RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.07.2024. u 16:39
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,11
13.712
2,683
5,08
5,10
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@KressoM: očito niste to sve provukli kroz tablice niti sagledali pravne i porezne aspekte kada ste došli do takvog zaključka.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


ispravite me ako grijesim, ako se nekome isplati dividenda u dionicama, koje dolaze kao trezorske, ne smanjuje li se samim time vrijednost dionice same, posto trezorske postaju samim time normalne dionice u prometu? Ne ispada li da ako recimo, teoretski, trecina izabere isplatu u dionicama, razvodniti ce se trzisna vrijednost dionice jer 33,3% vrijednosti kompletne dividende dolazi u opticaj dionicama po istoj cijeni… Ako je tako, ne vidim zasto bi netko uzimao dionice umjesto casha, jer time sebi i drugima smanjuje vrijednost dionice. S druge strane, uvijek se novac moze iskoristiti i kupiti dionice, posebno iza ex dividenda gdje se moze usicariti niza cijena za ulaz….

Paaaaa…..griješiš. Jednostavno, razdvoji sve pojedine komponente. Ide dividenda. Firma “gubi” 60 lipa po dionici, kako god uzmes. Ako uzme neko lovu, ostaju dionice. Ako uzme dionice, ostaje lova. S tom lovom opet moze trezor kupovati.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

@ValueWalk
Daj ih ti iznesi ako znas bolje. Da svi naucimo nesto.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Dakle da li EPIC kao pravna osoba plaća porez na dividendu ili ne?! Ako je rezident onda ne plaća, a zar EpiC nije strana pravna osoba i plaća porez na dividendu kao i svi ostali 12%? Ako ne plaća porez na dividendu onda je Valuewalk u pravu, jer si EPIC povećava udio na štetu nas ostalih. Ili je to vrhunski njihov potez s obzirom da im to zakon omogućuva.

No pain no Game

Na brzinu sam sračunao da je to oko 1 300 000 dionica kroz dividendu za EPIC, dakle sličan broj onom koji su prikupili otkupom. Sve neke slučaje slučajnosti.

No pain no Game


Ako ne plaća porez na dividendu onda je Valuewalk u pravu, jer si EPIC povećava udio na štetu nas ostalih.

Ma kakve veze ima jel placa porez ili ne placa sa tim? Ako ne placa, ne placa ni ako uzme lovu ni ako uzme dionice.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


ja bi recimo više voljela da EPIC dobije novac, pa nek za njega kupuje na burzi koliko god želi. malim dioničarima to više odgovara.

Ma i ja sam to prvo pomislio, ali svejedno je. Jer nije ovo “iznebuha”. Trezor je vjerojatno kupovao da ima kolicine za ovo. A ako nije kupovao s tom namjerom onda ce sada trezor kupovati pa opet dode na isto.

Jedino je ” psiholoska” razlika jer sad ne ispada da “vecinski kupuje” iako se bas to dogada jer zamjenjuje novce za dionice (a sto je to nego kupnja).

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Da, mislio sam da možda postoji razlika kod isplate divdende u pravima za pravne osobe. Ako je to = isplati u novcu, onda je isto. Evo u međuvremenu ide rušenje…

No pain no Game



ja bi recimo više voljela da EPIC dobije novac, pa nek za njega kupuje na burzi koliko god želi. malim dioničarima to više odgovara.

Ma i ja sam to prvo pomislio, ali svejedno je. Jer nije ovo "iznebuha". Trezor je vjerojatno kupovao da ima kolicine za ovo. A ako nije kupovao s tom namjerom onda ce sada trezor kupovati pa opet dode na isto.

Jedino je " psiholoska" razlika jer sad ne ispada da "vecinski kupuje" iako se bas to dogada jer zamjenjuje novce za dionice (a sto je to nego kupnja).
[/quote]

nije to baš tako. i čudi me da ne razumijete obzirom da inače dosta suvisle postove.
ako je zajedničkim novcem (novac svih dioničara!) trezor kupovao po 25kn (s brokerskim provizijama), a dijeli se npr. po 24,4 kn, netko je tu “ošišan”.

ili, gledajte to ovako – da trezor nije kupovao i trošio novac, dividenda ne bi bila 60 lipa nego bi bila viša. možda i 20-30% viša, npr 75 lipa. i ako želite reinvestirati dividentu u RIVP dionice vi bi lijepo za tu razliku mogli kupiti 20-30% više dionica RIVP, nego što ćete ih moći dobiti ovako.

ovako je dobro samo EPIC-u, koji očito želi podebljati udio, i to na račun malih dioničara. i lijepo su to ostvarili. inteligentno i nemoralno.

Sada sam primjetio da nam je na Island resortu trenutno WinDays, produljivanje sezone sa MICE gostima izgleda im dobro ide. Kada sam prije mjesec i pol dana bio u Dubrovniku, isto su bili hoteli puni Mercedaša.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

ili drugim riječima – onaj tko ne želi reinvestirati, nego želi dividendu u novcu, pošteno je ošišan.

razvoj scenarija je počeo: -1,47% cijena 24,20 kn

(sjetio sam se opet korfa kad smo trebali dobiti dividendu al je sve preneseno u rivp kod spajanja rivp/korf/vlho

New Report

Close