RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 18:46
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,10
67.888
13,299
5,06
5,10
-0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

opet promet paket 94000 kom
http://www.seebiz.eu/zagrebacka-burza-adris-u-fokusu-vrlo-dobar-promet/ar-120087/

Može li netko pojasniti blok transakcije? i kako one utječu na RIVP dionice?


Može li netko pojasniti blok transakcije? i kako one utječu na RIVP dionice?

Što biste htjeli znati o njima? Kupac i prodavatelj se dogovore i preko burze se obavi prodaja po toj dogovorenoj cijeni. Utječe na dionicu kao bilo koja druga transakcija. Dobro, ovdje se obično radi o većim količinama pa se može reći da se eventualno smanjuje neki pritisak na prodaji ako je taj prodavatelj to namjeravao prodavati na malo po malo. Al to je relativno….

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Opet nešto jači promet danas. Oporavak slijedi..

Icapital
21.09.2015.objava
Valamar riviera strong buy 26,97 23,7 %

Icapital svako malo daje nekeprocjene.
Definitivno toliko vrijedi, usudio bi se reći i puno više, samo je pitanje cjelokupnog tržišta.

Svi su u očekivanju rezultata, zbog dobrih dionica ne pada ali ni ne raste, dapače rast je upitan s obzirom na trenutna klizišta vani. Zato gledam sa strane. Puno mi je rivp donio kroz ove godine i pasionirani sam obozavatelj Valamara, ali ne zelim biti in dok se vani komešaju.

No pain no Game

1.10.2014.Valamar je fuziom rivp/korf/vlho postao potpuno nova dionica koja sada
s 1.10.2015.može obuhvatiti jedno godišnje poslovanje i dati neko izvješće za
rezultate nakon spajanja rivp/korf/vlho i preuzimanje hotela Baške na Krku.

1.10.2015.Adris postaje po meni jedna strukturno nova dionica:
nema više TDR-a,kojeg zamjenjuje pozamašna svota eura
maistra preuzima ulogu posrnulog duhana i postaje nova keš mašina visoke kvalitete kojoj prihodi rastu i po 40%
cromaris ne može proizvesti koliko može prodati a proizvodnja s 5000 ide na 10000 tona visokokvalitetne ribe i samo rast do 2018.
CO-osiguranje svugdje je profitabilno u Svijetu i zanimljivo je kako neki ne žele vidjeti što je sve adris dobio sa CO.Nije dobio samo Adris ovim potezom
dobila je i cijela Hrvatska.CO već sada nije ista firma kao kad je kupljena
a mjenjati će se još na bolje jer restrukturiranje ljudskih resursa.prenamjena poslovnih zgrada u elitne hotele u srcu Zagreba govori sama za sebe.Mislim da ove dvije dionice ne može srušiti korekcija jer vrijednost je neupitna.

Sve to stima plavi, samo kad krene panika nitko više ne gleda koliko šta vrijedi već se utžuje ono što se može utržiti. Ako je to vani korekcija, onda u redu, vidjet cemo kako ce se stvari razvijati. Iskustvo 2008 pozivva me na oprez. Dakle trenutno mi je vaznije ne izgubiti nego zaraditi. Ako poraste dionica 10…20..30 % super, meni se samo čini da je veća mogučnost trenutno da ako vec nece padati nece ni rasti nesto puno. Kazem ako se varam naravno da ce mi biti zao propuštene dobiti ali neću plakati. S druge strane nece to valjda explodirati u 2 dana?! Stigne se ukrcati, MM su tu. Ne osjecam se trenutno sigurno u dionicama…to je samo moje misljenje..pozdrav

No pain no Game

roger
sve napisano je OK i takvo je moje razmišljanje što se tiče dionica pa sam zato
i odabrao Adris i Valamar jer mislim da ču tu najmanje izgubiti jer sam u njima
već nekoliko godina.
U Svijetu se kuha teška kuhinja po svim pitanjima pa tako i u bankama pa se čak
piše da su američke banke prebacile lovu u ruske.Stvara se KAOS.
DIVERZIFIKACIJA da tog se svi držimo ali kad dođe do kaosa onda je i trampa
dobra jer amer može reći:naša valuta više nije dolar


Icapital
21.09.2015.objava
Valamar riviera strong buy 26,97 23,7 %

plavi01 jel može link na analizu? Hvala.

Ne bi sad ulazio u teorije zavjere, nisam ljubitelj istih. Nema sigurne oaze kad je panika. Ako vec vjerujem da ce nesto biti onda cu tako i postupiti, dakle ako vjerujem da nesto nece rasti necu tamo ni biti vjerujuci da cu tamo najmanje izgubiti. Ne znam ja sto je ovo vani, samo me jako podsjeca na prošlu recesiju, mislim na ponašanje trzista vani. Za svaki rast treba vrijeme pa tako i za pad. Dakle nije to nesto sto traje mjesec dva, vec godinu ..godinu i pol, barem u proslosti. Najvaznije je shvatiti na vrijeme da se trend promijenio.

No pain no Game

New Report

Close