RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 13:59
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
4,99
16.354
3,276
5,00
5,04
0,20%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Grga…kod valamara u sljedećih 2-3 godine su moguća samo dva razvoja događaja a to je dal će valamar biri lovac ili lovina…. Cijena će sukladno tome prema 60kn prije iči kasnike…

Kolege ja vam želim dionicu na visinama koje i sami želite, samo sam iznio činjenice bez pretpostavke budućnosti. Ukoliko mislite da će dionica rasti ja vas podržavam, ali čini mi se da je vrh danas dotaknut i da ide hlađenje. Da li malo ili puno ovisno o velikim koji kako vidim i nadziru ovu dionicu.

Jedno pitanje : da li će prije ARNT probiti 500 ili Riviera 45 ?

Pricate o booku kao da je sveto pismo jer ne razumijete pojmove. Knjigovodstvene vrijednosti se ne moraju konstantno revalorizirati i azurirati tako da je potpuno lako moguce voditi odredjene objekte u booku pod jednom vrijednoscu, a s druge strane na realnom trzistu vrednovati te objekte s potpuno drugacijom cijenom. To su stvarno osnovne stvari, tako da ne iznosite nikakve cinjenice nego imate bijedne pokusaje drukanja. Stvarno je suludo koliko ljudi na ovom forumu misli da ce svojim piskaranjem pred par stotina forumasa utjecati na cijenu ovako velikih kompanija, sta je vama

Grga
Ne znam odgovor na pitanje.
Ali ono sto znam je da je prije sat dva poceo pakleni produljeni vikend. A iduci tjedan je jos jedan takav. Procijeni ucinke na Q2. Pozz!

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


A nekima je mozda krivo sto nisu usli na 40,a nakon objave Q2 nekima ce biti krivo sto nisu usli na 43
. Moj prosječan ulaz je na 7 kn ako preračunavao korf. Još od tada svako malo neki jalac pametuje kako je rast odrađen. Kad dođe do 60 vidjet ćemo što dalje

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table



A nekima je mozda krivo sto nisu usli na 40,a nakon objave Q2 nekima ce biti krivo sto nisu usli na 43
. Moj prosječan ulaz je na 7 kn ako preračunavao korf. Još od tada svako malo neki jalac pametuje kako je rast odrađen. Kad dođe do 60 vidjet ćemo što dalje
[/quote]

ako do nove godine ode na 60+ postat ce narodna dionica…. jedino sto dividenda će teško pratiti toliki rast cijene…. npr…. ako ode na 100 kn i budu htjeli isplatiti 2 kn to bi bilo 230 000 000 kn dividende sto bi bilo ozbiljan udarac za razvoj firme….

trebali bi stopirati dividendu na 5 godina i s tom lovom investirati max. u nove hotele i objekte …. vrijednost dionice bi višestruko nadmašila dividendu kroz to razdoblje….

Razvoj ide odlicno, a divka ce vjerovatno malo usporiti bas a konto toga. No ne zalim se. 60 kn do Nove godine? Nemojte pliz. Ako bude 50 ja prezadovoljan.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Mk.cap je koliko ono 5 500 000 000kn.
To vam dođe 750 milijuna eura.
Mogu smjestiti 56 000gostiju(postelja) u 21000 smještajnu jedinicu
To ti dođe po postelji 14 000 eura. Brajo…

Dobit je 2016 bila 342 milijuna kuna. Skinut ću 72 milijuna kuna porezne olakšice i dođeš na 272 milijuna kuna dobiti iz poslovanja.
To ispadne 36 milijuna eura čiste dobiti

Odnosno dobit po postelji od 643 eura na mkcap od 14 000 eura po postelji. Dakle da je Valamar apartman od 4 kreveta vi bi ga platili 56 000eura a zaradili bi po sezoni 2600 eura čisto. Po trenutnoj tržišnoj cijeni, ugrubo.

Caka ja u tome da bi sljedeće sezone već zaradili 3000€ a one iza bar 3200€ pa 3500 itd
Naime dobit je tu nakon ulaganja 😀

A prosle.godine je taj apartman koštao nekih 30 000€ jer je cijena bila 24 kn 😀

Skaro
Zato i velim da ovo nije neka nelikvidusa sumnjivog poslovanja koja moze 100% up u tjedan ili dva. Ovo kupi, imaj i uzivaj. Fora je sto broj kreveta raste i sto sve vise pojedinacno vrijede. Pravo crveno usijanje na Jadranu tek predstoji.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@Skaro
mislim da račun ne štima . U tom slučaju EBIT bi bio loš, uobičajeni povrat na kapital u turizmu je 5, produženo 10, ali nikako 20 god

To je po ovom mk cap, Ali nisi uracunao povećanje dobiti po postelji 🙂 to je sadašnji snimak ako uzmeš u obzir da zarada ne bude rasla. A rasti će. Pogledaj samo kako je bilo pred dve godine 🙂

Treba vidjeti big picture a big picture je terorizam i izbjeglice u sjevernoj Africi, grčkoj i europi.
Mislim da percepcija Europljana HR kao europske, mirne, srodne i geografski bliske zemlje nam je najveći vjetar u leđa od ikada. Zajedno sa ekonomskih booomom u DE. Ulaganje i menadžment čak tu stavljam na drugu stranu.

Sjetite se samo rata, pa čovjece, koliko puta sam samo znao čuti da stranci 10 god i više poslije rata pitaju dal’je kod nas sigurno. Hej… Alooo.
Sad probajte zamislite koliko će godina jednom Egiptu ili Tunisu trebati da vrati staru slavu?

S druge strane, vjerujem da većina vas čita vijesti i jasno se vidi da se kuće , hoteli apartmani građe ko blesavi na sve strane dakle stvara se ponuda.
Ciklus će jednom okrenuti u vidu pada potražnje na jaku ponudu ali kada točno niko ne može znati. Ali sam gotovo 100% siguran da smo negdje sada prošli tek pol, možda malo više…

Ma i ta prica “grade se ko blesavi” je isto poprilicno nategnuta. Koliko novih hotelskih i apartmanskih kreveta ce uci na trziste ove godine pa do 2020? Prekopajte i vidjet cete da to nije bogznasto. Dugo treba da se postigne situacija kao u Spanjolskoj, a najvjerovatnije nikad (Bogu hvala). Ipak su otpori u lokalnim sredinama prejaki. Ne zele da ih hoteli pometu jer oni sami nisu radna snaga za njih. Nista bez Filipinaca. Gradi se samo tamo gdje je omjer dobiti i potrebnog napora povoljan, a to je samo u sredjnijim sredinama kojih nema puno.
Tako je, prosli smo pola, ili mozda i manje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close