RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 14:43
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
4,99
16.354
3,276
5,00
5,04
0,20%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nemaju svi iste uvjete jer nemaju svi dioničari isti porezni tretman. Da je Valamar iskoristio nešto u kontekstu poreza pa da to dijele svi dioničari to je ok, ali ovdje pričamo o tome da porezne olakšice (nazovimo to tako) koriste samo određeni dioničari.

EPIC kao strana pravna osoba ne plaća prirez, a SATIS i ENITOR kao domaće pravne osobe ni porez ni prirez. Za tu razliku povećati će si relativno udjel na račun malih dioničara koji će podnijeti puni porezni teret. Stvarno elementarne stvari, a prijedlog je od strane većinskog dioničara pa ne znam ni zašto vam je njihov motiv upitan.
U pravu ste da nisu traderi i da se ne bave trgovanjem, poanta nije u tome već u povećanju vlasničkog udjela a ono je dijelom učinjeno na štetu malih dioničara. Uključujući i mene, bez obzira što je zanemarivo u odnosu na nekadašnju poziciju.

Žaljenja nema ni pogreške, odavno sam na ovome dobro zaradio. Vjerujte mi da želim svim dioničarima da što prije dođe na 30 kuna jer to znači da neće biti korekcije tržišta i da će dionice s puno većim potencijalom rasta također odraditi svoje.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/RIVP-fin2016-1Q-NotREV-K-HR.pdf

Malo je reći vrlo dobro. Odlični prodajni i financijski pokazatelji.
Sjajno koriste povoljne tržišne prilike.
Puno,mudro i jeftino investiraju.
Bilo bi logično da kupe sjajnu destinaciju Rab.
Apartmane u Baški, za 4 osobe za tjedan dan (samo doručak) u špici sezone
prodaju za oko cca 20.000,00 kn. Radi se o tome da je lokacija na plaži.


Nemaju svi iste uvjete jer nemaju svi dioničari isti porezni tretman. Da je Valamar iskoristio nešto u kontekstu poreza pa da to dijele svi dioničari to je ok, ali ovdje pričamo o tome da porezne olakšice (nazovimo to tako) koriste samo određeni dioničari.

EPIC kao strana pravna osoba ne plaća prirez, a SATIS i ENITOR kao domaće pravne osobe ni porez ni prirez. Za tu razliku povećati će si relativno udjel na račun malih dioničara koji će podnijeti puni porezni teret. Stvarno elementarne stvari, a prijedlog je od strane većinskog dioničara pa ne znam ni zašto vam je njihov motiv upitan.
U pravu ste da nisu traderi i da se ne bave trgovanjem, poanta nije u tome već u povećanju vlasničkog udjela a ono je dijelom učinjeno na štetu malih dioničara. Uključujući i mene, bez obzira što je zanemarivo u odnosu na nekadašnju poziciju.

Žaljenja nema ni pogreške, odavno sam na ovome dobro zaradio. Vjerujte mi da želim svim dioničarima da što prije dođe na 30 kuna jer to znači da neće biti korekcije tržišta i da će dionice s puno većim potencijalom rasta također odraditi svoje.


Gle. Ajde jednostavnom logikom i po redu. Ovo s porezom. Jel to odredila drzava ili Valamar? Odredila je drzava. Da dividenda ide u novcu EPIC bi dobio 60lipa po dionici, a mi bi dobili 60-12% poreza. Ovdje samo ide isplata u dionicama a ne u novcu. Da. Elementarne stvari, ali nema nikakve prevare niti icega cudnog.

Evo jos jednostvnije. Ako EPIC uzme dionice slucaj je isti kao da Valamar NIJE napravio otkup vlastitih nego je EPIC nakon dovodende ponudio otkup dionica za tu kolicinu novaca kojo su dobili. To je isto.

Koji su motivi za ovaj slucaj koji se dogada, a ne ovaj drugi? Pa vjerojatno EPICU ovo vise pase. Ali nije na stetu nikoga, dapace! Ako na druge utjece onda je pozitivno! Ne znam kako si ti to ne mozes predociti. Al zar bi sad EPIC trebao paziti na OSJECAJE neke udruge ili dionicara kojima su neke stvari prekomplicirane? Pa ne bi. Rade kako im pase. Dok nije na moju stetu, meni je to OK!

Meni je ovo pozitivno jer vecinski vlasnik ulaze svoje novce (SVOJE NOVCE!) u dodatne dionice nase firme! Sto je odlicno! Puno bolje nego da je dobio keš i d njima kupio ŽČXY-R-A u Burkini Faso! A to je radio sa proslim dividendama i niko nije nista rekao. A isto im je zadnja dividenda bila veca nego nama!

