RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.09.2024. u 19:44
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,16
52.884
10,252
5,14
5,16
-0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Vezano uz valuaciju Riviere:
– planirani prihod u 2017. – 1,69 milijardi kuna Vaš link …[/url]
– ako uzmemo porast EBITDA marže od 1-9.2016/1-9.2015 (47% u odnosu na 45%) i to primjenimo na EBITDA maržu 1-12.2015 (32,7%) dobijamo EBITDA maržu od 34,2%
– Na taj način dobijamo grubi EBITDA od 580 milijuna kuna.

Kažem grubi jer se očekuje porast turizma u odnosu na lani 3-4%, došlo je do značajnih investicija koje podižu cijenu soba (Rabac, Krk kampovi,…) + sinergijski efekti kupnje Imperiala će biti vidljiviji. Moja procjena je da će EBITDA biti oko 600 milijuna kuna.

EV si sami izračunajte 🙂

Moje mišljenje da će EBITDA biti oko 500 mKn za cijelu godinu.2015 je bila 397 miljuna kuna, dakle teško da će skočiti za cijelih 50% na 600mkn u godinu dana.

Pazi,reinvestira se na podizanje kvalitete,dakle teško da će toliko poletiti.
U prvih 9mj 2016 bilo je 728 mKn Ebitda ali znaj da u 12.mj. 2015 je bilo -184 MKn EBITDA. Dakle da ostane na isto u 2016 to ti je već 544 mKN. A nije isto jer se investiralo i uzelo još ljudi i opreme.

Također, Znaj da 2015 je otišlo 180 MKn na Bašku. A 2016 je otišlo 240 MKn za pol Imperiala! Znači tu ti je već još -60 m KN manje za EBITDA. Dodaj nešto EBITDA(plafon 35 mKn) od pol imperiala i to to je brat bratu 500-520 milja EBITDA.
[/quote]

Skaro , što se tiče EBIDTE , mogli bi se iznenadit , ali pozitivno . Ali dobro , svako ima pravo na svoje mišljenje , pa zato pričekajmo i strpimo se malo. Bez obzira na sve smjer je jasan.



Vezano uz valuaciju Riviere:
– planirani prihod u 2017. – 1,69 milijardi kuna Vaš link …[/url]
– ako uzmemo porast EBITDA marže od 1-9.2016/1-9.2015 (47% u odnosu na 45%) i to primjenimo na EBITDA maržu 1-12.2015 (32,7%) dobijamo EBITDA maržu od 34,2%
– Na taj način dobijamo grubi EBITDA od 580 milijuna kuna.

Kažem grubi jer se očekuje porast turizma u odnosu na lani 3-4%, došlo je do značajnih investicija koje podižu cijenu soba (Rabac, Krk kampovi,…) + sinergijski efekti kupnje Imperiala će biti vidljiviji. Moja procjena je da će EBITDA biti oko 600 milijuna kuna.

EV si sami izračunajte 🙂

Moje mišljenje da će EBITDA biti oko 500 mKn za cijelu godinu.2015 je bila 397 miljuna kuna, dakle teško da će skočiti za cijelih 50% na 600mkn u godinu dana.

Pazi,reinvestira se na podizanje kvalitete,dakle teško da će toliko poletiti.
U prvih 9mj 2016 bilo je 728 mKn Ebitda ali znaj da u 12.mj. 2015 je bilo -184 MKn EBITDA. Dakle da ostane na isto u 2016 to ti je već 544 mKN. A nije isto jer se investiralo i uzelo još ljudi i opreme.

Također, Znaj da 2015 je otišlo 180 MKn na Bašku. A 2016 je otišlo 240 MKn za pol Imperiala! Znači tu ti je već još -60 m KN manje za EBITDA. Dodaj nešto EBITDA(plafon 35 mKn) od pol imperiala i to to je brat bratu 500-520 milja EBITDA.
[/quote]

moj je dojam da je kolega iznio 600 milja kao ebitda za 2017 god, ne sad za 2016. mislim, nije baš razvidno iz slova njegovog posta ali tako mi djeluje smisao njegovih riječi.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



Vezano uz valuaciju Riviere:
– planirani prihod u 2017. – 1,69 milijardi kuna Vaš link …[/url]
– ako uzmemo porast EBITDA marže od 1-9.2016/1-9.2015 (47% u odnosu na 45%) i to primjenimo na EBITDA maržu 1-12.2015 (32,7%) dobijamo EBITDA maržu od 34,2%
– Na taj način dobijamo grubi EBITDA od 580 milijuna kuna.

