RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.06.2024. u 19:46
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,08
4.292
845
5,06
5,08
0,79%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

https://trzistakapitala.files.wordpress.com/2016/11/valamar-fima-1.jpg

zm1
https://trzistakapitala.files.wordpress.com/2016/11/valamar-fima-1.jpg [trzistakapitala.files.wordpress.com]

treba lijepo jasno napisati da se vidi buy 42 hrk,pa svi znaju da valamar u nekim kombinacijama vrijedi i više


s obzirom na kretanja cijene dionice prijašnjih godina, te izvrsna sezona 2016., očekujem 01.06.2017. cijenu dionice od 45 kuna, 01.09. 50kn

klasa optimist, i to sa velikim O!

Punih 10 kn razlike ili trećina cijene u odnosu na konzervativnu kako oni kažu procjene FIME.
ZSE se razlikuje od svih drugih svjetskih burzi što i najporiji puž stigne reagirati.
Cijena 32 kn, procjena FIME 42 i preporuka buy. Lijepo.

zadnja 34,39, kud je ovo tak požurilo

Malo smo lagano overbought opet. Više mi se sviđalo kad je plazilo oko 31

Ma to je glupost, procjena od da ne napišem čega.

Hrpa nabacinih brojeva s jednim jedinim ciljem…. ja mislim da u nekom optimističnom scenariju Valamar u situaciji preuzimanja može vrijediti čak i više, al ovo što su oni naškrabali pogotovo u valucijskom scenariju nema veze s vezom i da je očito dogovor njih i nekih dioničara s ciljem “dodavanja germe u tijesto”.

Upravo je problem Valamara da ima izuzetno visoke cijene i taj rast nije održiv na dugi rok. Tako da su te procjene rasta EBITDA-e i ostalog preoptimistične. Zato su i krenuli u daljnje akvizicije jer znaju da organski rasti, a pogotovo u smislu cijena više ne mogu. Al tu onda raste i dug, koji zbog niskih kamatnih stopa ne bi trebao biti problem. Dosegnuta je točka saturacije, barem po pitanju cjenovnog okvira prodaje smješataja.


Malo smo lagano overbought opet. Više mi se sviđalo kad je plazilo oko 31

A čuj , kad prodaš naravno da je ” overbought ” , a bilo je dovoljno vremena za ” plazit” oko 31 😉

http://www.seebiz.eu/zagrebacka-burza-uspon-indeksa-treci-dan-zaredom-u-fokusu-imperial/ar-145751/
financijski analitičar u Zagrebačkoj banci.
Dionicom Imperijala do podneva je ostvareno 5,09 milijuna kuna prometa, a cijena joj je porasla 1,06 posto, na 808,5 kuna.
Bilo je za očekivati da dionica Imperijala bude u fokusu investitora, nakon što je Hanfa odobrila Valamarovu ponudu za preuzimanje. Cijena te dionice skočila je 1 posto i približila se ponuđenoj cijeni za preuzimanje od 819 kuna. Dionica Valamara, pak, bila je među najvećim dobitnicama, s rastom cijene za gotovo 5 posto”, navodi Grgić
Dionici Valamara cijena je porasla 4,78 posto, na 33,33 kune, a njome je do podneva ostvareno 273.500 kuna prometa.

Pošto se stvari bar do sada razvijaju onak kak je valamar planirao očekujem da će maestralno pod okrilje
Valamara doći i predviđena turistička dionica.Zato stalno i pišemo ja i još neki da valamar vrijedi 40/50 kn.Treba uvijek gledati u budučnost i to barem 6 mjeseci do godinu dana


Ma to je glupost, procjena od da ne napišem čega.

Hrpa nabacinih brojeva s jednim jedinim ciljem…. ja mislim da u nekom optimističnom scenariju Valamar u situaciji preuzimanja može vrijediti čak i više, al ovo što su oni naškrabali pogotovo u valucijskom scenariju nema veze s vezom i da je očito dogovor njih i nekih dioničara s ciljem "dodavanja germe u tijesto".

Upravo je problem Valamara da ima izuzetno visoke cijene i taj rast nije održiv na dugi rok. Tako da su te procjene rasta EBITDA-e i ostalog preoptimistične. Zato su i krenuli u daljnje akvizicije jer znaju da organski rasti, a pogotovo u smislu cijena više ne mogu. Dosegnuta je točka saturacije.


Pa daj onda ti svoju analizu.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Ne mogu dat analizu, jer za ispravnu analizu odnosno što precizniju treba razgovarati s Upravom i njihovim planovima pogotovo ako analizu temeljiš na DCF modelu. To je obično u nas, savršen način da naštimaš cijenu kako ti paše.

Valamar ima vrijednost, al način na koji je ona prezentirana u toj analizi je bezvezan. Pogotovo kad ti analitičar napiše da je turizam u ranoj fazi i piše i spominje kao “nedavni” rat, a valamarova soba u Poreču u prosjeku košta 250 ili 300 eura u špici sezone?! Zar on stvarno misli da će se ta soba dogodine prodavati za 350 ili 400 eura? Come on…guys and girls. Pa nećemo pisati pamflete.


Ma to je glupost, procjena od da ne napišem čega.

Hrpa nabacinih brojeva s jednim jedinim ciljem…. ja mislim da u nekom optimističnom scenariju Valamar u situaciji preuzimanja može vrijediti čak i više, al ovo što su oni naškrabali pogotovo u valucijskom scenariju nema veze s vezom i da je očito dogovor njih i nekih dioničara s ciljem "dodavanja germe u tijesto".

Upravo je problem Valamara da ima izuzetno visoke cijene i taj rast nije održiv na dugi rok. Tako da su te procjene rasta EBITDA-e i ostalog preoptimistične. Zato su i krenuli u daljnje akvizicije jer znaju da organski rasti, a pogotovo u smislu cijena više ne mogu. Al tu onda raste i dug, koji zbog niskih kamatnih stopa ne bi trebao biti problem. Dosegnuta je točka saturacije, barem po pitanju cjenovnog okvira prodaje smješataja.

Sad če nama stručnjak objasnit da to ne valja , “organski ” ne mogu rasti i ” dosegnuta je točka saturacije” :):) FIMA sve što je prije napisala , ostvarilo se .

New Report

Close