RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,11
33.556
6,564
5,10
5,16
-0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Vijest je izašla u zadnjih 10 dana. Googlajte pojmove da je lani booking hotela za ljeto u ovo doba godine bio 70%, a sada je 35%.

Naći ćete, mogu i ja potražiti, ali sada sam na mobitelu pa mi je nepraktično.

Knjige rezervacija poluprazne, prodaja nikad usporenija, a Uskrs je pred vratima: prijeti li Hrvatskoj, nakon trogodišnjeg vrtoglavog rasta, krah turističke sezone?

Sve je manje turističkih rezervacija u Hrvatskoj, putničke agencije nezadovoljne





Može li sada trezor opet nastaviti kupovati, budući da je izvješće izašlo?

Evo odgovora
[/quote]
Po ovome,izgleda da je trezor daleko najveci kupac dionica?Do kada?
Da nema Trezora cijena bi bila daleko manja.
[/quote]
Sto fali? Trezor bar nisu drhtave rucice, nego najstabilniji moguci dugorocni investitor.
[/quote]
Trezor ima limit i “upumpava cash” u dionicu uz istovremeno zaduzivanje.Ne vidim ja tu nista dobro!
Dok god mirovinski i veci strani fondovi nemaju interes za ovu dionicu,mislim da cijena moze ici samo jednim smjerom.Recesija u susjedstvu,ek. usporavanje u Njemackoj i EU uz znatno smanjenje bookinga za ovu godinu ne ulijevaju povjerenje i optimizam za ovu turisticku sezonu.

Znači pljesnivi apartmani sa loncima Made in Yugoslavia neće biti 100% popunjeni u špici sezone, ALI smještaj 4 i 5 * kronično nedostaje i najlakše se prodaje. Radi toga Adris ulaže još 2.000.000.000,00 kn a Valamar novih 800.000.000,00 kn ove godine. Jeste li tko bio u Valamaru 4 i 5* ?


Znači pljesnivi apartmani sa loncima Made in Yugoslavia neće biti 100% popunjeni u špici sezone, ALI smještaj 4 i 5 * kronično nedostaje i najlakše se prodaje. Radi toga Adris ulaže još 2.000.000.000,00 kn a Valamar novih 800.000.000,00 kn ove godine. Jeste li tko bio u Valamaru 4 i 5* ?

U kojoj bajci vi živite ? Pad rezervacija ne djeluje na Valamar ? Pa ako sezona klekne luksuzni smještaj će prvi roknuti.

Ako mali prodaju, to je svakako znak da treba unutra…

veliki broj Filipinaca koji se smatraju dobri i nezahtjevni radnici.Tako se isticu i kao pomorci u svijetu.

Nikad nisam čuo da je na nekoj ozbiljnoj kompaniji filipinac časnik a kamoli kapo, noštromo ili barba 🙂 Oni se jedino ističu kao jeftina radna snaga a nikako kao pomorci. Vjerojatno će se i to s vremenom promijeniti no za sada je tako.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi


aka pogledate knjigu dionicara,u prosjeku 100k dionica mjesecno prodaju mali dionicari sa 500 do 4000k dionica koji potpuno napustaju poziciju…to je u prosjeku stotinjak tisuca prometa dnevno sto je na ovakvim prometima puno….to je jako utjecalo na pad cijene dionice zadnjih godinu dana

Pretpostavljam da se ne može tvrditi da prodaju…(iako neki sigurno da). Ima tu dosta pokojnih, a dionice se prepisuju na nasljednike. Također mogu biti i darovni ugovori.
Da bi se izvukao takav zaključak trebalo bi nešto u smislu uzeti knjige prvi i zadnji dan u mjesecu, te usporediti s prometom na burzi. I opet se ne bi moglo tvrditi da su točni podaci jer ne moraju biti jedinstvene transakcije. Naime, netko može izvršiti više transakcija, a da opet bude na nuli. Tako bi promet na burzi bio veći od promjena dioničara.
Uopće ne tvrdim da je to tako, niti da nije, niti bi se upuštao u takav poduhvat, samo kažem da pogled na bilancu jako malo govori o računu dobiti i gubitka.