Kažem grubi jer se očekuje porast turizma u odnosu na lani 3-4%, došlo je do značajnih investicija koje podižu cijenu soba (Rabac, Krk kampovi,…) + sinergijski efekti kupnje Imperiala će biti vidljiviji. Moja procjena je da će EBITDA biti oko 600 milijuna kuna.

EV si sami izračunajte 🙂

Moje mišljenje da će EBITDA biti oko 500 mKn za cijelu godinu.2015 je bila 397 miljuna kuna, dakle teško da će skočiti za cijelih 50% na 600mkn u godinu dana.

Pazi,reinvestira se na podizanje kvalitete,dakle teško da će toliko poletiti.
U prvih 9mj 2016 bilo je 728 mKn Ebitda ali znaj da u 12.mj. 2015 je bilo -184 MKn EBITDA. Dakle da ostane na isto u 2016 to ti je već 544 mKN. A nije isto jer se investiralo i uzelo još ljudi i opreme.

Također, Znaj da 2015 je otišlo 180 MKn na Bašku. A 2016 je otišlo 240 MKn za pol Imperiala! Znači tu ti je već još -60 m KN manje za EBITDA. Dodaj nešto EBITDA(plafon 35 mKn) od pol imperiala i to to je brat bratu 500-520 milja EBITDA.
[/quote]

nego, vidim dobro baratate ebitda brojkama. možete li nabaciti par redako o dugu ili neto dugu. znam, ima izvješće, ali samo starosjedioci znaju to dobro iščitat koliki je zapravo neto dug kraj svih tih zaduženja te financijske imovine u raznim oblicima.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ako je kolega mislio ebitda od 600 miljuna kuna za 2017, to je onda nešto drugo.


@investimir

Pa piše u izvješću iz 9mj 2016 – 759.204.723 😀

je, ali to nije 31 12, tu će morati biti nekih promjena, ne čini vam se. a mi pokušavamo dokučiti ev i ebitda evaluacije koje će nam donijeti sad ovo skorašnje izvješće. a bez neto duga to ne ide jer ako računamo ebitda na razini cijele godine, onda i dug moramo računati na razini cijele godine , a ne s razine od 30 09 kada je stanje gotovine iz logičnih razoga kod turista najoptimalnije.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Da, naravno da sam mislio na 2017. Kao osnovicu sam i uzeo planirani prihod za 2017. Koristio sam podatke iz 2015 i 2016 za izračun EBITDA margine u 2017 (odnosno procjenu margine za 2016 sam primjenio na 2017) što je samo po sebi konzervativno (krivo) iz dva razloga:
– margina posljednjih godina raste po nekoj n stopi (dakle, u 2017 se očekuje veća nego u 2016.)
– to očekuje i Uprava društva u Izvješću 1-9.2016 (“predstavljena je nova strategija razvoja i ciljevi do 2020. godine..uključuju: i) ukupno 1,5 do 2 milijarde kuna investicija u postojeći portfelj, ii) solidan rast EBITDA marže na razinu od 35% do 38%…”) Dakle radi se o prosječno 1.p.p. godišnje što proizlazi da bi se u 2017. trebala kretati oko 35%.
Kada gledamo potencijal margine (a da ne govorim o potencijalu prihoda u vidu trenutnih i budućih investicija) on je ogroman ako pogledate najprofitabilnije kompanije (Plava laguna – nekonsolidirana ima marginu oko 40%, isto toliko, mislim čak i nešto preko ima Turisthotel). To je 15-ak posto više iznad trenutne razine.

