RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 16:39
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,11
33.556
6,564
5,10
5,16
-0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

ZABA analitičari dali target price od 48,2 HRK u sljedećih 12 mjeseci (strong buy) 🙂

to ja pokusavam i reci, agencije daju svoje review-e na rok od godine dana. U slucaju dobre agencije i kvalitetnih procjena, njihov se PT vise odnosi na razdoblje do sljedeceg kvartalnog, a maksimalno dva. Imati cijenu koja je od pocetka godine narasla 18% … meni prebrz i neopravdan rast, financijsko ce potvrditi ili srusiti cijenu iznad/ispod 40kn. Tko misli da je rast ok, neka kupuje.

evo bloger objavio – zaba kaže – kroz 12 mj ima da vrijedi 48 kn.

pa to i ja kazem

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Nije točno.
Analitičari ZABE procjenjuju ne na 48 kn, nego na 48,20 kn od 02.02.2017.
sa targetom 31.07.2017.

kakvih 12 mjeseci to je za 7 dana ta cijena 🙂

TURISTIČKI BISER

Valamar Riviera ne posustaje: Dionice na novom rekordu

Autor/izvor: Sinioša Malus, sinisa.malus@seebiz.eu
Datum objave: 03.02.2017. – 10:30:30

ANALIZA – Početak godine donio je nastavak rasta dionicama Valamar Riviere.
Iako se početkom studenoga prošle godine činilo kako su se kupci pomalo zasitili, početak 2017. donio je nove rekorde za najveću domaću turističku kompaniju.
Dionice Valamar Riviere (ZSE:RIVP-R-A) od početka godine biježe rast tržišne kapitalizacije od 15,4 posto, na jučer zaključnih 40,23 kuna, što je povijesno najviša zaključna cijena.
Ionako likvidne dionice, u posljednjih pet dana bilježe uzastopne milijunske volumene, a jučer ostvarenih 5,15 milijuna kuna bio je najviši dnevni promet još od 26. rujna prošle godine.

Nema nikakve sumnje da su dodatni vjetar u leđa ovim dionicama dali preuzimanje Hotela Imperial i svijetla očekivanja od poslovnih rezultata ove godine. Najveća hrvatska turistička kompanija Valamar Riviera zbog dobrog bukinga podigla je početkom prosinca procjenu prihoda za prošlu godinu te sada očekuje da će ostvariti između 1,47 i 1,48 milijardi kuna, što bi bilo između 12,8 i 14 posto više nego u istom razdoblju 2015.. Uslijed pojačanog bukinga u zadnjem tromjesečju prošle godine i temeljem dosad ostvarenih rezultata, Valamar je revidirao svoja prvobitna očekivanja ukupnih konsolidiranih prihoda za 2016. , koja su se kretala u rasponu od 1,46 do 1,47 milijardi kuna, na sadašnjih 1,47 do 1,48 milijarde kuna. Ako se to ostvari, bit će to porast od 12,8 do 14 posto u odnosu na 2015., a veća očekivanja objasnili su pojačanim bukingom. i ostvarenim rezultatima u dosadašnjem dijelu godine.

Iz Valamar Rivijere su tada objavili i da je sukladno prethodno objavljenom i najavljenom investicijskom ciklusu od 1,5 do 2 milijarde kuna do 2020., Nadzorni odbor za 2017. odobrio ukupne investicije od 873 milijuna kuna.

Radovi na dva luksuzna ljetovališta u Rapcu – Family Life Bellevue Resort i Valamar Girandella Resort u punom su jeku, a te su trenutačno najveće investicije Valamar Rivijere vrijedne 562 milijuna kuna, istaknuto je u utorak tijekom obilaska tih gradilišta.

Izgradnja dvaju novih luksuznih ljetovališta sa 764 sobe i više od 2700 postelja zasigurno će Rabac repozicionirati u vodeću destinaciju visoke kategorije. Kako je istaknuo predsjednik Uprave Valamar Rivijere Željko Kukurin, otvaranjem ljetovališta u svibnju iduće godine otvorit će se čak 350 novih radnih mjesta, zbog čega su u Valamaru već počeli zapošljavati nove kadrove. Zasigurno će i Rabac utjecati na rast Valamarovih prihoda tijekom ove godine, posebno u trećem “udarnom” kvartalu.

Ne treba smetnuti s uma ni sjajan početak turističke godine i najave snažne predsezone koja će, kako se očekuje, imati značajan efekt i na turistički rezuultat u cjelini. U Hrvatskoj je u siječnju ove godine boravilo 178 tisuća turista ili 17 posto više nego u istom mjesecu prošle godine, dok su noćenja porasla 18 posto, na 492 tisuće, pokazuju prvi podaci iz sustava eVisitor.

Sve u svemu, Valamarove dionice mogu s pravom očekivati nove rekorde.

http://www.ponoshrvatske.hr/heroji/2016/valamar-riviera-7877/
Još jedna nagrada!

Dok ova cijena raste, jasno je da ide danas preko 42 kn.
Ja razmišljam kolika će biti dividenda. Svi smo različiti.

Imam osjecaj da ce ovo opet do 250-300….i onda opet splitanje 12/1 dionicu…
Fora mi je ovo gledat majke mi.
Ono ne da nisam ljubomoran nego mi je drago samo tako sto se zaradjuje i sto su svi all in u rivieru i turiste.
Ja sam na svoju zalost izisao iz svih turista ove jeseni i to je bilo to.
Odat cu vam jednu svoju tajnu koja se pokazala uspjesnom u zaradi na burzi u zadnjih 12..,sad vec 13 godina..
Nikad ne kupujem na dnu i uvjek ptodam prerano.. A nikada na vrhu..
Eto ga… Vrlo jednostavno.
Vama zelim da svi prodate na vrhu… Iskreno

A BALVANA!!! :) :) :)

lijepo sam ja prognoziral da valamar sa nekom novom akvizicijom ide prema 60 kn
kolega amerikanec je napisal da valamar vrijedi 60 kn a onaj koji je to izračunal prije svih nas rekel je da buju to fondovi počeli kupovati na 60 kn.Svaka čast fondovima.Oni i dalje tvrde da nemaju u što ulagati.

Ne može se ni grof Eltz mjeriti sa vašim
trejderskim zaradama, a kamoli mi mali investitori
sa nekoliko desetaka tisuća ili nekoliko tisuća dionica.
Ali ono, nisam ljubomoram na trejdere.
Drago mi je radi vas trejderske ekipe da niste ljubomorni.
Mogli bi vi izgleda i ovdje zatrejdat kak se spada. !???


Nije točno.
Analitičari ZABE procjenjuju ne na 48 kn, nego na 48,20 kn od 02.02.2017.
sa targetom 31.07.2017.

što nije točno, pa isto govorimo – počev od 02 2017 kroz 12 mjeseci predvidaju da će cijena dogvatiti 48 kn.

jedino drugo tumačenje je da misle da bi sad u 02 2017 cijena trebala biti 48, to pak smilsa nema,

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close