RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 21:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,11
33.556
6,564
5,10
5,16
-0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Da li je u pravu kupac ili prodavač. Ja ne prodajem već 8 godina…..

obojica su u pravu. Prodavač kapitalizira a kupac kupuje kako bi mogao zaraditi.

http://www.seebiz.eu/az-ovi-fondovi-pojacano-kupuju-arena-hospitality-group/ar-183147/
fondovi kupuju arenu a ne valamar a tko kupuje valamar na ovoj rasprodaji
inače koliko mi je poznato fondovi nemaju zarade u 2018 i nisu kupovali baš nešto ove godine
što ne kupuju valamar i to je neki od pokazatelja

pa ako ćemo spekulirati tko šta kupuje.. veći indikator je da investitori na tržištu kupuji više RIVP-a od toga što arnt kupuju naši fondovi.. čija kupovina nije baš neko mjerilo dali je nešto dobra ili loša investicija


pa ako ćemo spekulirati tko šta kupuje.. veći indikator je da investitori na tržištu kupuji više RIVP-a od toga što arnt kupuju naši fondovi.. čija kupovina nije baš neko mjerilo dali je nešto dobra ili loša investicija

Upravo to. Ja sam jako zadovoljan činjenicom da mirovinci zaobilaze RIVP. Neka tako i ostane.

Mirovinci i tako postoje da goje svoje managere bonusima i kao kasica prasica državi. Silnim miljardama su mogli već nama uprihoditi fine mirovine, npr: naftom, apple, inih svjetskih blue chip dionica i slično, a ne domaćim obaveznim smećem. Da da, sve prema zakonima. Koje su osmislili i proveli za sebe. Mogli bi za promjenu kopirati Norveški ili Australski MF. Ili im još nije dosta? Hvala bogu da je rivp austrijski. I to bi shebali.




Kako znate da na hotelu u Austriji necete puno izgubiti?
I to je trebalo platiti,zar ne?Novim zaduzivanjem?
Kako ce se to isplacivati?Iz poslovanja RIVP?
Ja predvidam pad ovogodisnje dobiti ,za razliku od Vas.
Vrlo brzo cemo znati tko je u pravu izlaskom 3Q.

Zbilja mi se ne sviđa vaš ton rasprave, podcjenjivački je i bez ikakvih informacija a kamoli argumenata. Nimalo u duhu foruma. Dakle nakon ovog odgovora završavam s ovom raspravom.

Kako znam? Ništa se ne "zna", i to je jasno. Mislim da to ne bi trebalo naglašavati na poslovnom forumu ali očigledno sam u krivu. Svoje procjene da nas to neće puno koštati temeljim na tome da je glavni trošak tog projekta – kupnja hotela. No ako sve pođe po krivu taj hotel se može i prodati. I koliki vam ispadne gubitak? Neka su taj hotel platili, lupam (ne da mi se surfati) 100 mil kuna, neka izgube 15% vrijednosti i 5% na kamatama i neka izgube još 10% investicije na redovnom poslovanju kroz nekih 3-5 godina. To će značiti da su izgubili 30 mil kuna za ipak nekakav know how i vrijedne informacije. Koliko se ono treba ulagati u R&D? 5-10% godišnje? E pa ovo je R&D u ovoj branši i po mojoj procjeni može koštati do 2% jednogodišnjeg prometa i to u 5 godina. To je – malo.

[/quote]

Ja ne smatram slucajnim ovakav pad cijene na velikim prometima vec 2 mjeseca i to na velikim volumenima.Iskustvo od 23 godine trgovanja na nasoj i stranim burzama mi "kazuje"da to ima svoje razloge i 3Q ce nam nesto "vise reci"!
Gotovo nista na trzistima kapitala se ne dogada slucajno ,posebno ako traje duze vremena.

[/quote]

Vaša procjena da će RIVP imati manju zaradu ovog 3q u odnosu na prošli već je sad antologijska, no, mene zanima, s obzirom na vaše bogato iskustvo na burzi, što se sad događa, kad cijena dionice raste? Ako postoji razlog zbog kojeg je padala, postoji li razlog zbog kojeg raste? Ili razlozi postoje samo kada pada, a kada raste, onda su to emocije u igri? 😀

Netko kupuje kao da uopće nema sutra i darezljivih prodavača. Sve to prije izvješća





Kako znate da na hotelu u Austriji necete puno izgubiti?
I to je trebalo platiti,zar ne?Novim zaduzivanjem?
Kako ce se to isplacivati?Iz poslovanja RIVP?
Ja predvidam pad ovogodisnje dobiti ,za razliku od Vas.
Vrlo brzo cemo znati tko je u pravu izlaskom 3Q.

Zbilja mi se ne sviđa vaš ton rasprave, podcjenjivački je i bez ikakvih informacija a kamoli argumenata. Nimalo u duhu foruma. Dakle nakon ovog odgovora završavam s ovom raspravom.

