RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 12:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,04
5.893
1,170
5,02
5,06
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Bez prijave:
https://www.youtube.com/watch?v=yhbIJIAiZ7c

svakako pogledati, nisam siguran za ovaj povratak Turske neki dan su prijetili Amerokancima na način da je turski političar izjavio otprilike: Vijetnamaca je bilo 20 milijuna pa su vas pobijedili nas ima 80 milijuna. To mi ne zvuči i nije turistička orjentacija. Zapadni i svi drugi turisti će po tome sudeći u sve manjem broju će birati Tursku.

fora mi je da ovaj lik kada veli da ako se investitorima u 3-4 godine ne vrati ulozeno da onda oni ne zele bas ulagati.
Svuda po forumima citam da je taj ciklus 7-8 godina u turizmu.
ocito oni bi “olaksice” da taj rok prepolove.

Vratiti uloženo u 3 ili 4 godine je potpuno nemoguće, ali očito je prostor za zaradu
u Hrvatskoj velik. Evo vijest da Njemci rastu dvoznamenkasto, projekcije su vrlo jasne.

https://www.vecernji.hr/lifestyle/slovenija-turizam-boravisna-promidzbena-pristojba-1228274
Slovenija poskupljenje dolaske turista.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/TZ-Kvarnera-u-Muenchenu-Ocekuje-se-dvoznamenkasti-porast-gostiju-uz-Njemacke


fora mi je da ovaj lik kada veli da ako se investitorima u 3-4 godine ne vrati ulozeno da onda oni ne zele bas ulagati.
Svuda po forumima citam da je taj ciklus 7-8 godina u turizmu.
ocito oni bi "olaksice" da taj rok prepolove.

Nije bez logike.
Lik kaže, a i svi manje više znamo da se manji porezi prelijevaju u veće investicije, potrošnju, zaposlenost, plaće. Čini mi se da bi on manje poreze direktne, a koji bi rezultirali većim indirektnim porezima kasnije. Tako normalan svijet razmišlja.

Sjajno mi je što je spomenuo “point of no return”. Dok se ostali oporave, mi ćemo već biti na razini s koje nećemo tako lako pasti, bez obzira na događaje i krize. To je dobro za smanjenje rizika.
2020 smo na toj točki, a 2022 na vrhuncu kada bi trebali uhvatiti neku dugoročnu krivulju rasta.
Doduše, to će samo pojačavati holandsku bolest, ali što ćeš.

Što više razmišljam o ovome potezu dizanja plaća na min. 5000, to mi se više sviđa. Iako je novčani efekt samo 20 milijuna kuna, to će donijeti puno veće koristi indirektno. To je sad konkurencija Austriji na 1300-1400€ i s obzirom na većinom lokalne radnike, jedna briga manje.

Rab radi velike iskorake, porast cijena je tamo izražen, stvarno dižu puno biti će
ogromna ulaganja u kampove, jer su kapaciteti veliki mobilne kućice i dr.
Rabac je priča za sebe, sve novo 4 i 5 zvjezdica.
Ove godine hotel za obitelji sa djecom 5* nema sobe ispod 220 eura.

Bilbija prodao dodatnih 50.000 komada, teško da neće kliznut cijena
ispod magične granice od 40 kn. Eh kad bi čovjek imao kuglu.
Mislim da je pritisak prodaje jači nego potražnja trenutno.

Bariq pa kako sad u rikverc odjednom? Bariq povedi nas ❤️

No pain no Game


ne krati se lagano u top kako piše discover
prava istina je da se lagano kupuje u top 10.

situacija se mijenja iz dana u dan, smjer se vidi iz grafova, grafova trgovanja, ne TA :)))

slijedi nam precesija

ako padne još koju kunu, recimo 35 kn tu se već postavlja pitanje
zamjene ove dionice za nekretninu ili dvije.

mislim da bi puno bolje bilo zamijeniti ovu dionicu za nekretninu na 48 nego na 35 :))

slijedi nam precesija

fulao sam htjedoh reći, zamjena nekretnine za dionicu

New Report

Close