RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 03:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,10
67.888
13,299
5,06
5,10
-0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Sazetak Bakića tome da:

1. svi koji prebole covid steknu i imunitet,

2. svi koji su “ponovno oboljeli” ustvari samo imaju lazno pozitivne testove,

3. je asimptomatska zarazenost jako velika i da smrtnost populacije 17-70 g. nije veca od 0,0082%

4. se stjece imunitet krda,

5. se mogucnost zaraze smanjuje uz manji virusni teret, dobar imunitet, utjecaj UV zraka, bar proljetnih temperatura itd.,

6. cjepiva imaju vecu sansu,

7. je smrtnost znacajno manja,

8. je asimptomatsko sirenje virusa daleko vece od simptomatskog, ima dalekse preboljenje, a kriticnu uzu skupinu starijih od 70 g. i kronicare treba dramaticno zastititi.

https://www.nature.com/articles/s41591-020-0897-1?fbclid=IwAR0sMyMI7x1USgc7caE5tm44Z5N1olO9NVrHU6ldy3wuNhvp0KHG0h57K3Q
https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.04.24.20075291v1?fbclid=IwAR0qMdoGYoqMKo84GEM8RWo_b_4WTL8IJ5iKdgimfZzy64scoREY180F2RI
https://newsinfo.inquirer.net/1266758/tests-in-recovered-patients-in-s-korea-found-false-positives-not-reinfections-experts-say?fbclid=IwAR37VaSduo-YXXvtOe3aKAKFmuqjCh4QAP0GSJ-p0PgogAehZ7SQjMv7uR8
https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/nema-ponovne-zaraze-krivi-su-fragmenti-neaktivnog-virusa-koreja-izdala-priopcenje-koje-bi-moglo-promijeniti-neka-stajalista-o-imunitetu/10258189/

Danski primjer da nakon popustanja mjera nema ubrzanja zaraze:

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/odlicne-vijesti-sa-sjevera-europe-proslo-je-vec-dva-tjedna-otkako-u-danskoj-rade-skole-vrtici-frizeri-i-zubari-a-sirenje-zaraze-nije-se-ubrzalo/10262212/

Vec sad mi se, sa stanovista moguceg straha tur. putnika od zarazavanja, potreba za putnim koridorima cini pomalo smjesna, a moguci granicni zdravstveni EU protokol od minorne vaznosti.

VoraX, 01.05.2020. u 12:38

 





klaster, 01.05.2020. u 08:42



 

A pogledajte kolika je stopa smrtnosti za one izmedju 17 i 69 godina starosti – 0,08% !!

Ovakvih istrazivanja i odlicnih vijesti ce do pocetka sezone biti sve vise i vise, tako da ce do tada posve okopniti primordijalni strah u ljudima od zaraze, bolesti i smrti. Plus sve ostale cinjenice istog predznaka vezane uz virus o kojima sam ranije pisao.

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.04.24.20075291v1?fbclid=IwAR3SRi8585miCASEhmMaKaOnfpwbQNwVQyiFCUZ6ruDJfjzOWsfcDHwnxyQ

 



 

Možete vi koliko hoćete o smrtnosti koja je doista smiješna, ali Capkima i Alemkama koji provode agendu to ništa ne znači. Oni žele covid putovnice i epidemiološke mjere u svim sferama businessa i života.

 

vi kao da ste sretni zbog korone ?svi bi htjeli da ovo što prije prođe .treba biti optimističan jer ovome je brzo kraj,htjeli vi to ili ne.od 11.05. se ukidaju propusnice. može  tko hoće ma more a do 7mj sigurno će se otvoriti i EU granice.možete vi crnčiti koliko hoćete ali to je tako.nemogu se ljudi dugo držati zatvoreni ali i zbog ekonomije ako se još 2-3 mjeseca budemo držali mjera nikada se nećemo oporaviti.šteta je svakog umrlog i mladog i starog ali mnogo će biti veća šteta pa ako hoćete i smrtnih slučajeva od krize.ljudi će mnogi izgubiti posao.razboljeće se ,više nasilja gladi i siromaštva i samoubistava.to se nesmije dozvoliti.od 2 zla treba izabrati ono manje.









@Vorax

A kako bi to tocno covid putovnice trebale funkcionirati?

 

Dunlop, 01.05.2020. u 21:52

 








@VoraX

 

A kako bi to tocno covid putovnice trebale funkcionirati?

 

Ne znam ja, pitajte Boga Capka, stručnjaka za sva polja. Ne treba više niti jedno ministarstvo ni agencija.

Vi mi izgledate jedan od onih tipova kao i uostalom i većina Hrvata koji su pazili da ih ne bude više od 5 na današnjem roštilju, ili grahu. Blago se svakoj vlasti sa takvima 🙂

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

@Vorax,

Pokazujes zavidnu razinu sarlatanstva i neznanja. Petljao bi se u podrucje u kojem si vrlo vjerovatno totalni analfabeta i ti bi sam donosio odluke o stvarima o kojima veze nemas?