Kako znam? Ništa se ne "zna", i to je jasno. Mislim da to ne bi trebalo naglašavati na poslovnom forumu ali očigledno sam u krivu. Svoje procjene da nas to neće puno koštati temeljim na tome da je glavni trošak tog projekta – kupnja hotela. No ako sve pođe po krivu taj hotel se može i prodati. I koliki vam ispadne gubitak? Neka su taj hotel platili, lupam (ne da mi se surfati) 100 mil kuna, neka izgube 15% vrijednosti i 5% na kamatama i neka izgube još 10% investicije na redovnom poslovanju kroz nekih 3-5 godina. To će značiti da su izgubili 30 mil kuna za ipak nekakav know how i vrijedne informacije. Koliko se ono treba ulagati u R&D? 5-10% godišnje? E pa ovo je R&D u ovoj branši i po mojoj procjeni može koštati do 2% jednogodišnjeg prometa i to u 5 godina. To je – malo.

[/quote]

Ja ne smatram slucajnim ovakav pad cijene na velikim prometima vec 2 mjeseca i to na velikim volumenima.Iskustvo od 23 godine trgovanja na nasoj i stranim burzama mi "kazuje"da to ima svoje razloge i 3Q ce nam nesto "vise reci"!
Gotovo nista na trzistima kapitala se ne dogada slucajno ,posebno ako traje duze vremena.

[/quote]

Vaša procjena da će RIVP imati manju zaradu ovog 3q u odnosu na prošli već je sad antologijska, no, mene zanima, s obzirom na vaše bogato iskustvo na burzi, što se sad događa, kad cijena dionice raste? Ako postoji razlog zbog kojeg je padala, postoji li razlog zbog kojeg raste? Ili razlozi postoje samo kada pada, a kada raste, onda su to emocije u igri? 😀
[/quote]
Prije svega,bez obzira na vidljivu dozu sarkazma u vasem postu,ne mozemo donositi validne zakljucke samo na temelju jednodnevnog trgovanja.Dakako,ako se rast nastavi slijedecih dana i tjedana ,mozemo govoriti o trendu i o promjeni sentimenta.
Od 07.08. cijena pada od 41.7 do 36.3 i sada lagani bounce do ovih razina.Vec je bio odbijanac 12.9 da bi nakon toga cijena pala jos nize.Ako dode do ponovnog pada dionice on bi mogao biti nizi od zadnje razine 36.3 i nastaviti pad.Ako izvjesce 3Q kako mnogi ocekuju bude na razini proslog ili bolje,nema razloga za pad cijene kratkorocno.Dionica ima likvidnost i to je dobro.
To je dakako samo moje misljenje.

Šuška se da Lukšić prodaje Plavu Lagunu a da je Valamar zainteresiran za kupnju. Naime Lukšić nije zadovoljan sa kupnjom Istraturista (iskrsnule su neke dubioze) te je ceh već platio jedan visokopozicionirani manager (radi do kraja ove godine) te da se klima i stolac predsjednika uprave. Plava je morala interno slati priopćenja i sastanke da demantira sve glasnije informacije od strane Valamara.

Perjanice teške 18 milijardi kuna?

Približna vrijednost vlasničkog kapitala za Valamara koji se podudara sa ostvarenom dobiti EBITDA je
oko 5,9 milijardi kuna što odgovara cijeni od 47 kn po dionici. Osobno smatram da je teško
procjenjivati ukupnu vrijednost Valamara dok se ne provede detaljna revalorizacija, međutim u ovome trenutku to radi poreza nije interes kompanije, ali ne možemo zabijati glavu u pijesak oko toga 🙂
Npr. imate stanje na nekretninskom tržištu u RH da cijene nekretnina rastu i do 10%. E sad koliko onda raste cijena zemljišta na moru 1. red vrhunskih pozicija. Procjene bankovnih i investicijskih kuća su i dalje oko
48 kn, dakle poslovično i dalje suzdržane i konzervativne.

Ključna stvar su daljnje investicije. Npr. hotel u Makarskoj na vrhunskoj poziciji koji može raditi 12 mjeseci. U gore navedenom članku navodi se posebno za Valamar da obzirom na ulaganja se iskazivanje
realne profitabilnosti može očekivati za 2 do 3 godine. Ok, to je za do ove godine “puštene” u zarađivanje
investicije, ali Valamar ulaže kontinuirano i promišljeno. U kampu Lanterna imate vrhunske pozicije na samome moru gdje su apartmani dvije zvjezdice, praktički za rušenje, ali njihove sezonske cijene su bez obzira na nisku kvalitetu 100 eura/dan. Ne treba napominjati da je sve puno.

Jasno je da veća dobit u 2018. koju možemo očekivati zbog rasta, prodaje, noćenja i cijena uz povećanja
vlastitog prodajnom kanala dovodi do nove realnije brojke u vidu tržišne kapitalizacije.

Jedino što nas može zanimati kod 15 dana je E B I T D A (dobit prije poreza i kamata i amortizacije).
Earnings Before Interest Tax Depreciation and Amortization
je KLJUČAN

5.9 milijardi minus DO, koliko je to kolega Barkib?

zasto stalno zaboravljate dug…pa nije da on ne postoji…

New Report

Close