RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 10:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,03
4.917
977
5,02
5,06
-0,79%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Balonki su se stijenke opasno istanjile. 🙂
Treba se cash pripremiti za druge akvizicije. A ima ih podosta.

Trend na turistickim dionicama je trenutno negativan na tjednoj bazi tako da vjerovatno ide to jos nize.

Ignore : renči

Tjedni negativni trend je na svim dionicama, bez obzira na godišnje izvještaje i porast svjetskih burzi.
To nam je sudbina, dok se naši političari za……… i dogovaraju koga sad bi trebalo uhljebiti za neko vrijeme, pa onda opet sve ispočetka i tako u nedogled.

Pojedinci (par istih) se sa svojim crnim prorocanstvima samo prebacuju. Prvo su u temi o utjecaju kretanja svjetskih trzista kapitala pisali o smaku svijeta, nakon sto od toga nije bilo nista krenuli su dalje. Sada su krenuli komentirati hr trziste i RIVP. Kada i ovdje krene u zeleno bas me zanima na koju temu ce se prebaciti.

Ja mislim da što se tiče sezone ove godine će biti jača nego prošla 100% i to za jedno opet dobrih 10 do možda 8%

Kretanja u HR turizmu i u svjetskom turizmu u idućih 5 godina su predvidljivi.
Ukupna svjetska potražnja za hotelima nadmašuje ponudu. Neusklađenost će se stalno povećavati
u korist potražnje. U Hrvatskoj će ta razlika svaku godinu biti sve veća.
Naravno, da će to dovesti i do porasta cijena. Prilično su egzaktne te turističke projekcije.
Hrvatska u idućih 5 godina ide svake godine između 10 i 20% više turista.

Svake godine.
Nadmašujemo Sloveniju, Crnu Goru, Grčku, Italiju, Španjolsku. Hotelijeri to znaju i zato povećaju
plaće po nedavno nezamislivim stopama ( rast minimalca u Valamaru 25%, na rast od 20% godinu prije).
U svakom slučaju jadranska obala je nešto što nijedna konkurencija ne može ponuditi.
Uz vrlo kvalitetne hotele, teniske terene, bazene i razne sadržaje postajemo sve poznatiji u svijetu.
Za Dubrovnik zna više ljudi u svijetu nego za Hrvatsku radi igara prijestolja, ali Dalmacija, Jadran,
Istra su sve dostupniji prometno i traženiji. “Špica” sezone je već prodana, što ostavlja mogućnosti
za punjenje prije i poslije glavne sezone. Ne čude stoga fantastično visoka ulaganja u HR turizam.


Ja mislim da što se tiče sezone ove godine će biti jača nego prošla 100% i to za jedno opet dobrih 10 do možda 8%

Da li će se to očitovati i na porast vrijednosti turističkih dionica ?
Od početka ove godine do danas pale su već cca 4%., pa je sad prilika za dobar dokup.

Povoljan dokup sutra ili prekosutra može biti još povoljniji…
Od najviše cijene, ova je niža za čitavih 16 %, gdje će cijena kratkoročno to nitko ne zna.
Dugoročno će vjerojatno biti bliža postojećim analizama financijskih kuća nego
što je danas, ali trendovi na Zagrebačkoj su takvi kakvi jesu i RIVP iako stabilna
dionica nije imuna na sveopći sentiment.

Turska vodi ili započinje nove ratove i sukobe. Jak vjetar u leđa turizmu na Jadranskoj obali.
Hrvatska ima prednost da je relativno egzotična i nepoznata turistička zemlja u svijetu koju
upoznaje sve više ljudi, koji prenose svoja iskustva, vraćaju se, pričaju o Hrvatskoj u svojim
zemljama i tako proširujemo tržište.

nema cjenovnih braniča 😀

slijedi nam precesija

Uz sve pozitivne informacije dionica pada i pada. Od svih tih vasih komentara kruha nema. Neka padne na 30 kn ako cemo tako.

Naravno da nema kruha od komentara i da komentari posebno
na ovoj dionici i tolikoj likvidnosti ne utječu na cijenu, a niti iznošenje činjenica.
Zar ste očekivali suprotno ? Jučer je kod Karduma na HTV-u bio renomirani
europski konzultant za turizam odličan poznavatelj Hrvatske i zemalja iz okruženja.
Bila su vrlo dobra pitanja od Karduma, zanimljivo za pogledati.
Cijenu određuje ponuda i potražnja na tržištu.

Slazem se sa Vama, Barikb. Pogledao sam emisiju kod Karduma i za sve koji ulazu je must watch. Ne traje dugo, 20-tak min i vrlo je informativna. Nize je link prema emisiji ali ce te se morati logirati/registirati da pogledate. Kako god, vrlo informativni view stranog profesionalca na nase turisticko trziste i poziciju.

https://hrti.hrt.hr/video/show/4399156/druga-strana-21-veljace-2018

New Report

Close