RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 00:49
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,11
33.556
6,564
5,10
5,16
-0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ne vidim neke drasticne padove, mozda u ljetnim mjesecima sve vise ima trend last minute-a…..

https://www.turizmoteka.hr/ekstra/pod-lupom/njemackaslabi-sijecanj-za-ljetne-rezervacije/

ajde si dajte truda i procitajte cijelo revidirano. sve lijepo pise. nazalost nema vise investitora na zseu i sve se svodi na kocku

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...



"SOLIDNO Valamar Riviera: Prihodi u 2018. povećani 11%, neto dobit pala Autor/izvor: Siniša Malus, sinisamalus@seebiz.eu
Nakon nekoliko godina povećane potražnje za Hrvatskom došlo je do stagnacije rasta turističkog prometa u ljetnoj sezoni. Unatoč nepovoljnim kretanjima, Valamar Riviera je tijekom 2018. godine zabilježila 6,5 milijuna noćenja (rast od 5%), dok je prosječna cijena povećana na 576 kuna (5%). Glavnina 181 milijuna kuna rasta prihoda pansiona prvenstveno je pod utjecajem:"
Iz teksta je vidljivo da je neto dobit pala!
Takoder se naznacuju "nepovoljna kretanja u turizmu i stagnacija rasta u ljetnom periodu"!
Da li neki ovdje citaju izvjesca u cjelini ili samo "izvlace neke djelove" kao povecanje ukupnih prihoda?

"Usprkos zabilježenom porastu neto duga od 22%, pokazatelj neto dug / prilagođena EBITDA zabilježio je tek 8%-tni rast na anticipiranu razinu od 3,09 potvrđujući time razborito i održivo upravljanje dugom i rastom kompanije."

Toliko o "zabrinjavajuce" visokom dugu.

"Neto dobit Grupe je zabilježila pad od 6 milijuna kuna (2,45%) prvenstveno kao posljedica nižih poreznih prihoda s osnove manjeg jednokratnog priznavanja odgođene porezne imovine, a sukladno Zakonu o poticaju za investicije i unapređenju investicijskog okruženja (26 milijuna kuna u 2018., u odnosu na 54 milijuna kuna u 2017.)."

Toliko o razlozima manje neto dobiti. A uz 8% vecu amortizaciju!

Jednom rjecju, sjajna firma. I jos dividenda. Odrziva. Rastuca.
[/quote]
Mozda ce dionica i biti interesantna na znatno nizoj cjenovnoj razini ,koja ce imati prihvatljiv profit margin.
Mozda, da procitate ,za pocetak,polako , cjelovito revidirano izvjesce.


Rezultati dobri, dionica pala 2,5%, kako to protumačiti.
Dal su investitori očekivali i bolje rezutate. Dividenda očito nikoga ne privlači, dapače

a eto dobri rezultati su nagrađeni lijepim minusom… svi bi htjeli da sve raste,, a keša koji je spreman investirati u ZSE nema, a fondovi i banke i njihovi rezultati na ZSE su priča za sebe,

dosadni ste vise sa dugom. Avg stopa zaduženja 2.07, a mozda je sad i manja…

Ljudi, ajde budite realni….

da nije mozda preveliki CAPEX obzirom na EBITDA, ako k tome uzmes da su zaduzeni 3xEBITDA, i u tome svemu jos isplate 0,4EBITDA dividende….

i onda se pitate zasto klizi….pa zati sto to nisu dobre odluke,

postavljeni snažni temelji i treba po meni vjerovati upravi jer ulaže se 793 m kuna i daje rastuća dividenda pa ti maheri nisu sigurno zaboravili uračunati i recesiju
http://www.poslovni.hr/kompanije/valamar-u-2018-godini-ostvario-dvoznamenkasti-rast-poslovnih-
„Iza nas je jedna izuzetno dobra i važna poslovna godina u kojoj smo četvrtu godinu zaredom ostvarili dvoznamenkasti rast poslovanja, postavili snažne temelje za budući razvoj te svojim dioničarima osigurali primjerenu dividendu na uloženi kapital. U narednom periodu dati ćemo još jači fokus na upravljanje ljudskim potencijalima, digitalizaciju poslovanja te daljnji razvoj Valamar proizvoda i servisnih koncepata“, istaknuo je Željko Kukurin, predsjednik Uprave Valamar Riviere.rezultata-350546

