RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 21:56
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,11
33.556
6,564
5,10
5,16
-0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ja stvarno vidim smisao uvijek kad mi sjedne novac na račun. Očekivao sam 1 kn iako sam svjestan da je mogla biti i viša temeljem ostvarene dobiti. Višegodišnji dioničari sad već inkasiraju pristojne svote. I ove godine mogućnost zamjene jednog dijela. To redovito koristi većinski. Usporedite dividendni prinos i kamate na štednju. Što se duga tiče, od prihoda se pokrivaju svi dugovi i troškovi i dodatno generira dobit. Dug nije bačen u bunar, nego zasijana plodonosna njiva. Čini mi se da je bolje biti unutra nego vani vidjet ćemo daljnje trgovanje. Ponekad mi se čini.da nam prosjeku nedostaje poduzetničkog razmišljanja i duha i edukacije. Ja nekako razmišljam o rasterećenju poreznom PDVa prije svega i koliko bi to donijelo na ove impresivne brojke. Budućnost je pred nama i bit će onakva kakvu ju sami stvorimo.

Cudna neka matematika i poslovna logika.Cijena dionice pala 12-15 kuna uz isplatu 1 kune dividende(za koju ce cijena ionako pasti slijedeci dan)za koju cete platiti porez i prirez?
Za mene je to na ovoj razini vrlo lose ulaganje.No svatko neka odlucuje za sebe!

Po prethodnim postovima da se zakljucit da isplati dividende nije u interesu dionicara. Luda kuca…
P.s. nemam RIVP

Rastimo zajedno...

@Parica
Zasto bi dividenda bila uvijek u interesu dionicara?
Zar nije bolje taj novac investirati u poslovanje,a ne se dodatno zaduzivati uz kamatu?
Firma ce biti manje duzna,a dionicari ce ostvariti profite iz KD.



@Parica

Zasto bi dividenda bila uvijek u interesu dionicara?
Zar nije bolje taj novac investirati u poslovanje,a ne se dodatno zaduzivati uz kamatu?
Firma ce biti manje duzna,a dionicari ce ostvariti profite iz KD.

Na nasoj burzi dividenda drzi cijenu dionice i privlaci ulagace.

Ako su amerikanci vani može brzo do 40 kn i više, a ako nisu trebat ce jos strpljenja. Bitno da se radi kvalitetno i profitabilno.


Po prethodnim postovima da se zakljucit da isplati dividende nije u interesu dionicara. Luda kuca…
P.s. nemam RIVP

A da su rekli da neće dati dividendu, onda bi ti isti pisali kako uprava i NO zakidaju dioničare jer ne daju dividendu 😁

Ignore: KressoM, delux

možda je očekivana dividenda 17 kn da pokrije nižu cijenu, pa 1 kn ispada malo

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/RIVP-fin2018-4Q-REV-N-HR.pdf

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/RIVP-fin2018-4Q-REV-K-HR.pdf

jako dobro
KLJUČNI FINANCIJSKI POKAZATELJI
(u ‘000.000 kuna)
2017. 2018. 2018./2017.
Ukupni prihodi 1.842,0 2.047,8 11,2%
Prihodi od prodaje 1.755,3 1.961,4 11,7%
Prihodi pansiona 1.447,9 1.629,0 11,5%
Operativni troškovi 1.145,2 1.264,3 10,4%
EBITDA 606,0 694,5 14,6%
Prilagođena EBITDA 622,6 702,9 12,9%
EBIT 259,5 283,5 9,3%
Prilagođeni EBIT 276,1 292,0 5,8%

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Dobit prije oporezivanja i kamata
2017. 623 milijuna kuna
2018. 703 milijuna kuna

Impresivno, rast prihoda 11% na preko 2 milijarde kuna.
Cijene usluge su rasle za 5% u odnosu na godinu prije.
U izvješću piše da su dugoročni krediti ugovoreni sa fiksnom kamatnom
stopom, što je odlično i omogućuje stabilno financiranje.

… i eto nas sa današnjih cca 33,50 na EV/EBITDA cca 6… zanimljivo :O)…

New Report

Close