RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 22:44
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
4,99
16.354
3,276
5,00
5,04
0,20%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

TK 5,6 milijardi kuna
Impresivno, stvarno impresivno

S 1.5 do 2 mlrd nove dobiti u 4 godine vrijednosno treba biti na 7, nakon divke. Bez ikakve revalorizacije imovine. Po osnovi P/E koji slijedi dobit treba biti na oko 8 i nesto barem. Dodaj premiju koja ide za preuzimanje i to je to.
Naravno, ako ne bude neugodnih iznenadjenja. Gadno neugodnih.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

o kakvoj premiji za preuzimanje govorite? zar je valamar na prodaju?

Bit ce. Sve je na prodaju kad sazrije.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Naravno da će ići prodaja Valamara, ali radi o razdoblju
od 2-3 godine prema naprijed. Trenutno se okrupnjuje,
ulaže i tek grade hoteli i objekti. Vidjet ćemo što će biti
sa Hvarom, sa hotelima Jadran Crikvenica, sa hotelima
Maestral Dubrovnik…
Trenutno cijena u minusu 1%, vidjet ćemo do kraja dana,
veći nalozi na prodaji tek na 44,50 kn to je neka prijelomna
točka cijene.

Čišćenje u zadnjim minutama ???

Nitko ne spominje…

Čekamo detalje oko investicija.

Investicije 2018.

Valamar Pinia Suites je greenfield investicija? Moze li netko reci nesto vise o raspodjeli ovih 700 mil kn na pojedine projekte ukoliko je upoznat s planovima? Ili barem izraziti svoje misljenje. Hvala.

Pa piše vam sve u objavi na zse. Kaj nitko ne čita?

Pročitajte ponovo moje pitanje ali ovaj puta sa razumijevanjem!

Da vam olaksam podpitanjem: koliki dio iznosa od 700 mil kn se planira konkretno utrošiti u novi Pinia Suites?

Unaprijed hvala na vasem odgovoru!

MIR!!! Sad ćemo se još potući oko investicija 🙂

Moja prognoza, onako odokativna:

Kinderhotels – 12M€
Pinia suites – 27M€
Argosy – max 10M€
– ne znam što bi se tamo moglo raditi jer je hotel obnovljen 2014….to više ima veze s cjelokupnim kompleksom Babin Kuk, možda neke pripreme za kongresni dio ili slično. Uglavnom valjda će nas izvijestiti.

Ostatak otpada na smještaj na zaposlenike i ulaganja u kampove.
Recimo 10m€ po kampu X3 i 10M€ po zgradi za smještaj zaposlenika X2.

To je onda to. S tim da još ima oko 100M kuna investicijskog održavanja koje se ne navodi.

Nekako mi je malo to, odnosno rade se investicije u objekte koji nisu toliko loši. Ja bi prije išao na recimo Pical nego na Piniu, a u Dubrovniku na Tirenu umjesto na Argosy. Čini se da su se potrošili na Rapcu pa nisu stigli pripremiti nešto veliko. Nadam se da taj popis nije konačan niti iscrpan, da će ga dopuniti slično LRH/C kako dobiju neke dozvole/kredite/suradnje…

bit će para …. jedva čekam Q2
http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Istra-obara-rekorde-Cetiri-milijuna-nocenja-u-lipnju.-Milijun-vise-nego-prosle-godine

New Report

Close