Valamar u 2019. godini ulaže 793 milijuna kuna: Ovo su projekti koje najavljuju

Dobro ako je dug razlog zasto cijena dionice pada, zasto onda pada cijena apsolutno svakoj dionici na ZSE? Razlog nije nikakav vrazji dug, razlog je jasan kad pogledate izvjesca Zagrebacke burze. Jednostavno je broj aktivnih ulagaca u padu i fali dotoka friskog kapitala. To je lose za trenutnu cijenu dionice ali blagoslovio bog ovakvu burzu za dugorocne ulagace jer imati dividendni prinos na dionicama 2-5% dok te kompanije aktivno ulazu, razvijaju se i sire dalje pa to je apsolutna milina. Steta za sve koji su prisiljeni sada prodavati, ali za 10 godina bi se mogli sjecati ovih godina kao zlatnih vremena za kupovinu.
Cuj njih dug, pa kamata na taj dug je takva da bih se ja zaduzio 10 puta preko glave kad bi meni osobno ponudio takve kredite. Pa nije ovo Agrokor pa da je povrat duplo manji od kamate, ovdje su kamate na kredite po bijednih 2%, a povrat visestruko veci. I kamo srece da bude ovako kako vi zazivate pa da jos padne, bit ce mi veci prinos kad reinvestiram ovih 1kn dividende.

zar vam nije čudno da ni u jednom članku nema riječi o neto dobiti!!?? slučajno?!

DOBIT
Dobit prije oporezivanja povećana je za 19,6 milijuna
kuna na razinu od 258,1 milijuna kuna. 8,1%-tni rast
ostvaren je usprkos povećanom trošku amortizacije,
a kao posljedica odličnih rezultata iz operativnog
poslovanja. U 2018. godini neto dobit Grupe iznosi
239,2 milijuna kuna. Pad od 5,9 milijuna kuna je
prvenstveno rezultat nižih poreznih prihoda (-24,7
milijuna kuna) najvećim dijelom s osnove manjeg
jednokratnog priznavanja odgođene porezne
imovine25. EBT marža smanjena je za 40 baznih
bodova na 13,0% (13,4% 2017.).


Dobro ako je dug razlog zasto cijena dionice pada, zasto onda pada cijena apsolutno svakoj dionici na ZSE? Razlog nije nikakav vrazji dug, razlog je jasan kad pogledate izvjesca Zagrebacke burze. Jednostavno je broj aktivnih ulagaca u padu i fali dotoka friskog kapitala. To je lose za trenutnu cijenu dionice ali blagoslovio bog ovakvu burzu za dugorocne ulagace jer imati dividendni prinos na dionicama 2-5% dok te kompanije aktivno ulazu, razvijaju se i sire dalje pa to je apsolutna milina. Steta za sve koji su prisiljeni sada prodavati, ali za 10 godina bi se mogli sjecati ovih godina kao zlatnih vremena za kupovinu.
Cuj njih dug, pa kamata na taj dug je takva da bih se ja zaduzio 10 puta preko glave kad bi meni osobno ponudio takve kredite. Pa nije ovo Agrokor pa da je povrat duplo manji od kamate, ovdje su kamate na kredite po bijednih 2%, a povrat visestruko veci. I kamo srece da bude ovako kako vi zazivate pa da jos padne, bit ce mi veci prinos kad reinvestiram ovih 1kn dividende.

Ide ovo jos dolje, i to bas ovu godinu…sve sto ste napisali stoji….a onda ce kuce hotelske prosperirati, a apartmani, koje su nase banke masovno financirale, e cuvajte se….bit ce apartmana ko salate

ova firma, uz adrs i još 2-3 njih na zseu, će preživjeti sve tako da nema brige. must have u portfelju, po meni…

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

New Report

Close