RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.10.2024. u 04:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,07
24.105
4,754
5,06
5,10
-1,56%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Uf crikvenica je brutalan potencijal, ali baš brutalan

Crikvenica ima savršene uvjete za hotele resorte i kampove 4 i 5 zvjezdica od samog položaja prometno, izuzetno povoljne mikro klime, lokacija na samom moru, na dalje. Nedostaje vrhunski menadzment i investitor koji može to napraviti. Valamar ima iskustvo i znanje i izvore financiranja za tako nešto. Kao dioničar odmah bi potpisao 3 godine bez dividende samo da se ovo kupi. Očekujem ponude sa mirovincima kao optimalno financiranje.

Apsolutno, da još moderniziraju objekte za cjelogodišnji turizam, wellnes, otvoreni/zatvoreni bazeni,, cijela destinacija bi prodisala..
nesto se obnavljalo zadnjih godina i super je to obnovljeno, ali fali sadržaja za cjelogodišnji turizam mi se čini,, samo krevet i plaža nisu dovoljni

Činjenica je da se Europa najviše “stacionira” u Isti jer im je jako lijepo, ali i najbliže u odnosu na Dalmaciju. Crikvenica je na vratima Istre i definitivno na savršenom položaju kao cijelo mjesto za one ljude koji su uistinu željni odmora. Sad, ako netko traži casina i ine dodatne sadržaje neznam da li je vrijedno ovu našu ljepotu bacati kao bisere pred svinje jer neke se stvari uopće ne mogu kupiti s novcem. Razna je klijentela na ovome svijetu i sama Crikvenica uistinu jako puno može pružiti tijekom barem 6 mj godišnje, ali i duže uz normalne sadržaje koje cjelokupni turizam može pružiti. Mi imamo suho zlato u globalnom pogledu.

Crikvenica je blizu svima a osovina Zagreb/Crikvenica funkcionirala bi kroz cijelu godinu
Po meni ja bi radije Crikvenicu preporučio Valamaru jer će se brže oploditi ulaganje nego u maestrale u Dubrovniku osim ako konačno ne postoji respektabilan plan koji će opravdati uloženo u Dubrovniku i dati povrat na kapital unutar 2/3 godine jer inače ako se sve ruši pa gradi iznova ja nisam za ulaganje u maestrale. Maestrale neka kupi neki novi zvučni ulagač. Crikvenica/Valamar je za mene bolja priča i tu turizam/zdravstveni/klima može biti kroz cijelu godinu a Zagreb je veoma blizu a tu je i Opatija.
Kada bi pala oba u jedan koš bio bi to potpun trijumf za Valamar ali za mene malo vjerojatan jer mjesta u Dubrovniku mora se napraviti i za posebno bogatu klijentelu i nove ulagače osim ako nisu počeli puhati
neki novi pametniji vjetrovi pa će se napraviti dobar posao kao i sa Imperialom na Rabu

Plus toga puno mjesta u kampovima u Crikvenici. Sve stoji.

Valamar je u zadnjem izvješću pomaknuo projekcije ulaganja za 2018. za prosinac. Zanima me kako će formulirati tj. hoće li navesti da ulaganja ne uključuju daljnje moguće akvizicije. Dubrovnik i Crikvenica su na stolu. Uhvatim se u razmišljanju katkad da bi mogli kupiti obje lokacije….kada znaju tako dobro upravljati i znaju angažirati novac mirovinskih fondova. Tu je i poslana ponuda za Hvar koja samo čeka zeleno svjetlo koje je sasvim izvjesno.

https://www.vecernji.hr/vijesti/britancima-ne-smeta-guzva-zale-se-jedino-na-lose-veze-s-otocima-1205403

I 5 god bez dividende, sto je tesko, jer treba zadrzat momentum ulaganja i akvizicija jer ni domaca konkurencija ne spava a i Grci se polako dižu na noge, imaju puno bolju klimu, itd

http://www.seebiz.eu/valamar-riviera-ponovno-najuspjesnija-istarska-tvrtka/ar-165466/
Kao vodeća turistička kompanija u Hrvatskoj, Valamar Riviera u 2017. godini očekuje ostvariti između 1.755 i 1.775 milijuna kuna poslovnih prihoda, a očekuje se i snažan rast operativne dobiti koji će na godišnjoj razini doseći između 600 i 610 milijuna kuna. Kompanija iz godine u godinu bilježi i porast broja zaposlenika, pa je tako na dan 31.7.2017. zabilježeno sveukupno 5.924 djelatnika u Poreču, Rapcu, Dubrovniku te na otocima Krku i Rabu.

Prošle je godine uspješno završen i najveći godišnji investicijski ciklus Valamar Riviere vrijedan više od 900 milijuna kuna od čega se najveći dio ulaganja odnosio na projekte repozicioniranja destinacije Rabac, odnosno izgradnju dva ljetovališta – Family Life Bellevue Resort 4* i Valamar Girandella Resort 4*/5*.

Ne da se ova dionica u korekciju iako cijeli zse tone.


I 5 god bez dividende, sto je tesko, jer treba zadrzat momentum ulaganja i akvizicija jer ni domaca konkurencija ne spava a i Grci se polako dižu na noge, imaju puno bolju klimu, itd

Kad već govorimo o željama za Novu godinu, društvo isplaćuje dividendu tek od 2015. tako da ne vidim nikakva razloga da se dugogodišnji imatelji dionice sada uskrate za dividendu. Dakako, u iznosu koji neće dovesti u pitanje planove društva.

New Report

Close