RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 21:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
4,99
16.354
3,276
5,00
5,04
0,20%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Eto na. Danas nova "dividenda" na RIVP, gotovo 2 kn. A je lipo bit dioničar… 😀

Amo malo pozitive, sutra počinje klimatološko ljeto…. Sunce prži… More toplo… Ljetne haljinice… Ma ne može bolje!

Sječate se Kresso onih rasprava oko dividende i uzimanja dionica umjesto casha? Opet je sasvim slučajno cijena pala ispod cijene konverzije kako se zamjena ne bi isplatila pa se nakon isplate dividende oporavlja… Nećemo ponovno zatrpavati temu, samo kažem 🙂

Inače se slažem s pozitivom, fali je malo na burzi zadnjih dana
[/quote]

Na dan isplate se moglo kupiti po 40 što sam naravno i iskoristio. Svatko tko je pratio je to mogao napraviti.

Hoće li je ovo opet stjerati na 40,00 ??


Sječate se Kresso onih rasprava oko dividende i uzimanja dionica umjesto casha? Opet je sasvim slučajno cijena pala ispod cijene konverzije kako se zamjena ne bi isplatila pa se nakon isplate dividende oporavlja… Nećemo ponovno zatrpavati temu, samo kažem 🙂

Inače se slažem s pozitivom, fali je malo na burzi zadnjih dana


Nazalost ne stignem pratiti, jedva pogledam malo na kraju dana cijene….

Dobro. Znaci to može ukazivati na eventualnu manipulaciju? OK. Ali tko manipulira? Misliš li da uprava manipulira? Ili neki sitni brokerčići? Ili tko? Kome bi se to isplatilo? AKO je manipulacija… Al dobro, zanimljivo bi bilo za istražiti, svakako. Ono di se ne slažemo je da ja mislim da Uprava nema s tim ništa. 🙂

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Moje misljenje o situaciji (niskoj cijeni) Smatram da ce otvaranjem mogucnosti trgovanja Agrokorovim dionicama na burzi dionice Valamara poceti dobivati na kontroliranom rastu volume-a i samoj cijeni, jer ce spekulanti ulaziti u AGR dionice a prodavaci ce napokon poceti ulagati u zdrave firme, a Valamar je medju prvima. Znaci do pocetka trgovanja sa AGR dionicama ima sanse da dodje do 40 jos, ali poslije sumnjam.

Na sve se misli…Stipendije

U nedjelju 4.6. je organizirano razgledavanje novog kompleksa na Girandelli u Rapcu i to za sve zainteresirane građane. Javim dojmove, prema dosad viđenom izgleda jako dobro!

Ako se nastavi ovim tempom razvoja računam s porastom prihoda i dobiti do takve razine da će za 3g opravdavati cijenu u rasponu od 60 do 80 kn. Znam da je mnogima do daleka budućnost, ali meni je to razuman ulagački horizont.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Ako se nastavi ovim tempom razvoja računam s porastom prihoda i dobiti do takve razine da će za 3g opravdavati cijenu u rasponu od 60 do 80 kn. Znam da je mnogima do daleka budućnost, ali meni je to razuman ulagački horizont.

Taj raspon cijene , ako sve bude išlo zacrtanim pravcem , možete očekivati već sljedeće godine .

Teško baš 60. Al do sljedeće.god 50 lako moguće. Sezona po svemu će biti super btw.

Skaro , negdje u ovo vrijeme prošle godine smo imali cijenu na razinama oko 25 , pa slijedom toga , uz kontinuirani rast prihoda i vjerojatno veču dobit , možemo očekivati ono što sam spomenuo .


Skaro , negdje u ovo vrijeme prošle godine smo imali cijenu na razinama oko 25 , pa slijedom toga , uz kontinuirani rast prihoda i vjerojatno veču dobit , možemo očekivati ono što sam spomenuo .

Postoji ipak bitna razlika, proteklih godina cijena RIVP nije toliko rasla jer je poslovanje toliko raslo nego zato jer je u proslosti cijena bila strasno podcijenjena pa je trebala doci na neku realniju razinu. Sada se vec dolazi u fazu kada poslovanje treba opravdati cijenu, a poslovanje ipak ne raste 30% godisnje.

Imam dionice RIVP i navijam za to da i poslovanje i cijena budu sto bolji, ali zadrzimo dozu realnosti.

Fimina analiza prema prošlogodišnjim financijskim rezultatima daje konzervativnom metodom cijenu od 47-48 kn po dionici. Za ovogodišnje ćemo još pričekati, polugodišnje izvješće će dati neke smjernice međutim cilj je što više popuniti pred i po sezonu a vidimo da su nam treći i četvrti mjesec bolji od prošlogodišnjih i realno je za očekivati da će se taj trend nastaviti sa daljnjim investicijama te povećanjem kapaciteta smještaja i usluga. Suma sumarum, vrhunska dionica sa vrhunskim menadžmentom. Trenutna cijena dionice je dijelom žrtva Agrokora međutim u narednim mjesecima u prvi plan dolazi isključivo turizam te očekujem kretanje cijene dionice u skladu sa rezultatima poslovanja. 🙂

New Report

Close