RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 03.07.2024. u 08:54
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,06
5.698
1,126
5,06
5,10
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

velike igrače ne interesira divka od 0,60 kn IB i dalje prodaje:http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjeneSve.aspx?idNac=2&idDCar=12531
3.5.2016 bez prava na divku
do 27.5.2016 isplata


ispada da prvo opale "porez na divku" i onda preracunaju u dionice……

Sasvim svejedno kako računaju. Dividenda je za svih 60 lipa po dionici koju imaš u vrijeme isplate. I na to ide porez. Samo biraš oćeš li isplatu u novcu ili dionicama. A cijena po kojoj će računati dionicu bitna je samo za broj dionica koje ćeš dobiti. Porez je isti u svakom slučaju.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Hvala KressoM na odgovoru. Taj dio mi je jasan – dio koji se tiče poreza na dividendu i broj dionica. Ono što me brine je porez na kapitalnu dobit ako se odlučim prodati dobivene dionice prekosutra :).
To bi značilo da ako uzmeš cash – skinu porez na dividendu.
Ako uzmes dionice – prvo skinu porez na dividendu, preračunaju u dionice, i onda kad prodas dionice skinu jos porez na kapitalnu dobit.

Samo meni se čini da si EPIC povećava udio sa novcima ostalih dioničara i da je ovo nakon petljanja sa pozajmicama u VLHO (za kupovanje vlastitih dionica novcima dioničara, a koje su osigurale prag i zacrtano razinu udjelu prilikom spajanja sve tri u RIVP) još jedna kreativna ideja?

Vidim da se i glavni navijač ogradio kao svejedno mu je, a u biti ne može hvaliti jer zna da nema šta a da ih malo ocrni i pozove na red nije mu baš u interesu.
Zar nije malo naivno da “EPIC želi da cijena raste”, pogotovo u situaciji kada redovito kupuju dionice? Sjećamo se i ponuda ispod 50 prije nekoliko godina…

A nije na odmet ni uzeti digitron pa vidjeti po koliko ih je RIVP kupio, a po koliko će ih dati EPIC-u. Nema baš logike mi se čini…

ps. radovi na otoku su u punom jeku, mini trajekti ne prestaju voziti po cijele dane. Pojavila su se i neka svijetla po noći na jednom dijelu, stvarno izgleda tip top a još će biti uređenja

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

ispravite me ako grijesim, ako se nekome isplati dividenda u dionicama, koje dolaze kao trezorske, ne smanjuje li se samim time vrijednost dionice same, posto trezorske postaju samim time normalne dionice u prometu? Ne ispada li da ako recimo, teoretski, trecina izabere isplatu u dionicama, razvodniti ce se trzisna vrijednost dionice jer 33,3% vrijednosti kompletne dividende dolazi u opticaj dionicama po istoj cijeni… Ako je tako, ne vidim zasto bi netko uzimao dionice umjesto casha, jer time sebi i drugima smanjuje vrijednost dionice. S druge strane, uvijek se novac moze iskoristiti i kupiti dionice, posebno iza ex dividenda gdje se moze usicariti niza cijena za ulaz….

sve je interesantnije da godinama u najbolju turističku dionicu ne ulaze veći igrači pa se ne može a ne zaključiti da su neki drugi razlozi tome pa i ovaj protuprijedlog dividende a ima i drugih boljih prilika pa nastaju i pomalo veći izlazi iz Valamara.
Dividenda ne privlači,nema ulaza mirovinaca a ni nekih špekulacija u budućnosti osim ovog protuprijedloga
dividende iz kojeg se bi moglo pomalo nešto zaključiti.

Nakon usvojenog protuprijedloga EPIC-a,u što ne sumnjam moglo bi se dogoditi (špekulacije):
-da dionica recimo poraste ako valamar da neku najavu akvizicije u tom trenutku …
– i nakon isplate dividende vjerojatno neće biti nekog pada cijene dionice ….imat ćemo i ovce i novce
– ako dođe do pada cijene dionice vjerojatno ćemo imati veći ulaz pa ponovo rast jer dolaze najave o dobroj
turističkoj sezoni
– najbolja špekulacija bi bila da recimo Turci umjesto Aci-a žele kupiti valamar ili neki drugi lovac

Osobno sam optimist po svim pitanjima!

Jednom prije cca 2 godine je nesluzbeno odgovoreno da bi Valamar najranije u prodaju isao nakon sto cijena predje oko 35 kn, ne prije. Posto se to nece desiti jos dvije, tri godine sigurno, barem bez akvizicija i organskog rasta, mislim da je ta ideja na cekanju trenutno.

@plavi01: trebali bi se držati malo više činjenica i brojki s realnim razvojem, a malo manje scenarija koje bi htjeli da se dogode

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

ja bi recimo više voljela da EPIC dobije novac, pa nek za njega kupuje na burzi koliko god želi. malim dioničarima to više odgovara.

Fizičke osobe plaćaju porez na isplatu dividende, pravne osobe (epic) ne. Za istu velićinu udjela će mali dioničar kao fizička osoba dobiti manje dionica od pravne osobe (epic) što znači da relativno promatrano epic povećava svoj udio.
A povećava ga sa novcima od tih istih malih dioničara jer je Uprava kupovala dionice sa novcem kompanije (vlasnik svaki dioničar) a dijelit će ga epicu što znači da mali dioničari financiraju tu razliku.
I zadnje dionice će se dijeliti po cijeni manjoj od 25,00 kuna koliko su plaćene u zadnjoj akciji preko Intercapitala.

Zar je ovo tako teško za shvatiti?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

@ValueWalk
Ni mali dionicari ni firma ne financiraju nikakvu razliku. Svatko ce dobiti onoliko dionica koliko bi dobio i novaca.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close