RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 15:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,10
67.888
13,299
5,06
5,10
-0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Zašto banke / njihovi fondovi/ i nelicencirane banke – povezane
zajedničkim financijskim proizvodima – preslaguju svoje dionice baš uoči nove regulative
od 01.01.2017.g ? koju nameće EUROPSKA BANKARSKA AGENCIJA ..novi izračuni ne zadovoljavaju pokrića…za izdana jamstva..i drugo…..pa .zar nije najlakše u tim slučajevima pojačati hipoteke …
dizanjem cijena dionica
?
Pa, da li je do kraja poznato – koliko raznih oblika plasmana banaka pokriva ADRIS ..
RIVP ..pa i ostala zastupljena dionička društva, kojima se pokrivaju matematički rizici plasmana…
recimo prema državi , i najvećim vjerovnicima..?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Prvi vikend u listopadu u Valamaru u Dubrovniku hoteli puni.

Nedavno bio na Sv. Nikoli.
Svježe kamenice, ručno rezani istarski pršut, pjenušac… da se izdržat tamo.
Izuzetna lokacija, posebno i vrhunsko mjesto za guštat.


Nedavno bio na Sv. Nikoli.
Svježe kamenice, ručno rezani istarski pršut, pjenušac… da se izdržat tamo.
Izuzetna lokacija, posebno i vrhunsko mjesto za guštat.
.

Bili ste možda jedan od sudionika na konferenciji zag. burze nedavno na sv. Nikoli?

Ne.

Kad je izvješće?

27.10.

Tako ću i ja ostaviti 4 dionice, svakom članu obitelji po jedna, kao podsjetnik gdje im je ćale namlatio lovu i da se o tome naraštajima priča uz logorske vatre

Eto, RIVP je 20.9. platio HIMR, tako da možemo reći da u cijenu upada i 3. kvartal što onda potvrđuje da je cijenja preuzimanja puno manja od 13-14 EV/EBiTDA, vjerojatno oko 10-11.

Puno sam razmišljao o tom HIMR preuzimanju.
Po DCF metodi Ispada da ako HIMR bude rastao prihodima sljedećih 10 god 5% uz diskont 7% cijena koju su platili je realna.
HIMR je zadnjih 5 god rastao u prosjeku 45% btw što se tiče neto dobiti (sa 2.33Mkun na 17.12). Nije nemoguć rast.
EV/EBITDA ako je recimo 12 to kaže u stvari prinos od kakvih 6%( vjerovatno će biti nešto više).
Drugim riječima kupili su investiciju koja nisi 6 do 7% godišnje te bi se trebala isplatiti za 10god.

Jedino mi žao zašto nisu kupili ranije kad je cijena bila manja.


Eto, RIVP je 20.9. platio HIMR, tako da možemo reći da u cijenu upada i 3. kvartal što onda potvrđuje da je cijenja preuzimanja puno manja od 13-14 EV/EBiTDA, vjerojatno oko 10-11.

Znaš možda kako su financirali to, kredit,obveznica? Na koju kamatu?



Eto, RIVP je 20.9. platio HIMR, tako da možemo reći da u cijenu upada i 3. kvartal što onda potvrđuje da je cijenja preuzimanja puno manja od 13-14 EV/EBiTDA, vjerojatno oko 10-11.

Znaš možda kako su financirali to, kredit,obveznica? Na koju kamatu?
[/quote]

Ne znam, ali mogli su komotno gotovinom platiti ako su htjeli.

Pa ne baš, jest da su imali 360 M gotovine ali isto tako 480M obveza.

New Report

Close