RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 07:45
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,10
67.888
13,299
5,06
5,10
-0,78%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Budu mali dioničari baške koji su još unutra izbačeni…

Tak je, a onda vjerojatno slijedi pripajanje. Opet ćemo imati nevjerodostojnu bilancu sa fer vrednovanom imovinom baške i nerevaloriziranom imovinom valamara.
Al dobro, mogu živjet s tim.

Možete mi molim Vas malo bolje objasniti ovo “bit će izbačeni”? hoće li im se isplatiti isto 700kn po dionici ili neka manja cijena ili što? Drugo, da li je u izvještaj za 2Q već uključena Baška ili ne? Jer u konsolidiranom je navedena na onom popisu na početku. Ovo pripojena mislite da će od sada biti i u nekonsolidiranom?

Iz konsolidiranog izvješća:
Napominjemo da podaci novostečenih udjela u tri društva s ograničenom odgovornošću Baškaturist d.o.o., Mirta Bašćanska d.o.o. i Vala Bašćanska d.o.o., koja drže ukupno 83,82% dionica u trgovačkom društvu Hoteli Baška d.d. nisu uključeni u računu dobiti i gubitka promatranog razdoblja te će isti biti uključeni od 1.7.2015. godine.

Kad postaneš većinski sa preko 95% imas pravo izbacit preostale dioničare…


Kad postaneš većinski sa preko 95% imas pravo izbacit preostale dioničare…

I hoće
Vaš link …

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

kakvo je ovo zatišje na ovoj dionici, šta su svi pobjegli iz nje tražeći bolje prilike?
Kako stojima s rezervacijama u rujnu, listopadu?

Kakvo zatisje? Ovo je najbolja dionica koju sam ikad imao… Vani na burzama je lom i plac i skrgut zubi… Kad vidim DAX jednostavno nemrem vjerovat da je neki dan bio preko 11500…
A RIVP nevidjeno zilava…
Ozbiljno razmisljam da napustim diverzifikaciju i prodam ostale dionice i prebacim u ovo… pogotovo KOEI…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Tako je i Sanader govorio da je kriza tamo negdje u svijetu i da se to nas ne tiče, ja se nadam da je ovo samo prolazna slabost svjetskih burzi i ništa više, ali ako se korekcija nastavi onda smo i mi u problemu…

Istina, ali ni blizu tako velikiom problemu. Više će to utjecati na psigu i povjerenje ulagača koje se tek počelo polagano vraćati nakon dugo godina, dok se vani ono davno vratilo i iza njih su najbolje godine pronosa. Za to vrijeme je kod nas CROBEX stagnirao, te se i dan danas vrti oko 1800. Puno niže od ovoga teško može, cijene dionica vani se trguju po puno puno većim cijenama nego kod nas, pa je takva korekcija očekivana.
U svakom slučaju treba pričekati sljedeći tjedan.
Moje skromno razmiošljanje je da će se pad događati još 2 dana a onda će se stabilizirati.
Što se tiče RIVP, a ona bi mogla proči gotovo neokrznuta, ima stabilno poslovanje, EV/EBITDA cca 12 ( a na kraju godine očekujem puno puno bolji rezultat), dok se na ino tržištima taj odnos kreće na 60-70. Drastična razlika, vani je balon koji se v eć godinama napuhuje, a naš balon je tek izdušio, nije se ni počeo napuhivati!

Melia Hotels International SA (MEL.MC)
http://www.reuters.com/finance/stocks/overview?symbol=MEL.MC

Melia je jučer zviznula -2,62%, čisto radi neke usporedbe

A kako je to slično? Jedan dan padne 2% i odmah smak svijeta? Ne kažem da nije, ali zar nije veća vjerojatnost vani jedne jače korekcije nakon silnog rasta nego je odmah smak svijeta?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

New Report

Close