RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.07.2024. u 18:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,10
43.055
8,446
5,10
5,12
0,39%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@plavi01 bitna je prosječna cijena, a ona je za sada 24,51 u razini kakva je bila zadnja dva tjedna, a netko bi se morao još dosta iskrcati da ju ozbiljnije spusti s obzirom na skriveni od x*1000 komada na 24,30

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

xdado
na 24,15 je i podrška tako da izgleda sve za sada drži vodu (MM)

Naravno da ide rušenje, današnja prosječna cijena je cijena koja će se gledati za konverziju financijske u materijalnu dividendu. A nije problem niti izračunati koliko su dioničari platili izlet i razgledavanje hotela tijekom glavne skupštine, samo gledam zadnju dražbu (u trezoru je duplo više dionica od te količine).

Otkupljeno 1.260.275 komada po cijeni 25,00 dok je današnji prosjek trenutno 24,51. 0,49 kn po dionici daje ukupnu razliku 617.534,75 kuna. Uživajte na “besplatnom” izletu.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

bogata
inteligentno i nemoralno.
ili drugim riječima – onaj tko ne želi reinvestirati, nego želi dividendu u novcu, pošteno je ošišan.

i meni se čini.dao sam usporedbu sa jednom situacijom ali sam izgleda obrisan

Ako se želi biti pošten prema svim dioničarima, trezorske dionice treba poništiti. Tako svi dobiju isto (proporcionalno). To je zapravo i jedini smisao otkupa trezorskih dionica (ok, eventualno se mogu podijeliti kao bonus upravi i/ili zaposlenicima).
Sve ostalo je čista manipulacija.
Pitanje je kako bi to završilo da nismo u Hrvatskoj nego u nekoj ozbiljnijoj državi gdje sudovi i odvjetništvo funkcioniraju.

I nije stvar samo do EPIC-a, domaće tvrtke koje su njihove (satis, enitor) ne plaćaju porez + prirez kod primitka tih dionica tako da će isto proći bolje od ostalih jer se za izračun broja dodijeljenih dionica gleda neto iznos a ne bruto.
Uglavnom, jako nekorektno od strane Valamara i EPIC-a, a nije prvi put.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


I nije stvar samo do EPIC-a, domaće tvrtke koje su njihove (satis, enitor) ne plaćaju porez + prirez kod primitka tih dionica tako da će isto proći bolje od ostalih jer se za izračun broja dodijeljenih dionica gleda neto iznos a ne bruto.
Uglavnom, jako nekorektno od strane Valamara i EPIC-a, a nije prvi put.

Daaaaaaaaaaaj….. Pliz..

Jel Valamar odredivao porezne zakone?!????
Ista stvar je dobio EPIC lovu u novcu ili dionicama. Jednako cemo mi drugi biti “osteceni”!

Najbolje bi bilo da se EPIC odrekne dividende, to bi bilo fer, ha?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]




ja bi recimo više voljela da EPIC dobije novac, pa nek za njega kupuje na burzi koliko god želi. malim dioničarima to više odgovara.

Ma i ja sam to prvo pomislio, ali svejedno je. Jer nije ovo "iznebuha". Trezor je vjerojatno kupovao da ima kolicine za ovo. A ako nije kupovao s tom namjerom onda ce sada trezor kupovati pa opet dode na isto.

Jedino je " psiholoska" razlika jer sad ne ispada da "vecinski kupuje" iako se bas to dogada jer zamjenjuje novce za dionice (a sto je to nego kupnja).
[/quote]

nije to baš tako. i čudi me da ne razumijete obzirom da inače dosta suvisle postove.
ako je zajedničkim novcem (novac svih dioničara!) trezor kupovao po 25kn (s brokerskim provizijama), a dijeli se npr. po 24,4 kn, netko je tu "ošišan".

ili, gledajte to ovako – da trezor nije kupovao i trošio novac, dividenda ne bi bila 60 lipa nego bi bila viša. možda i 20-30% viša, npr 75 lipa. i ako želite reinvestirati dividentu u RIVP dionice vi bi lijepo za tu razliku mogli kupiti 20-30% više dionica RIVP, nego što ćete ih moći dobiti ovako.

ovako je dobro samo EPIC-u, koji očito želi podebljati udio, i to na račun malih dioničara. i lijepo su to ostvarili. inteligentno i nemoralno.
[/quote]
Draga bogata, osisan nije nitko. Svi imaju iste uvjete, samo je pitanje jel dobivaju u novcu ili dionocama. Ako ide po manjoj cijeni onda ide po manjoj ZA SVIH! A dividenda se racuna po 60 lipa po dionici. Zasto bi bila veca dividenda, odkud vam to? Uz to, onda dionica ne bi ni vrijedila ovoliko jer su kupnjom u trezor (ZBOG POVECANE POTRAZNJE) utjecali na cijenu, tj.povecali je (a to mi svi radimo kupovinom. Prodajom rusimo cijenu. Htjeli mi to ili ne).

Mjogima ovdje nisu stvari jasne jer je puno malih koraka povezanih. Jednostavno razdvojite sve te cimbenike i promatrajte ih zasebno, pa ce vam biti jasnije.

Trudim se da moji postovi budu suvisli jer o svemu promisljam i pogledam sve logicki sagledati i povezati.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Samo još matematiku malo više uključite 😉

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Samo još matematiku malo više uključite 😉

Pa oces iznijeti taj matematicki izracun ili ces ga samo spominjati?

Koja je tvoja racunica?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Naveo sam ga već što se tiče cijene (štete) u dijelu vezanom za posljednju aukciju preko Intercapitala. Samo to je više od 600.000 kuna.

