim je RIZ radio prije, ali su tamo i dvije firme u vlasništvu slovenske Iskre (AMR sustavi d.o.o. i Iskraemeco d.o.o.). Koliko vidim, Telur isto nema RIZ-ova brojila nego strana (njemačka). Mislim da će RIZ dobiti nešto malo preko Brodomerkura.

Hvala…. 🙂

Ako je tocno, ovo gore napisano…ja osobno ne vjerujem da ce cijena na vise od 140 kn…

Na nasoj burzi nista se ne moze dogodit tako, da rast bude u punom mahu, vec to sve ide ko valcer jedan korak naprijed, nazad dva

Kod nas je uvijek nesto tipa, dobio se posao, ali se nije dobio. Zaradit ce se, ali se zapravo nece. Cijena ce rasti, ali to ce se neko vrijeme odgodit. Bit ce prodaje, pa nece, ali zapravo hoce kad se vidi valuacija.

Ocito si ovdje netko nece dat mira dok ne dođe na 80 kuna ponovo.

Rok mirovanja za ovu odluku o odabiru traje 10 dana i odmah po isteku roka odluka postaje izvrsna, odnosno dovodi do sklapanja ugovora.

Znaci, sljedeci tjedan doci ce do objave sklapanja posla.

New Report

Close