RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 18:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,10
67.888
13,299
5,06
5,10
-0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

mene brine nešto drugo! gdje ili kamo je nestao interes za rivp!!?? da trezor ne kupuje….. bolje da ne pomislim!


mene brine nešto drugo! gdje ili kamo je nestao interes za rivp!!?? da trezor ne kupuje….. bolje da ne pomislim!

Što bi se dogodilo, reci nam… Jel bi tsunami lupio, terorist se raznio bombom, što, što?

Znam ja dobro cemu skuzi otkup dionica, ali to ne vrijedi za zse. Previse je primjera gdje se otkup dionica koristi za podjelu upravi, a za to nema osnove.
Odgovorite Vi onda koji je smisao otkupa rivp dionica. Napisite razumno i da vjerujete u to


Valamar, a tako i većina firmi kupuje dionice da bi ih kasnije mogli podjeliti upravi (čitaj sami sebi) na štetu ostalih dioničara

Kao recimo ovo? [emo_smijesak]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

@VedroNebo
Priznajem to je jedini razuman (donekle) razlog otkupa dionica.
Ali zašto Valamar otkupljuje dionice kad je u fazi agresivnog širenja? Zar to nije karakteristično zrelim firmama sa viškom novaca.
Meni je puno logičniji primjer Maistre i Liburnije gdje se ne isplačuje ni dividenda ni nema otkupa dionica, tj. dobit služi za širenje.

Zato jer većinski tako povećava svoj udjel, a da ne mora ni kune potrošiti, otkupe dionice, ponište ih, i onda im udio naraste sa recimo 51%, na 53%… A nisu jednu jedinu dionicu kupili…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

točno.. A time se ujedno i malim dioničarima povećava udio..udio im naraste s primjerice 0,085% na 0,089%..vrlo jednostavno, zar ne..



@VedroNebo

Priznajem to je jedini razuman (donekle) razlog otkupa dionica.
Ali zašto Valamar otkupljuje dionice kad je u fazi agresivnog širenja? Zar to nije karakteristično zrelim firmama sa viškom novaca.
Meni je puno logičniji primjer Maistre i Liburnije gdje se ne isplačuje ni dividenda ni nema otkupa dionica, tj. dobit služi za širenje.

Pa recimo da vam je to nešto kao nagrada dioničarima, kao dividenda. Samo neoporeziva. Ja osobno bi da ne isplaćuju dividendu, a da kupuju svoje dionice. Uostalom, zašto ne kupiti “sebe” ako si povoljan, a kupuješ neke akvizicije koje su skuplje od tebe samoga. I treće, ovo su jako male količine, ovo im ne smeta baš u ulaganjima. Ali da, i ja bi radije da ulažu… Pa bit će vrimena za nagrađivanje i pobiranje vrhnja. Valjda… [emo_zacudjen] A tu je i politika firme, kako izgleda, stalo im je da privuku investitore, a ovo je isto jedan od načina kako se privlače investitori (uz dividendu)…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


mene brine nešto drugo! gdje ili kamo je nestao interes za rivp!!?? da trezor ne kupuje….. bolje da ne pomislim!

Nekad je bolje kad ti ne (po)misliš….

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]



Valamar, a tako i većina firmi kupuje dionice da bi ih kasnije mogli podjeliti upravi (čitaj sami sebi) na štetu ostalih dioničara

Kao recimo ovo? [emo_smijesak]
[/quote]

promakla mi je ova odluka, nema je pod novosti rivp na zse stranicama. izvrsno, dakle oko 2% ponistavaju. bolje nego da su taj novac koji lezi u vlasnistvu tih dionica potrosili na dividendu od 2% jer je sam to dobio neoporezivo! I sada jos kupuju, ako ce to isto ponistiti isto izvrsno za mene kao dionicara! Pocelo se ponistavati dionice na zse, istina, samo najbolji, dobra stvar.

Ovo je odluka iz 2009., kolega je valjda samo htjeo dati primjer…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Odluka iz 2009. Samo sam davao primjer!

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close