RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 00:11
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,10
67.888
13,299
5,06
5,10
-0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Pa imate priliku to promjeniti, samo stavite milijunski nalog na kupnju…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Cudna je burza ovaj ZSE kad jedna bluechip dionica moze imati ovakve dnevne fluktuacije, bez nekog odredjenog razloga.


Cudna je burza ovaj ZSE kad jedna bluechip dionica moze imati ovakve dnevne fluktuacije, bez nekog odredjenog razloga.

hm… kad su dnevne fluktuacije jako u plus, onda vam nije čudno? 🙂


Hrvatski mirovinski vrlo malo, pa jedan je prodavao prošli mjesec.
zatvoreni autocesta ovako nešto, po sjećanju

Držite se fakata, a ne po sjećanju. Kapitalni fond je također dio mirovinske cjeline (1.stup).

Također, usprkos tome što većina misli zbog brojnosti malih investitora da tu institucionalnih investitora nema, brojke pokazuju suprotno, dapače drže količinski daleko značajniju količinu free-floata.

Samo ovi koje sam nabrojio imaju preko 10 milijuna dionica dok retail investitori imaju niti 5 milijuna (do 30-tog dioničara)

A dionica je 126 miljuna. Dakle fondovi drže 7 do 10%. Big deal.

Garavo ne zaboravite ZDMF HAC-a u svojoj statistici prodali su malo manje od pola svojih dionica,
pa sada ima 7900 dionica. Sjajan primjer investiranja. Možda im treba za neki domjenak. Od nekih
mirovinskih fondova osobno imam višestruko više dionica, tako da ne zamagljujte priču ovdje.
Zašto mirovinski fondovi A,B,C obvezni nemaju uglavnom ovu dionicu to je pitanje. Kada uđu jače
smjer cijene se zna. Želim reći da je ovo vrlo tražena i vrlo likvidna roba. Bilbija prodaje i kupuje
Atlantsku. Radujmo se izvješću, vjerojatno idući tjedan.

Što se tiče skaro akvizicija, mislim da će kupiti HMST uskoro i eventualno još nešto atraktivno na
Krku. Bageri i dizalice rade punom grade Rabac Valamar Girandella Resort koji se otvara 2017. i već je prodan za 2017, 2018 i 2019. godinu.

Danas zdrava korekcija cijene. Na rasprodajama je roba uvijek povoljnija.

fondovi nemaju ovu dionicu jer je užasno rizično ulagati u turizam. ni strani fondovi ne kupuju turističke dionice. razlog je jednostavan: turizam je varljiv. jednom je loše vrijeme, drugi put vulkan, treći potres, poplava, terorizam , promjena trenda destinacije itd…dakle, to su razlozi. nema teorije urote. jednostavno, na faksu se to uči i naši fondovi takve dionice ne kupuju. a i nisu baš bili transparentni do nedavno. tu isto treba tražiti razloge. a sada im je vjerojatno preskupo kupovati. kao što sam rekao, dionica je prekupljena. zato cijena pada. to je normalno. a koja je realna vrijednost, pokazat će vrijeme. možda 50 , možda 20 kuna. nemam pojma.

...povijest se ponavlja...


Garavo ne zaboravite ZDMF HAC-a u svojoj statistici prodali su malo manje od pola svojih dionica,
pa sada ima 7900 dionica. Sjajan primjer investiranja. Možda im treba za neki domjenak. Od nekih
mirovinskih fondova osobno imam višestruko više dionica, tako da ne zamagljujte priču ovdje.
Zašto mirovinski fondovi A,B,C obvezni nemaju uglavnom ovu dionicu to je pitanje. Kada uđu jače
smjer cijene se zna. Želim reći da je ovo vrlo tražena i vrlo likvidna roba. Bilbija prodaje i kupuje
Atlantsku. Radujmo se izvješću, vjerojatno idući tjedan.

Što se tiče skaro akvizicija, mislim da će kupiti HMST uskoro i eventualno još nešto atraktivno na
Krku. Bageri i dizalice rade punom grade Rabac Valamar Girandella Resort koji se otvara 2017. i već je prodan za 2017, 2018 i 2019. godinu.

Danas zdrava korekcija cijene. Na rasprodajama je roba uvijek povoljnija.

A što atraktivno na Krku? Živim ovdje i ne znam no što misliš?
H. Njivice je kupio Amer od Finvesta, Blue Waves ima svoj hotel, kampiće nitko ne prodaje(valjda) jedino Hoteli Krk(Dražica, Bor i Tamaris) drži jedan Čeh.

Presmijesno mi je gledati kako se nakon pada od par % vracaju babe vracare i oni koji vide “propast svijeta”, pa tako i RIVP. To su isti oni koji se nisu ukrcali, pa ni ove godine u kojoj je RIVP narastao preko 30%, pa kada RIVP raste smisljaju teorije urote i placu, a kada padne koji % (smijesno u usporedbi s rastom) onda steknu hrabrosti ,jos suznih oci od pred koji dan, da s nama podijele svoje genijalne “teorije propasti”.

Bok ne govoriš dobro, Hotele Krk(,Drazicu I Tamaris) drzi Slovak,a hotel Bor hrvat,poz

Zasad nebitno ,ali po Hotelima Krk kruze price da ce ih valamar preuzet.Zasad neka ostanu samo priče,pričice.za dalje vidit cemo.poz


…. kao što sam rekao, dionica je prekupljena. zato cijena pada. to je normalno. a koja je realna vrijednost, pokazat će vrijeme. možda 50 , možda 20 kuna. nemam pojma.

Nemaš pojma al znaš da je prekupljena. Zanimljivo.
Btw, čemu uopće pisati na temi o kojoj nemate pojma?

New Report

Close