Stvarno mi se ne da kopati unatrag kada su kupovali za trezor i koliko da bi računao u decimalu za sve dionice, ne zanima me jer nije bitno milijun ili dva kuna. Druga stvar je koliko će osim cijene razrijediti male dioničare, cca 0,10% dionica odnosno udjela u temeljnom kapitalu ako to provedu kompletno. Skroz elegantno, sve je po zakonu ali nije baš korektno.

Čini mi se da se i ti slažeš s tim da nisu korektni, samo nisam siguran da li je želja za raspravom ili ti je na neki način to u redu od njih jer si emotivan oko te pozicije.
Koliko vidim, bloger se ništa previše nije izjasnio oko toga. Uglavnom kada ima argumente nahvali svoje perjanice i njihove poteze koliko god banalni bili…

Imam nešto RIVP-a (drastično smanjio u zadnje vrijeme), mislim i da vrijedi više od 30 kuna (ali ćemo realizaciju pričekati), ali ovo je definitivno nekorektno u kakav god da se celofan umotalo.

Vrtimo se u krug, kraj rasprave za mene.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Naveo sam ga već što se tiče cijene (štete) u dijelu vezanom za posljednju aukciju preko Intercapitala. Samo to je više od 600.000 kuna.

Stvarno mi se ne da kopati unatrag kada su kupovali za trezor i koliko da bi računao u decimalu za sve dionice, ne zanima me jer nije bitno milijun ili dva kuna. Druga stvar je koliko će osim cijene razrijediti male dioničare, cca 0,10% dionica odnosno udjela u temeljnom kapitalu ako to provedu kompletno. Skroz elegantno, sve je po zakonu ali nije baš korektno.

Čini mi se da se i ti slažeš s tim da nisu korektni, samo nisam siguran da li je želja za raspravom ili ti je na neki način to u redu od njih jer si emotivan oko te pozicije.
Koliko vidim, bloger se ništa previše nije izjasnio oko toga. Uglavnom kada ima argumente nahvali svoje perjanice i njihove poteze koliko god banalni bili…

Imam nešto RIVP-a (drastično smanjio u zadnje vrijeme), mislim i da vrijedi više od 30 kuna (ali ćemo realizaciju pričekati), ali ovo je definitivno nekorektno u kakav god da se celofan umotalo.

Vrtimo se u krug, kraj rasprave za mene.


Otkupljeno 1.260.275 komada po cijeni 25,00 dok je današnji prosjek trenutno 24,51. 0,49 kn po dionici daje ukupnu razliku 617.534,75 kuna. Uživajte na "besplatnom" izletu.

Ja sam zbilja povjerovao da ti imaš neku matematiku i da bi eto, mogo možda sagledati stvar iz neke druge perspektive. Al videći taj tvoj “izračun” u vezi “(štete) u dijelu vezanom za posljednju aukciju” + “drastično smanjio u zadnje vrijeme)” stvari su mi jasnije.

Kakve veze ima po kojoj je cijeni išo otkup sa današnjom cijenom? Jesu oni trejderi? Jesu ponudili raspon cijene? Jel im prodana MANJA količina od maksimalne? Pa daj, molim vas… I ono sa porezom. Pa ko da je Valamar odredio da EPIC ne plaća porez, a svi ostali plaćaju. Otkupili su dionice po cijeni kojoj su mogli, otkup je bio pozitivna stvar, naravno. Sada će dati svima po istoj cijeni i opet pozitivna stvar!

Čuj, ako si prodao, skratio “drastično” to je OK. Tvoja odluka. Al što se sad imaš grist jel će rast ili neće i kovati si konstrukcije da opravdaš tu svoju akciju. Ne, ovo što govorim nema veze sa mojom “emocijom” vezanom za dionicu nego čisto vezano za logiku. Meni kad se nešto kosi sa logikom i s njom sam “emocionalno” vezan i reagiram na gluposti, na koje se očito ne bi trebalo reagirati jer ih ljudi pišu iz nekih čudnih razloga. Ja kad prodam dionicu onda me ne brine jel će ona nakon toga rasti ili padati, dapače, želim dioničarima da raste. Ja se sa svojim odlukama znam nositi.

Da, meni je ovo u redu od EPIC-a! Dapače, meni je ovo pozitivna stvar. Gledam s pozitivne strane. Kada bi išo gledati s negativne strane onda bi ovo bila u najgoru ruku NEUTRALNA stvar. Baš me zanima kakve bi bile reakcije da su svi dobili novce, a onda da je EPIC dao ponudu za odkup u vrijednosti svoje dividende po cijeni X! Čovjeće, onda bi svi brujili kako većinski kupuje, ovo-ono. A sad ista stvar, a kao negativno.

O kakvom razrjeđenju vi pričate? Jel svi imaju ISTE uvjete? Zamisli, da ide EPIC kupovati na burzi opet razrjeđuje druge. Sram ga bilo! A sada svatko može dobiti srazmjernu količinu dionica i nema govora o nikakvom razjeđenju. Ko da prodaš dionice i onda se žališ da te razrijedilo. Ma je li…

Može, završi raspravu. Jer vidim da nemaš nikakve izračune. Samo ne znam jel pišeš zato što ne kužiš stvari ili te samo žulja to što si prodao. Ljudi koji ne kuže su mi jasni. Ne kuži, ne kuži. Možeš naučiti. Ali ovi drugi mi nikako neće biti jasni. Ako prodaš dionicu, što te briga što se s njom događa. Pa daj malo odgovornosti za svoje postupke. Ako si prodao postoji mogučnost da si pogriješio, to je normalno. Ako kupiš opet postoji mogučnost da progriješiš, to je tako. Al operavdavati svoje postupke nekim konstrukcijama, to nema smisla…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close