RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 01:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,14
15.851
3,083
5,14
5,16
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Jedan Rivp sa svojih 5000 radnika ce ove godine izdvojiti desetke mkn vise na povecanje placa sezoncima i zbog viseg pdva.
Jasno da one marze i dobiti ce ostati u sjecanju kao dobra stara vremena.


nema baš gužve na izlazu, unatoč tome što mnogi izjavljuju
kako su izišli iz turista

ma ljudi pričaju priče.
turisti su i dalje buy/hold opcija i najsigurnija investicija!
Pričekajte sezonu pa će viditi, kad bude povećanje od 10 %.


Jedan Rivp sa svojih 5000 radnika ce ove godine izdvojiti desetke mkn vise na povecanje placa sezoncima i zbog viseg pdva.
Jasno da one marze i dobiti ce ostati u sjecanju kao dobra stara vremena.


taj trošak plača će progutati nova investicija i povećanje cijena a pogotovo ako padne i nova akvizicija

Turističke kompanije ulažu 500 milijuna eura: Ove godine u Hrvatskoj se otvara 50 novih hotela


Jedan Rivp sa svojih 5000 radnika ce ove godine izdvojiti desetke mkn vise na povecanje placa sezoncima i zbog viseg pdva.
Jasno da one marze i dobiti ce ostati u sjecanju kao dobra stara vremena.

taj trošak plača će pokriti novi i skuplji kapaciteti

U Rapcu više od 300 novih radnih mjesta

I kupci i prodavači su vrlo strpljivi, a trgovanje
se odvija uz vrlo mali spread.
Izvješće je na vidiku.

Dali trebam prijaviti dionice RIVP , koje sam uzeo umjesto dividende u novcu za prijavu poreza na kapitalnu dobit ??

Imam potrebu napisati nešto. Često se na ovoj temi pisalo kontra NB i njegovog rezoniranja. Kako smo svi odrasli ljudi, uvijek je odraslo i poželjno samo napadati tezu ali ne i čovjeka. Što više, zbog ove akcije micro:bit – STEM u školama, se vidi da Nenad pokušava promijeniti ono što je učmalo i zastarjelo u Hrvatskom društvu. Ne mogu kontra toga i ovim putem potičem da ubuduće ne vodimo takav monolog kontra nekoga tko se ne može direktno braniti i na kraju dana želi bolje djeci. Moje isprike za prijašnja pisanja. DB

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

dino73, porez je već obračunat kod isplate ( u ovom slučaje zamjene) dionica.
Ne prijavljuje se, smatra se konačno plaćenim porezom (ako imate samo to, bez
dohotka od prodaje dionice u 2016)

A ako su te iste dionice (dobivene dividendom) – prodane u 2016. ? Da li se i na to plaća porez ?
Iako mi se to čini kao 2-struko oporezovano – prvo prilikom stjecanja, a onda prilikom prodaje. Ili nema veze jedno s drugim ?

kad je uopce bila dividenda i koliko je dividenda za 2016?????????


kad je uopce bila dividenda i koliko je dividenda za 2016?????????

Bila je u 2016.-toj za (mislim) 2015. – moglo se birati da li želiš da ti isplate u parama ili dionicama.

Ekipa molim vas, trebam li ja ista prijavljivati ukoliko sam prodao dionice kupljene prije 31.12.2015. (ostvario sam dobit ali ne podlijeze porezu)
Hvala!

New Report

Close