RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 09:01
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,16
52
10
5,12
5,16
1,18%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Valamar Riviera s AZ-om kupuje Imperial Rab, više im nisu preskupi

kaj se može što se mora nije teško

sa poslovnog gledišta, opet kiks, umjesto da s tim novcem naprave sirenje portfelja i smanjivanje RH rizika, jer sada su postali blue chip, oni i dalje udaraju po istome….

moje mišljenje, naravno da ljudi koji vode kompaniju su puno, puno pametniji od mene i iskusniji

koji kiks? isti kiks kao da ides all in sa 10 7 na pokeru? ili to uopce nije usporedivo?

Valamar je odlična kompanija, ali na ovim brojkama moraju početi raditi diverzifikacija portfelja….eto, u tom smislu kiks….

nisu oni Lukšići kojem je PLAG 5-6% ukupnih EBITDA

preveliki oslonac na RH turizam i točka….

Jedinstvene svjetske lokacije tzv. zlatne koke isplati se kupiti,
posebno ako je financiranje vrlo jeftino, a država nikada ne prodaje skupo.

Spajanje burzi iz susjednih država sa ZSE, mogli bi imati
povoljne učinke za cijenu RIVP-a, tako da cijena od 25 kn
može rasti i bez potencijalnog preuzimanje koje je samo
pitanje vremena.

Mislim da je ovo prva Valamarova glupost, ali eto, vrijeme će pokazati…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Jedinstvene svjetske lokacije tzv. zlatne koke isplati se kupiti,
posebno ako je financiranje vrlo jeftino, a država nikada ne prodaje skupo.

Spajanje burzi iz susjednih država sa ZSE, mogli bi imati
povoljne učinke za cijenu RIVP-a, tako da cijena od 25 kn
može rasti i bez potencijalnog preuzimanje koje je samo
pitanje vremena.

Kad bi se RIVP vrednovao kao sto je vrednovan Imperijal u ovoj transakciji onda bi vrijedio 33.4 kn po dionici… Rekao bih realna cijena…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

@barikb
jedinstvene svjetske lokacije?, dali ste vi ikada bili u tom “svijetu”?, pa da izgovorite uopce ovakvu glupost


@ivan1902

Slazem se 100% s navodom. Do sada su stvarno odlucivali vrhunski, al ovo na ovim razinama prihoda, sve sam rekao u postovima prije

Do nedavno sam mislio da Imperijal ima svega par poluderutnih hotela i kamp, međutim kad sam malo bolje pogledao njihovu stranicu pobrojao sam 9 hotela (od toga 3 s 4*)+ vile(4*)+ apartmani + paviljoni + 2 kampa (1 s 4*). EBITDA marža 40% prošle godine, 128 milja prihoda, 13% NPM itd. dok je država većinski što onda tek valamar može napraviti u slučaju preuzimanja? 😀 Po meni je ovo dobar potez, pa Imperijal je zapravo cijeli turizam jednog otoka (nisam bio osobno ali baš sam nedavno razgovarao s nekima koji međuostalim rentaju apartmane tamo) s mogućnosti dodatnog razvoja i poboljšanja efikasnosti poslovanja, odlična prilika! Priča oko diversifikacije, u teoriji apsolutno podržavam međutim gdje bi kolega ivanoresković vi kupovali? Jel imaju npr. grci u RH hotele? jel imaju španjolci/talijani/portugalci? jel imaju egipćani/tunižani/maltežani u rh hotele? dajte mi recite barem kontinent ili državu gdje bi vi to diverzificirali valamar? Postoji ona priča o zimskom turizmu u Italiji/Austriji, ali mislim da ako se i odluče na to da neće tako skoro, a po meni nema ni potrebe zasad! Gledajte tu postoje i druge koristi za RH npr. građevinu koja ima posla kod gradnje/adaptacije, kooperanata robe široke potrošnje itd. cijeli niz koristi!

Imperial je najvažnija hotelsko-turistička tvrtka na otoku Rabu i jedna od važnijih na Kvarneru, osnovana je 1965., a danas raspolaže smještajnim kapacitetom od ukupno nešto više od 7.500 kreveta, od čega 1.305 u hotelima (Grand Hotel Imperial, Carolina, Eva i Padova), 1.170 u turističkim naseljima (TN San Marino i TN Suha Punta), 38 je u vilama, dok je u dva kampa 5.000 mjesta (San Marino i Padova 3). U vlasničkoj strukturi, osim 50,08 posto dionica koje drži država, još su brojni mali dioničari, ali s malim udjelima od tek par postotaka. Tvrtka je prošle godine ostvarila 17,1 milijun kuna neto dobiti, a i prijašnjih godina je poslovala najčešće pozitivno.http://www.imperialrab.com/grand-hotel-imperial

Valamar o ponudi: nastavljamo ulaganje u kvalitetan turizam
http://lider.media/aktualno/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/samo-valamar-riviera-predala-valjanu-ponudu-za-kupnju-drzavnih-dionica-tvrtke-imperial/

Sve tempirano u vrijeme kao i u posao s Baškom ali ovaj put još i sa kompanjonom AZ koji će pomalo investirati u Valamar i svima budučnost osigurana.

ne bojim se da u ovaj posao nisu i turoperateri napravili i svoju kalkulaciju za cijelu ponudu Valamara
http://www.imperialrab.com/
ovakve poslovi računaju se par godina unaprijed i predviđaju i loše godine
http://www.valamar.com/hr/


sa poslovnog gledišta, opet kiks, umjesto da s tim novcem naprave sirenje portfelja i smanjivanje RH rizika, jer sada su postali blue chip, oni i dalje udaraju po istome….

moje mišljenje, naravno da ljudi koji vode kompaniju su puno, puno pametniji od mene i iskusniji

u mnogome se ne slažemo, ali ovaj put – palac gore! u vrijeme kada mediji petardu na rivi mogu napuhati do bombaškog terorističkog napada (koji btw nikako ne možemo isključiti, postoji kao realna opasnost), diverzifikacija je nužnost a ne stvar odabira; ok, nećeš diverzificirati djelatnost, ostaješ u hotelijerstvu jer to najbolje znaš i umiješ ali onda svakako geografski iskorak je bio očekivati?! čak i pričali o Austrijama i zimskim sezonama?
i onda HIMR? po tim valuacijama?! nije bilo bolje prilike? sumnjam…

New Report

Close