RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 16:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
4,99
16.354
3,276
5,00
5,04
0,20%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Takodjer, gradi se recimo na 20 mjesta u Sibeniku, pa onda u Splitu sitno te nadalje na rubovima urbanih sredina. Mala mista uglavnom ne. Ponegdje tek na sjeveru. I ok je da je tako.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Kada prođu ovi veliki nalozi postavljeni na 45 vidjet ćemo kuda će. Moje je mišljenje da se
još uvijek kupuje 2016. i tek manjim dijelom 2017. godina.
Iako za RIVP su to samo srednji zalogajčići. Sve je puno, bit će lijepog incassa u FI 2017.
Da nije bilo Agrokora sigurno ne bi pala cijena na 40 kn, nego bi nastavila gdje je bila 44 i nešto.
Znaju mlatit lovu u svakom slučaju. Dobro pozicioniranje u svakom slučaju.
I ovo zemljište od milijun kn koje je kupljeno govori o tome da se pazi na sve do najmanjeg detalja.
Pozdravljam to.

Čista dobit je skočila sa 132 na 271 milijuna kuna. Sa olaksicom na 342 mkn
Dakle više nego duplo. Isto tako je bilo i sa cijenom dionice u zadnju godinu.
Dakle dosta je da cista dobit naraste ove god (meni osobno) i 15% . Meni dosta.
Pazite, dobit od 342 milijuna kuna je dosta da se kupi cijeli jedan Imperial Rab pa i više, to su stvarno golemi novci.

Auff, samo nam ovakvi debili trebaju… http://hr.n1info.com/a213306/Vijesti/Pijani-turist-po-Hvaru-setao-obucen-kao-terorist.html

Pijani?? Alo, šta je bio pijan i kad je kupovao rekvizite i smišljao sve to? Ako za ovako ponašnanje ne završi u zatvoru onda ga hebi,, mogao se ovako zahebavati u londonu, parizu…..


Auff, samo nam ovakvi debili trebaju… http://hr.n1info.com/a213306/Vijesti/Pijani-turist-po-Hvaru-setao-obucen-kao-terorist.html

Pijani?? Alo, šta je bio pijan i kad je kupovao rekvizite i smišljao sve to? Ako za ovako ponašnanje ne završi u zatvoru onda ga hebi,, mogao se ovako zahebavati u londonu, parizu…..


tamo bi vec bio, kako kazu srbi, u citulji.

Opet se načinje tema koja je procurila nakon valamarovih dana a to je revaluacija. Uprava se je negdje
prije godinu dana očitovala o toj temi argumentirano i rekla da revaluacija ne bi bila dobra po valamar.
Činjenica je da je imovina poduzeća podcijenjena ali je i sve izglednije da će porez na nekretnine u primjenu s 2018 godinom pa po mojoj pretpostavci nešto će se u svemu tome morati mijenjati.
Iako je ta tema već prošla kroz forum vjerojatno ima i novih momenata
Turisti postaju zlatna koka za državu kojoj nikada dosta novaca.

@plavi01

Nije zlatna koka već jedina koka 😀 😀

Plavi, koja je cca vrijednost zakljucana u nerevaluiranoj imovini Valamara? Mislim o kojim odnosima tu pricamo? Cini mi se isto ako porez na nekretnine krene u sljedecih 2 ili 3 godine, da je glupo da uspjesne firme imaju potencijalne manjkove shodno novim i vecim davanjima za porez a s druge strane nikad ispravno financijski sredjen imovinski portfelj. Naravno, to se ne odnosi samo na Valamar.

revalorizaciju Valamara napravila je vrijedna udruga malih dioničara po podacima koje su imali prema izvješćima za 2014 g. i dali su cijenu za dionicu 43,41 kn ali ja tu njihovu analizu/revalorizaciju ne smijem objaviti.
Ako dođe do revalorizacije imovine Valamara u idućoj godini i otvori se ponovo ta tema velike zasluge imat
će u tome a i najbolje će biti da ih prezentiraju najupućeniji da se ne polemizira bez veze a i udruga bi mogla objaviti analizu pošto je ona još iz 2015. a vjerujem da će i NB dati na blogu komentar.
Na ovoj temi već su se lomila koplja između Uprave Valamara i udruge.

Za sada piše oko 3.5 mlrd kn u zemljištima, objektima, postrojenjima i sličnoj trajnoj imovini. Ostalo je imovina u pripremi i sl. pa se fokusiramo samo na ovo bitno.
Koliko bi bila reevaluirana vrijednost teško mi je reći, da li 30, 50 ili 100% više, stvarno ne znam. Ali ajde recimo da vrijedi sve skupa đuture 5 mlrd kn i da potpada pod porez na imovinu.
Spominje se porez od oko 1% godišnje na druge i treće nekretnine u vlasništvu građana, npr. vikendice.
Za stalno naseljene objekte stopa je bitno manja. Isto vrijedi i za objekte u ekonomskoj uporabi, npr. stanove u najmu. Npr. 0.2-0.3%. Zato jer se obavlja aktivnost na koju se plaćaju drugi porezi pa je onda porez na nekretnine bitno manji.
Znači ako analogno primjenimo ovo za reevaluiranu imovinu Valamara (imovina u ekonomskoj uporabi) dođemo do iznosa godišnjeg poreza od 10-15 mil kn. Znači nije neka katastrofa.
Također, već sada se plaća komunalna naknada tako da je novo netto davanje razlika između novog poreza i stare naknade.

Ovo je moje razmišljanje i molim da ga netko nadopuni / ispravi / opovrgne na argumentiran način.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


revalorizaciju Valamara napravila je vrijedna udruga malih dioničara po podacima koje su imali prema izvješćima za 2014 g. i dali su cijenu za dionicu 43,41 kn ali ja tu njihovu analizu/revalorizaciju ne smijem objaviti.
Ako dođe do revalorizacije imovine Valamara u idućoj godini i otvori se ponovo ta tema velike zasluge imat
će u tome a i najbolje će biti da ih prezentiraju najupućeniji da se ne polemizira bez veze a i udruga bi mogla objaviti analizu pošto je ona još iz 2015. a vjerujem da će i NB dati na blogu komentar.
Na ovoj temi već su se lomila koplja između Uprave Valamara i udruge.


od 2014 do danas treba dodati bašku,imperial,rabac -bubam napamet

A i još će se toga dodati. 100%

New Report

Close