RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 14:32
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,03
9.666
1,920
5,02
5,08
-0,79%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Bespredmetno je lemetirati na cijeni dionice od 40kn nakon pada od gotovo pa 20% sa 49kn bez novih negativnih materijalnih činjenica. Poslovanje kao prihodi i rashodi te akvizicija hotele Makarske je po meni pun pogodak a cijena koja je plaćena za njih možda je malo preplaćena međutim kad pogledate širi spektar razvoja i porasta broja turista iz godine u godinu trend je pozitivan i rastemo po stopi većoj od prosjeka ostalih turističkih zemalja. Dividenda je nešto poput “šlaga na kavu” kod pravih blue chipova. Ozbiljno razmišljam na ovim cjenovnim razinama da dividendu uzmem u dionicama.(naravno ukoliko je bude).

možda se i ruši cijena da dividenda ne ispadne manja od 2% :))))

slijedi nam precesija

Na ovu cijenu od 40kn ukoliko divka bude 1kn prinos je 2.50% sa tendencijom rasta u 2018.godini financijskih pokazatelja a cijenu dionice uvijek određuje ponuda i potražnja koja je u ovom trenutku na strani ponude međutim to je momentum koji je oscilirajući sa približavanjem predsezone.

Bilo bi grozno da daju 1kn dividende, nema nikakve potrebe da sa trenutnim stupnjem ulaganja kojeg financiraju uglavnom zaduzivanjem isplacuju takve dividende. Osobno bih htio i smanjenje dividende, ali to bi bilo ruzno jer bi ukazalo na nestabilnu dividendnu politiku pa je mozda bolje ostaviti, ali rast je potpuno nepotreban.
A sto se tice cijene dionice, ne znam kako vam je cudan pad od 20% bez novih materijalnih cinjenica, a nije vam bio cudan rast bez istih materijalnih cinjenica.
Razlog zasto RIVP trenutno stagnira je jednostavan i ovdje je, crno na bijelo:
https://puu.sh/ztTyH/9c6442f510.png
Najveci dio rasta je odradjen, RIVP vise nije skrivena tajna na burzi kod koje se ceka otkljucavanje cijene vec potpuno druga prica. Vise nije dovoljno pricati da imamo puno hotela vec je bitno koliko se tu love stvara.
Ako mislite da vam RIVP u portfelju sluzi kao dionica koju ste oktrili i od koje ocekujete rast x5 onda ste potpuno fulali, ovdje se u buducnosti moze ocekivati dobra stabilnost, visoka likvidnost i ugodno drzanje u portfelju i ako bude u prosjeku 10% godisnje (ili 15% ako se nastavi ovako dobra ekonomska situacija u svijetu) kroz sljedecih par godina to bi bilo odlicno.
Ovo je realnost, a price o padu na 25kn ili polijetanju u nebo su potpuno bezvezno drukanje i ne znam kako kao odrasli ljudi uopce imate vremena u zivotu za tipkanje takvih postova.

Imam RIVP, ako sam u krivu pa padne na 25kn dokupiti cu, ako odleti na 80kn prodati cu, nije nagovor na kupnju ili prodaju.


Bespredmetno je lemetirati na cijeni dionice od 40kn nakon pada od gotovo pa 20% sa 49kn bez novih negativnih materijalnih činjenica. Poslovanje kao prihodi i rashodi te akvizicija hotele Makarske je po meni pun pogodak a cijena koja je plaćena za njih možda je malo preplaćena međutim kad pogledate

zamolio bi malo više podataka ako znate da je makarska pun pogodak
dali se gradi novi hotel
koliko će biti povećani prihodi valamara

Mislim da je u ovih 20% izašlo osim bakica i. Bilbije(koji izlaze svog drugih razloga) izašlo i dosta kratkoročnih ulagača + određenu broj onih koji izlaze zbog Random razloga.

Tako da daljnjim padom cijene se šiša do dugoročnih investitora. Upravo su dobrim dijelom manji i nestrpljivosti ulagači podigli zadnjih 15 do 20% porasta

Po cijeni od 47 i 48 kn su su vrtili milijuni, to nisu bili mali ulagači.
Likvidnost sada na 40 kn je puno niža nego tada i kao da se smanjuje
Ukoliko bude ponuđena opcija zamjene dionica umjesto dividende u novcu,
tu bi se mogao kriti jedan dio razloga velikog smanjivanja cijene.
Ako je to tako niža cijena je u velikom interesu velikih i većih dioničara tj. svima paše.

Projekt za novi hotel u Makarskoj je gotovi i pripremljen.
Ne slažem se da ne treba dividenda, dividenda je odlična za dioničare.
Očekujem od 0,8 do 1 kn i to ćemo znati za nekoliko dana nakon sjednice NO.
Kako se trguje mislim da će pasti ispod 40 kn. Zadnje sam kupovao ispod 41, ali
i po 42 i 43 kn ranije, naravno manji dio udjela. Dobra ulagačka odluka prije nekoliko
godina je bila uložiti znatne novce ovdje. Zadovoljan sam vrhunskim upravljanjem,
kompanijom i naravno da se ne može kupiti na minimumu uvijek.

ovo je praktički već sada ispod 40 kn računajući dividendu (nepotvrđenu).


Ne slažem se da ne treba dividenda, dividenda je odlična za dioničare.

Kako je tocno visoka dividenda u ovom slucaju odlicna za dionicare? RIVP je trenutno visoko zaduzena kompanija koja treba dodatna zaduzenja za ulaganja. Ovo nije cash cow kompanija u kojoj je pitanje hoce li se isplatiti dividenda ili povecati rezerve gotovine. Ovdje dividenda nije trebala prijeci 50 lipa, trebala se uspostaviti stabilna dividenda i to je to, a ne placati i kamate na kredite i porez na dividendu. Govoriti u ovom slucaju da je dividenda odlicna za dionicare je kao da govorite da bi radje 80 lipa u svom dzepu nego 1kn u RIVPu, matematika ne stima.

*

La vita e bella!



Bespredmetno je lemetirati na cijeni dionice od 40kn nakon pada od gotovo pa 20% sa 49kn bez novih negativnih materijalnih činjenica. Poslovanje kao prihodi i rashodi te akvizicija hotele Makarske je po meni pun pogodak a cijena koja je plaćena za njih možda je malo preplaćena međutim kad pogledate

zamolio bi malo više podataka ako znate da je makarska pun pogodak
dali se gradi novi hotel
koliko će biti povećani prihodi valamara

[/quote]
kolega po meni se situacija sa valamarom promjenila u zadnje vrijeme a naročito ulaskom u makarsku
nisam stručnjak kao Vi pa Vas molim za malo štiva

Vrlo jednostavno. Krajnji cilj svake dionice je dividenda. Odustajati od dividende se može, ali Valamaru to nije potrebno jer raste po visokim stopama i jeftino se zadužuje. Nije istina da je visoko zadužena kompanija jer niti 1 parametar to ne pokazuje. Zadužuju se po mom mišljenju i premalo jer imaju dovoljno prostora. Očito paze na stabilnost. Kad ne bi bili dividende bili bi još jači ali mislim da potrebe nema za time. Važno je da dobit raste

New Report

Close