Što se tiče EV stavke u izvješću 1-9.2016 se može pročitati: ” Nadzorni odbor je na sjednici održanoj 27.10.2016. godine odobrio Ugovor o kreditu s Hrvatskom bankom za obnovu i razvoj u iznosu od EUR 43.639.490 te Ugovor o kreditu s Raiffeisenbank Austria d.d. Zagreb u maksimalnom iznosu
do EUR 38.000.000.
To je ono što nije u bilanci i po pregledu objava na burzi ne vidim nikakva druga zaduženja.
U Izvješću za 2015 u periodu 1-9.2015 do 1-12.2015. novac na računu se povećao za 20 milijuna kuna.
U Izvješću 1-9.2016 iznosi 653 mil kuna. Budimo konzervativni i zadržimo ga na toj razini za procjenu ukupne 2016. Dakle kada zbrojimo dug iz bilance 1-9.2016 sa ovim kreditima dolazimo na cca 2.01 milijardi kuna kredita (jeftinih; što je izuzetno bitno). Neto dug ispada 1.35 milijardi kuna, a Net Debt/EBITDA pokazatelj bi se prema tome trebao kretati oko 2,2.
Po ovome EV ispada oko 6,37 milijardi kuna.

Svakome ostavljam da procjeni brzinu po kojoj će se dug pretvarati u keš, potencijal firme, valuaciju liderske pozicije, trenutne uvjete na tržištu i sve ostalo.

Marže rastu. Popunjenost smještaja raste.
Cijene smještaja rastu još više, sukladno novim kapacitetima.
Financiranje provedeno najjeftinijim mogućim zaduženjem preko
HBOR-a, dijelom od vlastitog novca, dijelom od prodaje financijske
imovine npr. dionica JANAF-a.

Da, brutto dug od 2B je otprilike negdje koliko očekujem. S druge strane, trebao bi keš biti manji dosta jer su s njim platili Imperial, a s kreditima investicije.
S druge strane nepoznanica je utjecaj Imperiala, odnosno kako će se on uklopiti u izvještaj.

A što se tiče onoga posta o izračunu EBITDA, Bože dragi, šta neću sve pročitati.
Investicije da smanjuju EBITDA….

Slažem se sa svime što ste naveli Barikb.
Bitno je u cijeloj priči prepoznati i lidersku poziciju Valamara, te njihove inovacije i nove koncepte u turizmu koji znatno smanjuju rizike i povećavaju potencijal prihoda kojeg se ne usudim prognozirati jer samo je nebo granica (npr. jedan kamp Lanterna je u 2016. ostvario preko 100 mil kn prihoda!!!- podatak sa njihovog bloga). Ja osobno najveći rizik vidim u državi i njenom odnosu prema turizmu u kojoj nema jasno definirane strategije.

@Stefek U pravu ste štose tiče imperiala i keša, promaknuo mi taj dio 🙂 U konačnici, ne mijenja puno priču… Pokazatelj Net Debt/EBITDA će pokvariti za 15-ak posto (ili jedan mjesec u špici sezone, hahaha)

HankMoody je donio pravo osvježenje na ovoj temi,
u vidu onog linka od jučer, koji moram još detaljno pročitati
što bih i drugima bio slobodan preporučiti.
Evo danas pristojan napredak cijene, vrlo čvrst bid prema očekivanju.
Fimina procjena se čini brzo dostižnom, ali ovo
je likvidna dionica sa malim spreadom, tako da
nema žurbe, smjer je jasan. Danas članak u jednim
dnevnim novinama, kažu da nemaju gdje ulagati.
U Pevec DD trenutno ne mogu, ali barem je ovdje veliki free float.

Kapa do poda i hrabrosti ko sipa milione u ovo po cijeni od 41.
Drago mi je da zaradjujete i zaista sam sretan zbog vas.
Moj limit je bio 20 kn i to je bilo puno.. Na kraju prodao vecinu od 28-30…
Presretan.. Prezadovoljan..
I zelim vama da vam dionica dode do 300 kuna.
Meni je ovo bilo i prevec dosta.. Vama sretno

A BALVANA!!! :) :) :)

New Report

Close