RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 01:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,13
100.674
19,619
5,10
5,16
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Dajte ipak mrvu opširnije o stanju i perspektivama.
Investitore uvijek sve zanima.

Valamar je prodao dionice INGRE.
Logična i dobra odluka obzirom na poslovanje
i investicijski ciklus.

fantazija 😉 svaki dan kuna gore 😀

mislim da je ova cijena jednostavno i opasno pretjerivanje. Cijena je prije 2 i pol mjeseca bila 32, sada je gotovo 30 posto vise. Normalne korekcije od barem 10-tak posto od 11. mjeseca nije ni bilo, netko ce se gadno opeci kada do nje dodje.
Ogromno je da cijena tokom cijele godine naraste 30 posto…. Sta vi mislite?

whiterose, pa kako niije bilo korekcije!? Imali ste nedavno korekciju sa 36 na skoro 31 , zar se ne sjećate ? Ine znam zašto bi ovo bilo “pretjerivanje” , kako vi kažete . Imate Fiminu , konzervativnu , analizu i preporuku koja kaže 42 , ponavljam konzervativnu. E sad ako vi znate bolje od njih ……A možda se u vašem slučaju ipak radi o kašnjenju sa kupnjom a cijena bježi , ili ste prodali a ona nastavila dalje svojim putem . Što vi mislite ?

zm1, sjecam se, i govorim da je u 11. mjesecu bila ta korekcija, kupio sam po 32 kn dionice. Ali od tada nista. Takodjer mislim da je jos vece i opasnije drzanje za jedan price point od jedne agencije. Imajte na umu da one ne rade za dobro naroda, vec imaju i oni svoje agende. Kako god, vjerujem agencijama kao jednim od podataka u vezi dionice, ali ne i slijepo gledati samo zato sto FINA to kaze. Kada nesto udari dionicu prema dolje, bit ce placa.

Kako rekoh, kupio sam za 32 vecu kolicinu ali nista od tada jer mi je malo nevjerojatno da toliko bajno sve vlada u vezi Valamara da dionica raste 30 (!) posto bez ikakve barem manje korekcije. Moje misljenje…

whiterose, dosta ljudi je pod utjecajem “raslo je pa neće više”
U ovu dionicu mirovinski fondovi koji se upravo ovih dana opravdavaju
da nemaju gdje uložiti http://www.poslovni.hr/hrvatska/mirovinski-fondovi-porucuju-vladi-imamo-84-milijarde-a-nemamo-u-sto-ulagati-323756 su uložili jako jako malo, mrvice, tringelt.
Uz to jaki prodavač Bilbija, je strahovito puno prodao u uložio u Atlantsku plovidbu stotine tisuća
dionica, Bakić je prodavao, oni Amerikanci. Da nije bilo doista puno jake prodaje dionica bi već ranije bila
na drugim razinama. onda pričekajte FI i prikupite sve moguće
informacije, sa službenog bloga Valamara, nekih stranica,
sa foruma poslovni.hr, od udruge dioničara Valamara. tamo imate članke neke.
Mnogi pokazatelji će se promjeniti tada nakon FI, a kupuje se budućnost i trajna vrijednost.
Ja sam kupovao i ispod 31 kn nedavno kada je pala sa oko 35 kn. Male iznose kupnje ne ubrajam
u to. Mene zanima dividenda ovdje za 2016. kolika će biti, isplata negdje u 5 ili 6 mjesecu ?

whitrose , samo nemojte sa tim populizmom ” za dobro naroda” 🙂 I hoće li ozbiljan investitor vjerovati FIMI , koja je dosad davala točne analize i predviđanja , ili vama , koji sami sebi skačete u usta izjavom da ste kupili veće količine na 32 i sad vam kao ne paše rast cijene ????!!!!

Smirite ton, zm1. Moje je misljenje da dionica prebrzo srlja u previsoke rastove. Cinjenica da veliki investitori su velikim prodajama gurali cijenu prema dolje znaci isto da postoji razlog zasto toliko prodaju? Ne skacem sebi u usta, meni je super da cijena ode do kraja mjeseca i na 50 kn, zasto ne? Samo iz iskustva trgovanja sa US dionicama, ovdje golemo fali jedna zdrava korekcija da popuni rupe u nizim razinama cijena i nacini zdrave temelje za novi rast cijene.

ZABA analiza RIVP

Zasluge ide hankiju koji je u dva posta naisao više no neki u 20

2017 – projekcije
Prihodi – ca 1,69 milijarde (tako Uprava šecuje)
Ebitda marža – 35 %

Ebitda – ca 600 milja
Neto duga – ca 1,36 milijarde

12 x 1bitda = 12 x 600 = 7200

7200 – 1360 = 5840
5 840 000 000/ 124.170.500 = 47

Margina sigurnossti – 3 kn. Ciljana cijena na KRAJU 2017 = 44, 45 KN.

meni se čini da smo ipak malo požurili naprijed ovdje, nismo još na kraju 2017, na početku smo.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


mislim da je ova cijena jednostavno i opasno pretjerivanje. Cijena je prije 2 i pol mjeseca bila 32, sada je gotovo 30 posto vise. Normalne korekcije od barem 10-tak posto od 11. mjeseca nije ni bilo, netko ce se gadno opeci kada do nje dodje.
Ogromno je da cijena tokom cijele godine naraste 30 posto…. Sta vi mislite?

Slažem se s vama da je cijena pretjerana, jer ako je procjena P/E 2kn, za kraj godine, onda ima i boljih kupnji. Neki kažu da se kupuje budućnost na burzi. A kakva je budućnost pojedinih tvrtki, ne znaju ni oni koji ih vode. Recimo, slijedeće godine će se, najvjerojatnije, uvesti porez na nekretnine, koji će masno koštati upravo turističke tvrtke, s obzirom na broj m2 koje posjeduju, i bit će 3-4 puta veći od sadašnjih komunalnih naknada, koji iste plaćaju. Nadalje, ove godine su odustali od povećanja PDV-a na usluge smještaja, zato što su već bili sklopljeni alotmanski ugovori za nastupajuću sezonu. Ne bi me iznenadilo da ga uvedu. Od kuda će uzeti novac, ako ne iz turizma. Sve ostalo je ionako, više – manje, propalo. Na burzi imate 20-tak firmi koje nešto vrijede, a sve ostalo je tuga, žalost, bijeda i nevolja.

New Report

Close