RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 01:11
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,11
33.556
6,564
5,10
5,16
-0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

firma je sama po sebi bombon, ali sentiment na stranu- ovo je dionica koja se akumulira zimi, a prodaje ljeti. tko to ne shvaća taj je zalutao na TK.

Dividenda 1 kn

https://www.zse.hr/default.aspx?id=89848

Opet rastuća dividenda.
Uz cijenu od 33 kn uz dividendu 1 kn dividendni prinos je 3%. Fino.


Opet rastuća dividenda.
Uz cijenu od 33 kn uz dividendu 1 kn dividendni prinos je 3%. Fino.

I onda ce jednom samo morati odsjeci 50% divke jer ce biti pre zaduzeni….a onda cijena pljuf…nadam se da bar necete tada biti u ovom ticketu….

Buffetu se malo toga dosta dogada u zadnje vrijeme….

oreskovic hvala na brizi. Ovdje imamo spuštenu cijeni sa 48 kn na 32 kn, ali dividenda raste. Strašan pad cijene dionice, ali koji je to razlog ? Po meni 2 podjednaka. Prvi su zbivanja sa Agrokorom i utjecaj tih zbivanja na ZSE i njenu likvidnost. Drugi ali ne manje važan je agresivno gotovo pomahnitalo izlaženje američkog fonda koji je do sada izlazio kao poludjeli slon u staklarni jer je kupovao po znatno nižim cijenama nego što prodaje. Fundamentalno firma stoji bolje, ima bolju ponudu, ima jako dobru upravu, sve jače ugovore sa važnim agencijama, financiranje vrlo obazrivo konzervativmo i povoljno i veliki broj projekata koje realiziraju bez najmanjih zastoja poštujući rokove. Posebnu pažnju poklanjaju ljudskim resursima smještaju plaćama edukaciji. Jako je lijepo da ima forumaša koji ne misle samo na sebe nego i na druge kao oreskovic. Uz ogromne višemjesečne gubitke u cijeni dionice ipak smatram da dolaze bolji dani za cijenu RIVP, i da je dno upravo sada.


Opet rastuća dividenda.
Uz cijenu od 33 kn uz dividendu 1 kn dividendni prinos je 3%. Fino.

LIjepo, sutra će cijena vjerojatno preskočiti 34 kn, možda lizne i 35 kn.

Ignore: KressoM, delux

Ja stvarno ne vidim smisao isplacivat 124 mil dividende s tolikim dugovima, ako je kome do dividende ima druge dionice s vecim prinosima, ovdje su ionako svi ulazili radi organskog rasta ne radi dividende da bi ona utjecala na cijenu prije ce ovo negativno utjecat na percepciju nego pozitivno.

Ignore : renči

Negativan utjecaj bio je vidljiv vec danas. Dionica je porasla pola kune. Samo neka se nastavi takav negativan utjecaj. Ovdje je vazna poruka dividende, a to je – firma je briljantna i nastavlja sa rastucom odrzivom dividendom.

Ja stvarno vidim smisao uvijek kad mi sjedne novac na račun. Očekivao sam 1 kn iako sam svjestan da je mogla biti i viša temeljem ostvarene dobiti. Višegodišnji dioničari sad već inkasiraju pristojne svote. I ove godine mogućnost zamjene jednog dijela. To redovito koristi većinski. Usporedite dividendni prinos i kamate na štednju. Što se duga tiče, od prihoda se pokrivaju svi dugovi i troškovi i dodatno generira dobit. Dug nije bačen u bunar, nego zasijana plodonosna njiva. Čini mi se da je bolje biti unutra nego vani vidjet ćemo daljnje trgovanje. Ponekad mi se čini.da nam prosjeku nedostaje poduzetničkog razmišljanja i duha i edukacije. Ja nekako razmišljam o rasterećenju poreznom PDVa prije svega i koliko bi to donijelo na ove impresivne brojke. Budućnost je pred nama i bit će onakva kakvu ju sami stvorimo.

Rezultati očekivani, dividenda očekivana, cijena…


Opet rastuća dividenda.
Uz cijenu od 33 kn uz dividendu 1 kn dividendni prinos je 3%. Fino.

Super, iako bi vise volio da mi je cijena dionica bar 40… pa da divku ni ne isplate 🙂 i tako na div day ce cijena pasti za tu jednu kunu, pa ti je svejdno jel ti isplatili ili prodao dan prije pa kupio kad padne

Pa sad… nije bas svejedno. Ako imas dionicu 10 god to ti je cca 30 % zarade na ovu cijenu. A ako prodajes svake godine placas porez na kapitalnu dobit.



Opet rastuća dividenda.
Uz cijenu od 33 kn uz dividendu 1 kn dividendni prinos je 3%. Fino.

Super, iako bi vise volio da mi je cijena dionica bar 40… pa da divku ni ne isplate 🙂 i tako na div day ce cijena pasti za tu jednu kunu, pa ti je svejdno jel ti isplatili ili prodao dan prije pa kupio kad padne
[/quote]

New Report

Close