Virus postoji od pamtivjeka? Tebi ne treba ni znanost ni bolnice ni struka. Sve postoji od pamtivijeka. Sta je to onda znak da mozes i sam?

Koliko nada i želja je ovdje, to je strašno. Od pustih dobrih vijesti u borbi protuv virusa, jedva da koja prođe o prognozama za popunjenost hotela.

Na stranu to, dvije stvari želim reći – kad se kaže ljetovanje, to dobrom dijelu Europljana ne znači nužno odmor na moru, pogotovo ne Jadranskom. Da ne bi bilo zabune…

Drugo, tužan sam kad vidim da se i ovdje postupci naših epidemiologa omalovažavaju. Spasili su nas zla i to vrlo brzo i lako zaboravljamo. Stvarno smo jadan narod.

Oni koji se ne sjećaju prošlosti, osuđeni su da je ponavljaju.

sonda, 02.05.2020. u 05:57

Drugo, tužan sam kad vidim da se i ovdje postupci naših epidemiologa omalovažavaju. Spasili su nas zla i to vrlo brzo i lako zaboravljamo. Stvarno smo jadan narod.

To sad lagan postaje main stream koliko vidim. Bakic u kampanji pljuvanja stozera na svom fejsu. Matematicar koji misli da je epidemiolog. Linka neka preliminarna istrazivanja i pametuje kao da znanstvena zajednica iz cijelog svijeta nema u to uvid. Kao da je on studirao 10g medicinu i onda se bavio s tim 30g. Nevjerovatno sta si ljudi dopustaju a sve kakti u “sirenju optimizma”.

Nacitao sam se ja njegovog optimizma i “hrpe dobrih vijesti” na ddjh, pa na petrokemiji, rizu, varteksu, agrokovorim dionicama itd.. Sve su ili nulovane ili pretnja stecajem a u svim dionicari na nuli skoro ovim ili onim nacinom.

10g “dobrih vijesti” na djuri i “sada sam siguran da nece propasti” i slicnih gluposti. Blokiranje svih koji drukcije misle ili koji bace neku kritiku. To su sve defetisti i pesimisti i provokatori.

Sad vise nema “Barcelone” a kad je vise manje samo RIVP ostala perjanica sad si dozvoljava i kritiku svjetske struke. Sa kojim to kredibilitetom? Sa kojim strucnim znanjima?

 

Sad je i WHO rascetverio:

BIJEDA ZVANA WHO, koliko života to košta? Zašto su odjednom podržali švedski model? +++Svi smo se začudili kako je…

Objavljuje Nenad BakicSubota, 2. svibnja 2020.

Meni ta njegova stajalista postaju tako jako blizo fejka i povrsnih da na blog vise niti ne svracam. Na fejsu se nadje dobrih komentatora ali od ove silinice nekritickih koji ne misle svojom glavom mi se ni to vise ne cita.

WHO pohvalio svedski model? Mislim to je tolko extenzivno tumacenje. On to manipuliran da je WHO napravio salto mortale i skocio sam sebi u usta i da zapravo po tome svi trebaju otpustiti kocnice i pustiti virusu da radi sta hoce (ovako otprilike). A svedski model (naglasava WHO) je SVE SAMO NE virusu dati da radi sta hoce i kazu da su tamo itekakve mjere (“ne moze biti dalje od istine” da nema mjera, kazu). I da bi Svedska mogla posluziti kao model samo mali problem je sta taj model uopce nije primjenjiv drugdje zbog X stvari pa onda mi nije jasno sta Bakinjo zapravo hoce reci??? Koja je poanta?

Kaze “Njemacka pocela okretati plocu”. A gdje majko mila? Nesto sitno su otvorili i obaveza maski po svim trgovinama sta prije nije bilo. I dalje kontrola granica, sport na kapljku (eto jos nema ni tenisa u mnogim drzavama Njemacke), svi eventi veliki odgodjeni do 15.8, skole ce se otvoriti samo visi razredi i uz velike pripreme i restrikcije.

I Njemacka ima R broj ispod 1 pa su u itekakvom strahu. A ponasaju se IDENTICNO kao i sve ostale zemlje pogodjene krizom (Engleska, Francuska, Italija, Spanjolska, USA, Kina itd. itd).

Capak isto tako.

I sad je Bakic najpametniji a ovi svi budale i neznalice koji ne znaju procitati  znanstveni izvjestaj?

zoro, 01.05.2020. u 20:11





VoraX, 01.05.2020. u 12:38



 

 

 

 

 


 


 


 

 

klaster, 01.05.2020. u 08:42

 


 


 

 

A pogledajte kolika je stopa smrtnosti za one izmedju 17 i 69 godina starosti – 0,08% !!

Ovakvih istrazivanja i odlicnih vijesti ce do pocetka sezone biti sve vise i vise, tako da ce do tada posve okopniti primordijalni strah u ljudima od zaraze, bolesti i smrti. Plus sve ostale cinjenice istog predznaka vezane uz virus o kojima sam ranije pisao.