Zbilja su nasi ljudi cudni… Sto god ne razumju, znaci da nije dobro…. I onda udri…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

I sto se tice RIVP-a, i ja sam dovoljno zaradio ovdje. Toliko da mi je svejedno jel cijena na 15 ili 25. I zato, da ima imalo pokusaja da me neko pljacka ili da vidim da uprava radi lose, ja bi to i reko! Al zbilja mislim, a i za sada se vidi na rezultatima, da rade odlican posao!

Rade dobre odluke i ocito dobro raspolazu s lovom! A problem kod nas je sto svi misle da su najpametniji. Valamar napravi dubinsko snimanje HIMR, a likovi koji su utrosili par sati na analizu misle da bolje od njih znaju jesu li trebali kupiti ili ne? Pa jesu li to p.zdarije?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

izvjesta jako dobar u rangu sa JNAF do sada ugodno iznenadjenje nemam dionice RIVP

Valamar Rivijera: rast prihoda za 204 posto

Kako je ovaj račundžija došao do toga da je 15kn=25kn to bogme ni ekonomija ni matematika skupa ne bi znale suvislo objasniti. Svejedno je 5+5 u odnosu na 10 npr.
Očito su potrebne druge znanstvene discipline.

Uistinu prilično zgodna situacija kod RIVP, može se uzeti cash, može zamjeniti dionica po poznatoj cijeni
(doduše ne po 15) . Ubrzo je glavna sezona. 1. kvartal odličan. Kompanija još uvijek u investicijskom ciklusu…jeftino financiranje, vidim da teže produktu višeg cjenovnog razreda iako još uvijek to nisu dostigli. Do udaje mogle bi ove marže u visine !?

Valamar Rivijera: rast prihoda za 204 posto


odlicno izvjesce,a cijena se rusi,i to pred dividendu..dali netko ima ikakvo suvislo objasnjenje? hvala p.s.osobno ne vidim tu neku logiku..

Epic je uz prisustvo 55% kapitala/gdje je spavalo ostalih 45%?/ na GS, sa velikom večinom izglasao svoj protuprijedlog o isplati dividende trezorskim dionicama, odnosno to što im “paše”. Nama malim dioničarima bi naravno odgovaralo da su se dionice iz trezora poništile čime bise broj diodionica RIVP smanjio, i vrijednost svakog udjela .nešto povečala .Možda smo i naivno mislili da bi se trzorske dionice mogle upotrebiti kod buduće akvizicije., ćime bi svi dobili jednaki dijelić kupljenog poduzeća za te dionice. Tko god bi se odlučio za kupovinu “podcijenjenih ” dionica sa novcem od dividende, bi bio upućen na burzu.te bi veća potražnja digla cijenu,što bi bilo od koristi svim dioničarima podjednako. To što mali nismo mogli postići da se Epic i njegovi vazali obaziru i uvažuju naše argumente i što ne postupaju baš fair, smo si sami krivi. Malobrojni mali dioničari su dali punomoč za zastupanje na GS Udruzi malih dioničara, koja je lijepo izložila svoj stav i neslaganje sa protuprijedlogom Epica. Dogod Udruga brojem članova i davanjem punomoći za zastupanje u ovakovim prilikama dovoljno ne ojača, možemo i u buduće očekivati, više puta ponovljeni scenario, da većinski vlasnik izglasa što mu “paše”.


Valamar Rivijera: rast prihoda za 204 posto


odlicno izvjesce,a cijena se rusi,i to pred dividendu..dali netko ima ikakvo suvislo objasnjenje? hvala p.s.osobno ne vidim tu neku logiku..
[/quote]

Objasnjenja nisu potrebna ovo je ZSE


I sto se tice RIVP-a, i ja sam dovoljno zaradio ovdje. Toliko da mi je svejedno jel cijena na 15 ili 25. I zato, da ima imalo pokusaja da me neko pljacka ili da vidim da uprava radi lose, ja bi to i reko! Al zbilja mislim, a i za sada se vidi na rezultatima, da rade odlican posao!

Rade dobre odluke i ocito dobro raspolazu s lovom! A problem kod nas je sto svi misle da su najpametniji. Valamar napravi dubinsko snimanje HIMR, a likovi koji su utrosili par sati na analizu misle da bolje od njih znaju jesu li trebali kupiti ili ne? Pa jesu li to p.zdarije?

Ljudi su se toliko puta izblamirali sa pogadjanjem cijene ili sto je dobra kupnja a sto ne…da se jednostavno pitam kako imaju obraza opet komentirat, kao da se nista nije dogodilo

New Report

Close