RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 03:04
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,10
67.888
13,299
5,06
5,10
-0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Nitko ne komentira ovu bitku u zadnjim minutama?
Pedesetci tisuća dionica s obje strane i susreli se eto na 34.
Sad bi opet trezor mogao pokupiti sve do 35, a možda i više.
Slična bitka bila i na Adrisu.

nema tu nikakve bitke, prodavatelju je očito bilo bitno da mu cijena na closeu bude lošija od ostvarene prosječne cijene i to je postigao.

Možda je sad malo puste da poraste pred (dobro) izvješće.
Mislim da bi ono trebalo malo potaknuti cijenu.

nema objave da je valamar kupio ovaj paketić od 150 tisuća komada . je li Valamar kupio ?

očito nije Valamar kupac

Samo nek kupuju i drugi kupci, to se traži.
A kad veliki prebace predviđeno cijena će onda krenuti gore, jer zainterseiranih prodavača nema, a kupaca bi moglo biti sve više.

siječanj u Dubrovniku 28% više gostiju u odnosu na prošlu godinu.

Što se ovdje događa na RIVP ?
Tko je kupac paketića 150 000 komada ?
Zašto je rasprodaja praktički potpuno stala ?

Izgleda da za ovu dionicu vise nema puno interesa.Prometi su se jako smanjili,a likvidnost je bila ta koja je ovu dionicu cinila atraktivnom.

kupci su jos uvijek oprezni čekaju na 34 kn, ali slabo kaplje praktički ništa. opet rekordna zarada ide ove godine. u ovu cijenu ide i bar 1kn dividende koja nije toliko daleko. krenut će veća likvidnost kada i cijene krene gore. A vi bisakovi imate vremena razmišljat jel se isplati uzet po 12 do 15 kn 🙂

Nije stvar da nema interesa nego svi nešto čekaju, neki čekaju da opet neki Amerikanac prospe tisuće komada po bidu i sruši cijenu na 25, a drugi čekaju da dobri duh pomete ask i napuca cijenu na 45…
Ugl, kad izađe FI će doći kraj čekanju na ovu ili onu stranu.

nije upitno odlično izvješće, stoga što su korigirali procjenu prihoda na više za 4. kvartal
nego mi se čini da veliki investitori čekaju daljnje prosipanje kao do sada po sistemu “daj što daš”
ali vrlo je moguće da:
1. su rasprodali sve što su htjeli,
2. da nisu još pa za te pakete vode poslovne pregovore o prodaji bez da nerazumno ruše cijenu.

Cijena je srušena za dobrih 10 kn po dionici, a rezultati su sve bolji, čak revizija na veće prihode
u tako kratkom roku.
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/8OwQbIGBdsLFbYWHKOMafg==.pdf

ja nisam očekivao pad cijene uopće, pa su mi ove cijene sada nerealno niske tako da naravno
da smatram da je dosegnuto dno. Ali kopka me tko je taj kupac 150 tisuća jer Valamar očito nije,
kako su neki pokušali prognozirati. Smatram da trezor treba kupovati što više na ovim i sličnim razinama.

kupci mogu biti i oni koji su prodavali na preko 40 kn pa sad ponovo ulaze
tko zna ,zna

skrbnički pbz je sada među prvih 10

New Report

Close