RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 20:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,10
67.888
13,299
5,06
5,10
-0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Čudno kako ne raste cijeli turistički sektor već samo ova dionica, možda ne posluju na istom moru…[emo_zacudjen]

@ plavac1
Nije točno da ne rastu i druge turističke dionice.
Danas su uz RIVP još rasle i HBRL, SLRS, HIMR, ARNT, PLAG, a vjerojatno i još neke koje ne pratim.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Iskreno, meni to ništa nije čudno… RIVP ipak ima najjače kapacitete, i najveći potencijal rasta marži..

@Invest, jel ima nekakav link o maržama za RIVP?

Imaju podaci sa mojedionice.com, svima javno dostupni!
LRH je na 13,41%
MAIS 21,91%
PLAG 13,5 %
ATLN 66,34 %

RIVP je najlošiji u tom segementu, na 10,37 %., s tim da sam uzeo podatke prvog polugodišta, dok je razlika puno drastičnija ako se pogleda kraj prošle godine (očito nešto rade na tome).
Ukoliko se na tom polju približe konkurenciji, biti će meda i mlijeka, kako kaže jedan vrli kolega.

invest, kad se za turističke firme govori o marži, onda se misli na EBITDA maržu

Evo ga klitscho,mislim da će im narasti na oko 35 sada

Vaš link …

Može li netko dati mišljenje, zašto Valamar kupuje vlastite dionice?

Valamar, a tako i većina firmi kupuje dionice da bi ih kasnije mogli podjeliti upravi (čitaj sami sebi) na štetu ostalih dioničara

@Igor9
Pa nije to baš na štetu dioničara…čak dapače.

Da je isplata gotovine to je na štetu dioničara, ali isplata u dionicama je:
1. povećavanje vrijednosti dionice (u najmanju ruku povećavanje likvidnosti)
2. prilika svima da im cijena dionice poraste i da sami zarade na tome
3. posjedovanje dionica od strane Uprave se smatra da članovi Uprave vjeruju u tu tvrtku i tek prilikom prodaje dionica od strane Uprave postoji određena zabrinutost zašto to rade.

Prvo je potrebno osnovati povjerenost za ulazak u krizu, pa tek onda ući u nju.


Valamar, a tako i većina firmi kupuje dionice da bi ih kasnije mogli podjeliti upravi (čitaj sami sebi) na štetu ostalih dioničara

Uf kakva blasfemija.

Kolega molim da googlate “skin in the game”

to su ipak osnove…

[i]But [b]the state[/b] lies in all the tongues of good and evil; and whatever it says it lies; and whatever it has it has stolen.[/i]

New Report

Close