RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.09.2024. u 20:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,16
52.884
10,252
5,14
5,16
-0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Malo čitam ove postove, pa ne mogu ne uključiti se 🙂
Tko god kaže da ovo zadnje izvješće nije brutalno, taj ili je zlonamjeran, ili nema pojma. O tome se nema što raspravljati.

Ono o čemu se ima itekako za raspravljati jest cijena dionice. Da li dionica, uz takvo izvješće vrijedi 40, 50 ili 25 kn i zašto? Tu ima jako puno prostora za raspravu. Ali te rasprave nema.
To koliko što vrijedi znaju samo rijetki (najbolji), to nije baš trivijalno, za to su se dobijale i nobelove nagrade. Ajmo nobelovci 🙂

Odgođena porezna imovina u iznosu od 62 mil., odnosi se na porezne olakšice po investicijama (vidi u izvještaju za 2015). S druge strane, zadržana dobit je samo 36 mil. kuna, ako ove godine bude oko 200 mil. kuna, kao što Štefek predviđa, to je ukupno 236 mil., odnosno, po dionici manje od 2 kune, kad bi sve isplatili.



Tako je.

Da se malo igramo:

Prihodi 1.450
EBITDA 650

🙂

Zamalo 🙂

Šteta što i Imperial nije prošao u ovom kvartalu, ali nema veze. Očekujemo ponudu za preuzimanje da vidimo koliki postotak vlasništva će imati na početku. Također će biti zanimljivo vidjeti po kojoj cijeni su prodali AZ-u. Najbolje bi bilo da se integrira u Valamar, ali ako ne, očekujem dokapitalizaciju i istiskivanje manjinskih ili zamjenu dionica. Dioničari Imperiala bi trebali preći u Valamar ili nek im lova čeka rasplet pa možda bolje prođu.

Sljedeći kvartal očekujem gubitak oko 300M zbog ranijeg zatvaranja objekata koji idu u rekonstrukciju, povećane imovine i isplate plaća. Tako da na kraju godine očekujem dobit od 200M što je 50% rast u odnosu na 2015. Nije problem jer postoji porezna imovina koja se mora iskoristiti.

Dakle, za 2017. godinu imamo 700 novih premium soba ( oko 5M€ više prihoda, samo toliko jer kraće će raditi i taj smještaj je donosio dobar prihod )i još nepoznat udio u Imperialu. Vidjet ćemo koji netto učinak će imati porezna promjena, ali čini mi se ne veliki, barem na početku. Galama se diže kako bi se utjecalo na to prije nego se promjene donesu. Problem je i što na već unaprijed prodane kapacitete moraš uključiti taj trošak, a ne možeš ga prebaciti na potrošače.

S financijske strane, velika likvidnost u bilanci i postavlja se pitanje što će s tom lovom. Investicije pokrivene jeftinim zaduženjem, nepovoljni krediti istječu ove i iduće godine, kratkotrajne obveze niske. Ovo miriši na veliku dividendu. Ako nje ne bude, onda imaju nešto u rukavu, a ne sumnjam da će nam se svidjeti.

Uglavnom, većinom pozitivne stvari, osim poreznih promjena, koje više kvare dojam nego realno utječu na poslovanje. Očekuje nas nastavak dobrih vijesti, samo je pitanje u kojem formatu.

[/quote]

Kolega, jel vi znate kolike prihode u tom razdoblju imaju ti hoteli koji se obnavljaju (pa će biti zatvoreni)? Cijeli rabac u u 3 lošija kvartala (1.,2.,4.) ima prihod od 40 milijuna kn? Pa otkud onda dodatni trošak od 100 milijuna. A kamo li samo za 4. kvartal kojim hoteli možda niti do sada nisu radili i cijeli RIVP je do sada imao prihod u tom kvartalu ok cca 70 milijuna kn!
Ne vidim kako se tu može izgubiti 100 milijuna kn dodatnih.


Kolega, jel vi znate kolike prihode u tom razdoblju imaju ti hoteli koji se obnavljaju (pa će biti zatvoreni)?

Ne znam točno, ali ekstrapoliram na temelju nekih varijabli i podataka.


Cijeli rabac u u 3 lošija kvartala (1.,2.,4.) ima prihod od 40 milijuna kn?

Pitate ili tvrdite?


Pa otkud onda dodatni trošak od 100 milijuna. A kamo li samo za 4. kvartal kojim hoteli možda niti do sada nisu radili i cijeli RIVP je do sada imao prihod u tom kvartalu ok cca 70 milijuna kn!

