RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,11
33.556
6,564
5,10
5,16
-0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nema što rasti cijena, dok roger ne odluči kada i koliko ?
Mislim da to ipak nije tako. Kupuje se buduće poslovanja i dobit.
I sadašnja dividenda naravno.

Stvar ide ovako:
– ovih dana, na cijeni malo većoj ili malo manjoj, kupuje boranija koja se nada kratkoročnoj špekulativnoj zaradi,
– kad izađe izvješće kupuju institucionalni, CnB, ne smije drukčije ako upravlja s tuđim novcima (bar ne bi smio, op.a.). Njihov horizont je mnogo dulji i njemu 2-3 kune ne predstavlja ništa. Važnija je sigurnost u nastavak uptrenda.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Mislim da uptrend nije upitan još neko vrijeme.

Međutim što sam ja dobio kad sam razvukao tabelu za zadnjih 6 godine je to da npr. omjer price to sales raste.

Dakle ne samo da raste prihod već raste omjer cijene i prihoda.
To mi se nije dopalo. To znači da su očekivanja tržišta sve veća na već poboljšano poslovanje.
Nećete to naći npr. u moje dionice već treba na ruku uzeti cijenu par dana nakon objave godišnjeg izvješća i onda prema tome načiniti P/S i druge omjere

Da nije bilo Agrokora već bi neko vrijeme bili preko 50 kn,
ovako ćem za to pričekati izvješće.

Decki Bariq je rekao da vezemo pojaseve…niski start poslije izvjesca.. Evo ako odemo na preko 50 odmah poslije izvjesca ja vise nikad ovdje necu nista napisat.

No pain no Game

Poslije izvjesca ce nedvojbeno porasti cijena, tu uopce nema razgovor, ali bojim se da nece toliko porasti koliko se svi nadaju. Po meni je kljucni faktor strah od ulaganja na nasoj burzi i mala zainteresiranost

stiglo za Imperial http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/HIMR-fin2017-3Q-NotREV-N-HR.pdf

27.10 HIMR
3Q17 n kv.
kum. +8%
+12% +3% d
+13% d
takav gazda treba i maestralima

Već imaju dionice Maestrala 1,09 %

Dioničari HMST:
1. CERP/REPUBLIKA HRVATSKA 388.447 75,32%
2. ADDIKO BANK D.D./OLBIA INVESTMENTS LIMITED 37.666 7,30%
3. VRENKO DUBRAVKA 5.746 1,11%
4. VALAMAR RIVIERA D.D. 5.632 1,09%
5. SPLITSKA BANKA D.D. 4.435 0,86%
6. PFUND MARIJANA 3.716 0,72%
7. VUK IVAN 3.152 0,61%
8. OTP BANKA D.D. 2.943 0,57%
9. SJEKAVICA IVANA 2.677 0,52%

Tu je nešto živo danas… Čekamo s nestrpljenjem izvješće…

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Po broju hotela triput smo lošiji od Europe

Promet veći od 5 mil. kuna ( vise od sto tisuća dionica ) bez pomaka cijene prije izvještaja?

New Report

Close