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.04.24.20075291v1?fbclid=IwAR3SRi8585miCASEhmMaKaOnfpwbQNwVQyiFCUZ6ruDJfjzOWsfcDHwnxyQ

 


 


 

Možete vi koliko hoćete o smrtnosti koja je doista smiješna, ali Capkima i Alemkama koji provode agendu to ništa ne znači. Oni žele covid putovnice i epidemiološke mjere u svim sferama businessa i života.

 



vi kao da ste sretni zbog korone ?svi bi htjeli da ovo što prije prođe .treba biti optimističan jer ovome je brzo kraj,htjeli vi to ili ne.od 11.05. se ukidaju propusnice. može  tko hoće ma more a do 7mj sigurno će se otvoriti i EU granice.možete vi crnčiti koliko hoćete ali to je tako.nemogu se ljudi dugo držati zatvoreni ali i zbog ekonomije ako se još 2-3 mjeseca budemo držali mjera nikada se nećemo oporaviti.šteta je svakog umrlog i mladog i starog ali mnogo će biti veća šteta pa ako hoćete i smrtnih slučajeva od krize.ljudi će mnogi izgubiti posao.razboljeće se ,više nasilja gladi i siromaštva i samoubistava.to se nesmije dozvoliti.od 2 zla treba izabrati ono manje.

Vi mene niste uopće razumjeli. Tko bi se normalan veselio coroni? Ja sam protiv načina na koji je vlast iskoristila situaciju da uvede polu diktaturu. Kažem vam u gornjem postu da je smrtnost od corone 0.08% i oni se nađu uništiti kompletnu ekonomiju radi toga, i to pod krinkom zaštite najslabijih? Dajte molim vas, znamo koliko ih je briga inače za najslabije. Za djecu se skupljaju donacije, bolesni čekaju mjesecima na pregled, penzioneri kopaju po smeću i odjednom je Vlast Bogom dana i eto misli na sve nas.

Trebalo je ostaviti sve da radi kao i inače a ne da Božinović određuje što se smije a što ne kupovati i koliko tko smije raditi i na koji način. Svi su se olako odrekli sloboda radi jednog virusa koji postoji od pamtivijeka a sada će radi stožeraških mjera biti puno težih posljedica na sve nas zbog ekonomske depresije koja slijedi. Znam za puno mladih stručnjaka koji su doma bez plaće sada, u kreditima, taman osnivali obitelj, pokretali poslove a to je tek vrh sante.

Kažete strpimo se malo pa će sve opet biti ok, a tko vam to garantira? Više nema garancije za ništa, za mjesec dana može opet sve krenuti zahvaljujući medijima (slike gomila mrtvih, praćenje svakog oboljelog, glupa pitanja i zabrinutost na presicama)  i eto opet strah se uvuče u ljude i opet svi se zatvaraju u svoje domove i tako opet u krug dok ne dođe to razvikano cjepivo.

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

@vorax

“… i tako opet u krug dok ne dođe to razvikano cjepivo.”

 

I kad dodje to razvikano cjepivo, virus mutira, od cjepiva nema koristi i opet sve ispocetka. Svi opet u kuce, karantena, privreda ugasena, minimalno 18 mjeseci za novu inačicu cjepiva, konacno stigne to cjepivo (ako ga uopce ostane tko za izumiti i proizvesti jer u svakom takvom ciklusu bankrotira bar slijedecih 50% firmi) i onda virus opet mutira. I tako stalno iznova i iznova. Sav bi se buduci zivot, po toj logici, vrtio oko virusa. Virus, dakle, postaje novi bog.

Nije li vam ta logika razmisljanja izvan pameti?

To vam je isto kao kad bi od gripe (sa svim njenim osobitostima, vremenom pojavljivanja, brojem zrtava, itd.) napravili isto takvo bozanstvo.

Zar ne vidite da je ovaj virus jedinstven samo po tome sto je dobio dosad nevidjen marketing? Ne mislite li da bi trebalo bar razmisliti zasto ga je dopala takva “cast”? I koliko mu na ruku u njegovoj “popularnosti” idu neki “relevantni” svjetski igraci koji iz krajnosti u krajnost besramno mijenjaju zdravstvene postavke i preporuke svaki dan?

Sve vam to nista ne govori?

I zasto tim novim “bozanstvom” nisu impresionirane sve svjetske burze, nego su se vratile sasvim blizu predvirusnih razina, pa i u sektoru turizma i zabave?

I onda – pricamo o virusu, a virusa vise nigdje. Tek 3 novozarazena. Tako kod nas, a isti trend u EU. Tko tu koga?l

https://www.seebiz.eu/tvrtke/valamar-otvara-dio-hotela-vec-tijekom-svibnja/231203/






















Objavljeno: 02.05.2020 / 13:29
Autor: SEEbiz
POREČ – Porečka Valamar Riviera priprema se za otvaranje svojih turističkih objekata.











Otvaranje kampova i hotela planira se u svibnju i lipnju. Svoju šansu u ostvarivanju turističkih rezultata Valamar, kao uostalom i čitava zemlja vidi u prednosti što je Hrvatska za naša emitivna tržišta dostupna auto destinacija, piše Glas Istre.

New Report

Close