Kao što sam gore nabrojao: Manji prihod, veća amortizacija, povećani trošak radnika koji se isplaćuje temeljem viška odrađenih radnih sati u prethodnom razdoblju. OK?


Ne vidim kako se tu može izgubiti 100 milijuna kn dodatnih.

Eto, ja vidim.

Mislim da ne.

Porezna imovina je temeljem pripajanja društava s kojih se prenio porezni gubitak kao porezna imovina i on se može koristiti u narednim godinama.

Na dan 31. prosinca 2015. godine imali su neiskorišteni porezni poticaj neto knjigovodstvene vrijednosti u iznosu od okvirno 68 milijuna kuna koji nije priznat kao odgođena porezna imovina.

Zadržana dobit u ovom trenutku je nebitna, ona se uvijek može formirati. Za očekivati je da će tvrtka generirati zalihe vlastitih dionica za nenovčanu iduću dividendu u prvom polugodištu.


Odgođena porezna imovina u iznosu od 62 mil., odnosi se na porezne olakšice po investicijama (vidi u izvještaju za 2015). S druge strane, zadržana dobit je samo 36 mil. kuna, ako ove godine bude oko 200 mil. kuna, kao što Štefek predviđa, to je ukupno 236 mil., odnosno, po dionici manje od 2 kune, kad bi sve isplatili.


..to su preslabi poslovni rezultati za ovakav megalomanski rast dionice…

nisu preslabi, jako su dobri i rezultati.. samo kako su rezultati u prvom redu rezultat napuhavanja cijena i novih akvizicija postoji mogucnost dase turisti uskoro upitaju “ko to more platit”?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Štefek, sve se slažem jedino mislim da neće biti gubitak 300M u zadnjem kvartalu, vjerovatno nešto manje. Postsezona je bolja nego prošle i moći će offsetati bar dio gubitka osim ako nisu utukli novce u nešto


Cijeli rabac u u 3 lošija kvartala (1.,2.,4.) ima prihod od 40 milijuna kn?

Pitate ili tvrdite?

[/quote]

Tvrdim.


Evo ovako ugrubo po meni.
Ako sljedeći kvartal budu imali gubitak 200miljuna (kao prošli) završili bi neto dobit 300 M kuna godinu.
Moj osobni Target do kraja godine je bio 30kn i još uvijek je.
To bi dalo P/E od 12.5-13 sa dividendnim prinosom od nešto preko2% za ovu god. To nije skupo i ok je.
Sljedeća godina ulazi 40% Imperiala te vjerovatno 2% niži porez na korp. dobit(Marić).
Vjerovatno će i dividendu podignuti na 0,65 lipa.
Nisu prezaduženi i likvidni su.
A makroekonomski rizik je ionako svima jednak, tako da sa te strane se ne sekirajte.

Moje mišljenje je da će slijedeći kvartal imati puno manji gubitak nego što mislite , a o targetima do kraja godine mislim da ne treba raspravljat budući da on ovisi iz kojeg se kuta gleda . Tko je prodao , njemu je target manji a ko nije njemu je isti ili veći


ža o targetima do kraja godine mislim da ne treba raspravljat budući da on ovisi iz kojeg se kuta gleda . Tko je prodao , njemu je target manji a ko nije njemu je isti ili veći

Nažalost, to što si naveo točno je, pogotovo za “forumaše” iako bi uzročno-posljedične veze trebale biti upravo obrnute. Naime, trebalo bi biti: Onaj kojemu je target manji je prodao, a onaj kojemu je veći nije prodao. A onda bi se itekako moglo raspravljati i o targetima i razlozima za takve targete. A ovako…razlozi su samo “jer imam dionicu” ili “jer nemam dionicu”….

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

kako ozbiljan mali investitor (do pola milijuna ili milijun kn npr.) može prodavati bez da ima novi Rabac u FI itd. tako značajan projekt. Ako bude van špice puno, to će biti berba. Zato idu na 3.000 m2 bazena.
A Skandinavcima ovako kao danas kod nas, vrijeme nije ni usred ljeta, tako je njima zanimljiva cijela
godina zbog klime.

Za sve ostale tu je eurojackpot i kladionice, tarot, lanci sreće, a ne dionice.
Druga stvar su veliki igrači koji imaju desetke milijuna iz čijeg se kupuje ili prodaje
ne može a ma baš ništa zaključit.

Za 2017. g. ide novih 70 mobilnih kućica u kamp Krk 5* piše u izvješću.

Barikb,u kampu Jezevac ce bit tih 70 novih kucica ,poz

New Report

Close