RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.10.2024. u 08:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,07
24.105
4,754
5,06
5,10
-1,56%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ovdje sve super vijesti, ali mene zanima kad ocekujete da se to sve odrazi na cijenu?

get rich or die tryin'

Od sutra na dalje, teško je prognozirati a kamoli znati. Sutra potpisuju Poreč i Bayern. Taj klub je ogromna mašinerija i ljudi i novaca. Koristi bi moglo biti dugoročne. Plus toga Niko Kovač je glavni trener tako da će to biti zbilja sjajno medijski i poslovno. Ne očekujem prvu ekipu ali i mlađe selekcije bilo bi sjajno. Htio sam nešto rezervirat od 22 do 25 lipnja i zakasnio, puno je…

Ma turisti rastu do kraja godine za postotak za koji će im rasti prihodi, a poglavito dobit.
Znamo da je država digla pdv, dok su turisti podigli plaće djelatnicima, što je hvalevrijedno, ali ima utjecaja na konačnu dobit. Ovdje ne očekujem više porast od 100% čemu smo svjedočili prijašnjih godina, ali stabilno i sigurno 20-30% godišnje bi moglo ići. Vrijeme je nikad bolje u 5. i sada već i 6. mjesecu i kampovi su polupuni, što do sada nije uvijek bio slučaj. Pojedini objekti se otvaraju prije svih rokova i ponuda je sve bolja, čak i za ovu predsezonu.

>ali stabilno i sigurno 20-30% godišnje
ako je prosle bilo recimo 47 kn, znaci li to na tih 47 kn 30% ili na ovih 41.5?
ako mislis na 47 onda bi to bilo 60 kn sto nema teorije.

Sve je to dobro napisano no stvarnost je drukćija. Kada je već počela glavna sezona ranije nego prošlih godina dionica evo jutros u padu. Tko to ruši dionicu, izgleda nekome ne odgovara njezin rast. A i interes na kupovnoj strani nikakav. Za usporedbu s prošlom godinu u ovo doba dionica je u minusu bez obzira na prošlu sezonu i odličan početak ove. A gornji kolega očekuje rast do 30 % ove godine, daj bože, sumnjam kako je krenulo.

Mislim da bi ove godine mogla povući do 50-55 u nekom dobrom scenariju..

Iskreno ja bih bio zadovoljan da ovu godinu zavrsimo s 45-46 ali da tu i ostanemo do sljedece sezone.

get rich or die tryin'

Iskreno,ja ne bi bio zadovoljan sa 45,46

Vi ne vidite brojeve na ask strani? Dionica je precijenjena bez obzira na broj turista i sezonu. Ovdje očekivati neki rast – smiješno.
Bit će dobro ako ovi na asku ne postanu toliko nervozni da uslijedi i pad.

Trial ti bi samo od ovvakvih analiza mogao živjeti. Jednostavno a genijalno. Spreman sam dobro platiti korisne stvari.


Vi ne vidite brojeve na ask strani? Dionica je precijenjena bez obzira na broj turista i sezonu. Ovdje očekivati neki rast – smiješno.
Bit će dobro ako ovi na asku ne postanu toliko nervozni da uslijedi i pad.

mislim da to nije tako kako velis….samo da se malo cijena pomakne prema njima, pa da vidis bezanije na vise pozicije.
to je klasicna navlakusa da neki prodaju a ovi koji idu na maks. 10% na godinu s malim rizikom sada kupuju.

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/obogaceni-kinezi-mijenjaju-turizam-a-hrvatska-im-je-najpozeljnija-destinacija-foto-20180603

Hrvatski turizam tek je na početku okretanja ekskluzivi.

New Report

Close