RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 16:53
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,11
33.556
6,564
5,10
5,16
-0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Evo objava Vaš link …

Hvala na linkovima!

i kaj sad ..
ja bi i ovce i novce pa ne znam kaj je pametnije
ima li netko da riješi ovu dilem:dali uzeti dionice umjesto dividende ili pričekati i s novcima od dividende
kupiti dionice kada malo popusti stega MM

Mislim da bi se cak vise isplatilo malo pricekati, nepoznanica je po kojoj Valamar cijeni misli raditi konverziju…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Odmah da naglasim u startu Nemam Valmar dionice ali se malo čudim vašoj dilemi – cash je kralj i uvijek može postati dionica, a obratno uvijek ne vrijedi….

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Pa odgovor je poprilicno jednostavan. Ali treba znati cijenu po kojoj ce djeliti dionice. Ako ste divodendom mislili kupiti dionice, onda je logicno uzeti dionice (osim ako ne budu vrednovane po visoj cijeni). Ako novci trebaju za nesto drugo onda uzmes novce.

A spekulirati oce li biti jefrinije ili nece…sto reci o tome… Nista pametno.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Najsmješnije mi je da bi vam oduzeli iznos poreza, a upravo se vani djele dionice kako se porez ne bi placao. U Hrvatskoj stvarno svakim danom možeš nauciti kako uprave ne bi trebale tretirati dionicare

Nisam ziher, ali mislim da bi se kod nas to smatralo skrivenom isplatom dobiti, zato porez i prirez
Neka me netko ispravi ako griješim?

To je isplata dobiti samo u dionicama. Sve ostaje isto samo umjesto novaca dobijes dionice koje vrijede odredeni iznos i na njih ide porez. Nije to izmislio Valamar nego nasa drzava.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Vani se isto placa porez za dionice (malo veći nego kod nas), ali kad se isplacuje u obliku dionica onda se ne plaća taj porez. To je poanta isplate dividende u dionicama. Da se ne plati porez državi. Kasnije vjerovatno taj porez ide na kapitalnu dobit pa ti je isto, ali je cesce manji porez na kapitalnu dobit pa ipak nije isto potpuno. Nema veze. ne znam kakav je zakon kod nas pa treba provjeriti dal su oni to izmislili ili država. Kažem, ako je kao vani onda su oni to izmislili, a ne država. No kod nas je sve lako moguce

Pa treba provjeriti prije nego se ide filozofirati “kako uprave ne bi trebale tretirati dionicare“.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Ja ti kazem kako se vani radi. Ja nemam vremena za provjere. Ako je kao sto je svugdje po svijetu onda je uprava kriva. Vrlo jednostavno

New Report

Close