S druge strane, stvari se vrlo lako izgovore novinarima, ali je jako teško reći dioničarima o čemu se radi.
Nešto se kuha

Zvijezda među onima koji će u iduće tri godine koristiti potpore za ulaganja je vodeća hrvatska turistička kompanija Valamar Riviera. Vrijednost njenih prijavljenih projekata u Poreču od 1,1 milijardu kuna čini i najveći dio ukupnog iznosa predstavljenih projekata.

Već ovo ljeto u funkciji će biti projekti kamp Istra s 5 zvjezdica i prvi obiteljski hotel s 5 zvjezdica Marea, a u pripremi je i projekt ulaganja u hotelske i kongresne kapacitete kojim Valamar namjerava u Poreču osigurati cjelogodišnje poslovanje. Valamar će tim projektima otvoriti 15 novih radnih mjesta i moći povući najviše 140 milijuna kuna poticaja.

Dakle iz sljedećeg članka znamo da na mjestu Picala ide neki tip kongresnog hotela koji će raditi cijelu godinu, a da je vrijednost bliže 600 milijuna. Također, porezna imovina iznosi 140M kuna za ta 3 projekta. Nije loše.

ne treba se previše obazirati na ta medijska dramatiziranja oko kasnijeg bukiranja. gosti sve kasnije rezerviraju jer im je tako praktičnije, a nadaju se i dobiti neku last minute ponudu. vrhunski smještaj kakav ima valamar ili maistra neće imati problema oko bookinga jer čak i da smanje cijene koje sada nude, neće praktički ništa izgubiti jer su cijene dizali svake godine 5-10%.
lošiju popunjenost imat će privatni smještaj zbog hiper produkcije apartmana i soba pa će lošiji apartmani na lošijim lokacijama morati spustiti cijene da budu konkurentni, tj. neće se sve moći više prodavati po nerealno visokim cijenama. Ja npr. također imam imam apartmane i nemam nikakvih problema s bukingom, dapače, ove godine već imam oko 90% termina popunjeno od 01.06.-20.09., a čak sam digao cijene oko 7%.
poanta je da ne može sve imati istu (visoku) cijenu, tj. ono što je na odličnoj lokaciji i/ili jako dobro uređeno nešto što je na lošoj lokaciji s namještajem starim 20 godina!

Obavijest o sklapanju ugovora sa TUI UK za 2019. godinu
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/rpaJRDpEQU6TDbCNTjiFoA==.pdf
Zvijezda među onima koji će u iduće tri godine koristiti potpore za ulaganja je vodeća hrvatska turistička kompanija Valamar Riviera. Vrijednost njenih prijavljenih projekata u Poreču od 1,1 milijardu kuna čini i najveći dio ukupnog iznosa predstavljenih projekata.

Metaloprerađivač s državnom potporom do 185 novih radnika


Već ovo ljeto u funkciji će biti projekti kamp Istra s 5 zvjezdica i prvi obiteljski hotel s 5 zvjezdica Marea, a u pripremi je i projekt ulaganja u hotelske i kongresne kapacitete kojim Valamar namjerava u Poreču osigurati cjelogodišnje poslovanje. Valamar će tim projektima otvoriti 15 novih radnih mjesta i moći povući najviše 140 milijuna kuna poticaja. Iako je ovaj put turistički sektor predvodnik u ulaganjima ministar Darko Horvat izdvaja industriju kao favorita kojeg država želi ohrabriti u razvoju.

Ugovorom je djelomično riješena popunjenost za 2019

Jednim ugovorom rjesili cca 5% godisnjeg prihoda. Lijepo,lijepo…

“Iznosi i da su mu iz velikih hotelskih kuća rekli da za sada nema panike te da su s bukingom za ljeto sada slični kao lani, uz nešto bolji buking predsezone, što ministar označava i važnijim, jer će se “špica odraditi sa last minuteom i doći na lanjsku razinu, i tu ne bi trebalo biti problema”.

Hoće li u turizmu doći do korekcije cijena zbog usporenog bukinga?

Ignore: KressoM, delux

upozorenje je da je tržište ipak nešto prepoznalo u očekivanju investicijskog rejtinga,usporavanja EU
a vjerojatno i preinvestiranja valamara u slijedećem razdoblju s obzirom na zaduženost firme no sreća prati hrabre/mahere a dioničari će izgleda morati prićekati na svoje apetite

New Report

Close