RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.07.2024. u 17:22
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,10
43.055
8,446
5,10
5,12
0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Grga dobra budućnost je ono što se prodaje, a RIVP ulaganjem i širenjem definitivno to ima…

Sedam godina sam dioničar Valamara i mogu vam reći da je 3 do 4 booka kod turista uobičajeni prosjek a ne neka prenapuhanost. Realna cijena rivp fundamentalno sada je oko 3.5 booka.

Šta mislite kolika bi bila realna vrijednost booka sa obzirom na nesrazmjer vrijednosti nekretninske imovine u bilanci i u stvarnosti? I kakav bi onda bio P/B?

Sve je to tocno.
Zapravo, prodaje se vecim dijelom sadasnjost te ponesto buducnosti.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Valamaru kompleks u Rapcu za milijun kuna


Netom prije nego što je prošlog tjedna svečano otvorila dva nova ljetovališta u Rapcu, najveća hrvatska turistička kompanija Valamar Riviera postigla je dogovor s državom o otkupu restorana i uređenog zemljišta u tom gradu ukupne površine 1032 četvorna metra, a za koji je platila cijenu od 1,08 milijuna kuna.

Ne znam zašto se stalno osvrćete na trolove koji tu i tamo svrate. Uvijek se pojave kad cijena raste, jer eto, neki pokazatelj im to govori da nema smisla, ili se jave kad cijena pada, kao opet ima neki dobar razlog zašto pada.

Tko nije iskoristio dividendu ili ekstra cash za podebljanje pozicije, taj nije normalan. Firma je takva masina da je to nešto strašno.

Svi bi trebali pročitati Integrirano izvješće i naučiti kako se radi posao.

Naravno, izašla je još jedna analiza koja kaže da je cijena 48 kuna za 12 mjeseci s preporukom buy.

I kao što barikb kaže, diverzifikacija je ok kad ne znaš. Kad znaš, onda optimalna alokacija :).

EKSKLUZIVNO…ovo ste prvi puta čuli ovdje…

Predlažem Valamaru da umjesto parcijalne i pojedinačne diverzifikacije na druga tržišta naprave ovo:
Spojite se s Falkensteinerom ili kupite Falkensteiner 🙂 To bi bila win win situacija i najbolja kompanija u Alpe-Adria regiji.

@plavi
biti će neka okućnica ili pravo puta, veoma mala površina

@stefek

čini mi se da ništa produktivno niste činjenično konstatirali osim da nas suprotnog mišljenja gledate s visoka ? Smatrate da dionica vrijei 48 kn, ja smtram do 30, a prema službenim financijskim pokazateljima.Prihodi su manji od prošle godine, dobit manja, dug veći, pa u čemu jej tajna ?

Kolega Grga, ako sam dobro shvatio, vi se referirate na Q1 2017/2016 ? Zaista referentan podatak, nema šta …. kada bude FI 2017, onda usporedite sa FI 2016 pa ćemo vidjeti gdje smo….



@plavi

biti će neka okućnica ili pravo puta, veoma mala površina

@stefek

čini mi se da ništa produktivno niste činjenično konstatirali osim da nas suprotnog mišljenja gledate s visoka ? Smatrate da dionica vrijei 48 kn, ja smtram do 30, a prema službenim financijskim pokazateljima.Prihodi su manji od prošle godine, dobit manja, dug veći, pa u čemu jej tajna ?

Valamarovi prihodi u Q1 su šum, ali rast noćenja od 10% u cijeloj zemlji i 20% u Poreču u prvih 5 mj. su signal za to kakav će biti godišnji rezultat.


Valamarovi prihodi u Q1 su šum, ali rast noćenja od 10% u cijeloj zemlji i 20% u Poreču u prvih 5 mj. su signal za to kakav će biti godišnji rezultat.

Q1 je bio bez Uskrsa koji je otisao u Q2!

ovoj zlatnoj koki još samo fali dobra akvizicija izvan hrvatske koja se već dugo peca pa se nadam i dobrom
ulovu koji će nam onda donijeti i lijepih 10 eura po dionici a vjerojatno će se riješiti i investicija na hvaru

A nekima je mozda krivo sto nisu usli na 40,a nakon objave Q2 nekima ce biti krivo sto nisu usli na 43

New Report

Close